www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 5.2°C
Dnes je Čtvrtek, 28. říjen 2021, svátek má St. svátek vznik samostat. ČSR, zítra Silvie
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Divadlo: Vzhůru dolů – J. Zindulka [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
Antonín Šimral
Nepřihlášený uživatel
   
ještě jednou starťáky - 31/03/2008 10:47
Vývoj kauzy Startovací byty.

2002 – schválena dotace MMR (ministerstvo pro místní rozvoj) ve výši 15,7 mil. Kč pro výstavbu malometrážních obecních bytů. Celková cena stavby činí 41,701 mil. Kč.
01/2003 – zahájení stavby
16.1.2003 – bytová komise navrhuje kritéria pro pronájem případných startovacích bytů

27.2.2003 – pracovní jednání ZM rozhoduje, zda budou byty sloužit jako klasické nájemní nebo startovací pro mladé rodiny.
Rozdíl :
Klasické nájemní budou přidělovány bez zvláštních podmínek za věcně usměrňované nájemné ( výpočet : cena stavby x koeficient 0,00375 : počet m2 obytné plochy = měsíční nájemné za m2 ), které však nesmí přesáhnout trojnásobek v místě platného současného regulovaného nájemného. V té době bylo regulované nájemné 15,20Kč za m2, takže maximální použitelné bylo 45,60/m2. Věcně usměrňované činí 68,38 Kč/m2.

Startovací se budou při výběru řídit kritérii bytové komise a budou po dobu maximálně 5 let platit regulované nájemné a poté maximálně 2 roky věcně usměrňované. Po těchto dvou letech opustí byt bez náhrady.
Návrh pro veřejné zasedání ZM zní : startovací

27.3.2003 – ZM schvaluje statut startovacích bytů v souladu s pracovním jednáním.
1.9.2003 – stěhování prvních nájemníků, to znamená, že 1.9.2008 jim končí regulované nájemné a nastupuje věcně usměrňované. Protože výpočet podle zákonné metodiky je vyšší, než trojnásobek současného regulovaného(68,38), bude pro rok 2008 činit 18,89 x 3 = 56,67 Kč/m2. 18,89 je letošní výše regulovaného nájemného.

Takže pokud jsem na zastupitelstvu hovořil o trojnásobku, tak jsem nelhal.
O tom jak se zachová zastupitelstvo, se bude rozhodovat na jeho zasedání 26.6.2008.

avatar: Diskutující Eva Diskutující Eva
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 572
Re:ještě jednou starťáky - 31/03/2008 11:40
Děkujeme. A město chválím za plánovanou výstavbu bytů. Jsou tu opravdu potřeba. Díky

saver
Nepřihlášený uživatel
   
Re:ještě jednou starťáky - 04/04/2008 09:45


Proč uvádíte nesprávné informace pane místostarosto???
Píšete:
Startovací se budou při výběru řídit kritérii bytové komise a budou po dobu maximálně 5 let platit regulované nájemné a poté maximálně 2 roky věcně usměrňované. Po těchto dvou letech opustí byt bez náhrady. (přehlížím gramatiku)
Zastupitelstvem schváleno:
- nájemní smlouvy na dobu určitou 2 roky, nejdéle na 5 let
- nájemné po dobu 1. nájmu smluvní zvýhodněné ve výši běžného nájemného v obecních bytech, tj. v současné době 15,20 Kč/ m2
Jak si vysvětluji poněkud kusé usnesení:
Nájemní smlouva se uzavírá na dvouleté období, pak může být smlouva obnovena (prodloužena) na další dva a pak na jeden rok. Tedy maximálně 5 let.
Pro dobu prvního nájmu tedy první dva roky, je nájemné zvýhodněné, pak už ne.
Bohužel je schváleno ještě jedno ustanovení, že po pětiletém nájmu ztrácí nájemce zvýhodněné smluvní nájemné.
Je tedy zápis zmateční, nebo existují jiná, utajená pravidla?
A pokud jde o to, jak se zachová zastupitelstvo na červnovém zasedání? Jistě potvrdí své usnesení ze 27.3.2003, kde tyto byty prohlásilo za startovací.
Pokud by se tak nestalo, otřáslo by velmi silně svou důvěryhodností.
A poznámka navíc. Problém startovacích bytů je příliš vážný na to, aby byl degradován na něco, co bylo žoviálně nazváno starťáky.

saver
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 4  
Příspěvků: 33
Re:ještě jednou starťáky - 16/04/2008 13:49

Pan Šimral nereagoval na předchozí příspěvek nebo ho špatně četl. Jinak si těžko vysvětlit, že v posledním vysílání kabelové televize se dopustil dalšího faulu. Uvedl, že Rada města má právo prodloužit nájmy ve startovacích bytech o dva roky. Kdo si přečetl usnesení o jejich přidělování, ví, že je to nesmysl. Rada toto oprávnění nemá a „nájemní smlouva, pokud nájemník řádně plní své závazky, včetně podmínek a kriterií stanovených pronajímatelem, může být prodloužena na maximálně 1 rok.“ Tolik citát z nájemní smlouvy.
Proč místostarosta takto klame veřejnost nevím, ale jisté je, že si tímto způsobem buduje svou popularitu na úkor paní starostky. Minulé vedení neučinilo v roce 2005, když končily první smlouvy uzavřené na dva roky žádné kroky, které by nájemníkům připomněly, že se k něčemu zavázali. A tak se stalo, že nájemníci nabyli dojmu, že zřejmě o nic nejde a po pěti letech se to zase nějak udělá. To svými neodpovědnými prohlášeními místostarosta potvrzuje. A tak on, jako člen bývalého vedení a jeho přímý následník chce mít pověst hodného člověka, , který bez ohledu na pravidla něco zařídí. Paní starostka, která si možná dělá ještě větší starosti než on, s řešením situace, je v příspěvku jednoho z nájemníků označována za člověka, který nájemníky označuje za havěť, se kterou je nutné se vypořádat. Všichni přitom víme, že paní starostka soucítí se současnými nájemníky, ale chce dodržovat nastavená kriteria. Nejen proto, že to tak má být, ale protože dalšími neodpovědnými kroky se perspektiva bydlení pro dalších 110 žadatelů ztrácí v nedohlednu.

Antonín Šimral
Nepřihlášený uživatel
   
Re:ještě jednou starťáky - 16/04/2008 16:32
Odpovídám na oba příspěvky najednou.
Nebudu dále rozebírat podmínky podnájmu. Úvodní příspěvek (Vývoj kauzy) je výběrem ze zápisů orgánů města a v doporučení pracovního ZM ze dne 27.2. jsou tyto citace. Veřejné ZM o měsíc později pouze rozdělilo pětileté období pro regulované nájemné na dvouleté úseky stejně jako v komunálních bytech pro jednodušší práci s neplatiči. Nájemní vztahy náleží ze Zákona o obcích do kompetence Rady města, proto by měla o dalších krocích rozhodovat ona. Zastupitelstvo města bude tento bod dne 26.6. diskutovat proto, aby měli občané možnost účasti při tomto důležitém rozhodování. Chápu, že Vaše příspěvky mají připravit atmosféru.
K vaší úvaze o budování osobní popularity na úkor paní starostky Vám chci sdělit, že přes Vaši titánskou snahu nedošlo k vyhrocení vztahu paní starostky ke mně a předpokládanému rozhodování kdo z koho a proto všechny výstupy vně radnice spolu konzultujem. To neznamená, že nemáme rozdílné názory na různé věci, ale neřešíme je střelbou, jak bylo Vaším přáním. A popularita při práci s lidmi se nenosí, jak jste měl příležitost poznat sám na sobě. Pokud si přejete pokračovat v osobní rovině, pak prosím na jiném fóru.
Šimral

lookers
Pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 119
Re:ještě jednou starťáky - 16/04/2008 16:46
Vážený pane místostarosto, pokud byste ve své reakci zůstal pouze u první části, byla by Vaše reakce zcela dostatečná a myslím, že i adekvátní. Tím druhým odstavcem jste trochu přilil pověstného oleje do ohně, čímž si koledujete o rozpoutání zbytečné flamewar.

saver
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 4  
Příspěvků: 33
Re:ještě jednou starťáky - 17/04/2008 12:16
Vážený(á),
Nechci se Vás dotknout, ale obávám se, že jste nečetl dost pečlivě uveřejněné příspěvky. Odpověď pana místostarosty nebyla v první části dostatečná ani adekvátní. Uvedu jen jeden příklad, a to rozpor mezi jeho slovy a usnesením zastupitelstva o délce nájmu. A pokud jde o druhou část odpovědi napadají mne aktivity Dona Quichota. Proč reagoval tak expresivními větami, k jejichž vyslovení měl jen pramalý důvod, opravdu nevím.
Zdá se, že diskuse na toto téma by neměla konce a nechci rozebírat co je toho příčinou. Proto se už k tématu „starťáky“ nebudu vyjadřovat.

LUKÁŠ
Nepřihlášený uživatel
   
Re:ještě jednou starťáky - 07/07/2008 10:21
DOBRÝ DEN, V NOVÝCH ZPRÁVÁCH KTV, BYLA ŘEČENA NOVÁ PRAVIDLA STARTOVACÍCH BYTŮ PRO NOVÉ NÁJEMNÍKY.
VÍ SE JIŽ, JAK TO BUDE DÁL SE STÁVAJÍCÍMI NÁJEMNÍKY? DĚKUJI LUKÁŠ

Antonín Šimral
Nepřihlášený uživatel
   
Re:ještě jednou starťáky - 08/07/2008 08:18
Během několika hodin se pod ikonou Městský úřad objeví podikona Bytová politika a tam Budou všechna důležitá pravidla. Jinak jsou na úřední desce a pokud kdokoli požádáte mailem, pošlu je v příloze. Můj mail je antonin.simral@steti.cz .
Šimral

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (08.10.2021)
Inzerát obsahuje fotoProdám Zcela nový Pioneer DDJ-1000 DJ ovladač pro Rekordbox
Hudební nástroje (22.08.2021)
Inzerát neobsahuje fotoSháním pronájem
Práce a služby (01.08.2021)
Inzerát neobsahuje fotoPOLAR FT4 + hrudni pas
Vybavení ke sportu (14.07.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek