www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 5.3°C
Dnes je Čtvrtek, 28. říjen 2021, svátek má St. svátek vznik samostat. ČSR, zítra Silvie
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Divadlo: Vzhůru dolů – J. Zindulka [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
saver
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 4  
Příspěvků: 33
Dražba uvolněných bytů - 09/06/2008 16:28
Dnes v 15:52 jsme mohli poprvé slyšet v městském rozhlase, že s dražbami městských bytů je to jinak, než je prezentováno. Prohlídky budou jindy, dražby bude organizovat někdo jiný a někdy jindy. Nevím, proč se tyto informace tolik odkládaly. V kabelové televizi byla a stále je zpráva o prohlídkách 2., 6., a 9.6. a termín dražby 19.6. Uvědomuje si někdo, že rozhodnutí o případném zakoupení bytu vyžaduje jistý čas. Že tedy někdo např. už má vyjednán úvěr a teď musí bance sdělit, že ho zatím nepotřebuje. Nebudu to ale dlouho rozpitvávat. Informace o dražbách byla zveřejněna kromě kabelové televize i na stránkách zpravodaje. Pod oběma je podepsán stejný představitel města. Skoro by se dalo říci, že jeho informace není třeba brát vážně. Ono to totiž není poprvé kdy k takovému "nedopatření" došlo.

Sjezdař
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Dražba uvolněných bytů - 11/06/2008 09:32
Zdravím. Reakce na tento příspěvek mě zajímá....bohužel ticho od města. Osobně mě velice zarazilo, že na webových stránkách uvedená krátká zprávička o dražbě byla smazána, namísto doplněna o informaci, že aukce se nebude konat. Ona už samotná zpráva byla informace, neinformace.

Šimral Antonín
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Dražba uvolněných bytů - 12/06/2008 07:19
Vyjímám z článku do Zpravodaje.
Loňské průzkumy jak v anketě mezi podnikateli, tak i v rámci strategického plánu daly jednoznačnou odpověď na otázku, kde má radnice největší dluh vůči občanům. Je to nedostatečná komunikace a malá informovanost občanů. Mohli jste sami postřehnout změny, které nastaly v rozvoji a zkvalitnění komunikačních prostředků. S tím souvisí i množství zpráv a informací, které do nich dodáváme. Samozřejmě jsme zodpovědní za jejich kvalitu a správnost. Proto jsem byl pečlivými sledovateli mých zpráv ing. Karlem Menclem a internetovým diskutérem Saverem poprávu kritizován za správnost některých údajů. Jednak musím své výroky opravit, aby lidi dostali informace takové, jaké jim náleží a také proto, abyste sami posoudili, jak dalece se jedná o lež a záměrné klamání, tady jednání, z něhož plyne někomu prospěch.
V prvním případě jsem ve Zpravodaji napsal, že kroky podnikané v bytové politice města jsou v souladu s koncepcí schválenou ZM v prosinci 2006. Skutečně jsem ten den aktualizovanou verzi dokumentu schváleného v roce 2000 předložil, ovšem sám jsem navrhl odložit její schvalování až na příštím jednání ZM. Následné hektické jednání v březnu 2007 nebylo nakloněno jednání o věcech zdánlivě méně důležitých. Na další jednání jsem upřímně řečeno pozapoměl materiál předložit. Protože se jedná pouze o aktualizaci materiálu, platného od roku 2000, nemá tato moje chyba žádný vliv na bytovou politiku města a já z ní nemám žádný prospěch. Aktualizaci provede ZM 26.6. 2008.
Druhým citlivým bodem, kde je třeba opravit informace, jsou dražby bytů. Zastupitelstvo rozhodlo o formě prodeje volných bytů dražbou a Rada města vybrala z uchazečů o provádění dražeb firmu M&M reality, protože měla nejlepší reference a nejnižší cenu. V informaci ve Zpravodaji ji uvedl jako firmu s nejlepším renomé a nejdelšími zkušenostmi. Také jsem popsal jí navržený postup. V později předložené smlouvě o spolupráci jsem však zjistil nesrovnalosti se zákonem, po konzultaci s právníkem jsem okamžitě svolal Radu a ta změnila rozhodnutí o výběru. Bohužel v té době byl již vytištěn Zpravodaj a zveřejněny termíny. I po stažení termínů volali občani města, proto jsem se rozhodl informovat městským rozhlasem a tím jsem přiměl Savera na diskusním fóru www stránek města k diskusi o mé důvěryhodnosti.

saver
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 4  
Příspěvků: 33
Re:Dražba uvolněných bytů - 13/06/2008 10:22


Pane Šimral,
Oceňuji Vaši snahu uvést věci na pravou míru a přiznat osobní podíl na kvalitě, případně na nesprávnosti zveřejněných informací. Vůbec nepochybuji o upřímnosti Vašeho sdělení. Na druhé straně musím ale konstatovat, že ač úmysl je chvályhodný, použité prostředky (slova) už méně.
Tak předně, nikde ve svých příspěvcích jsem nepoužil slovo lež, výraz záměrné klamání, a právě tak jsem netvrdil, že byste z toho chtěl nebo měl mít prospěch. V informaci o dražbě bytů rovněž nejste přesný. Informace ve zpravodaji a nemožnost ji opravit a změna firmy vybrané pro dražby, nebyly předmětem kritiky. Nepřesnou je poslední věta, cituji: „I po stažení termínů volali občani města, proto jsem se rozhodl informovat městským rozhlasem…..“. V městském rozhlase jste občany informoval 9.6., ale teprve o den později, tedy 10.6. byly smazány informace v kabelové televizi. Takže jste neinformoval až po stažení termínů. V záležitosti smazání se shoduji se „sjezdařem“. Na webových stránkách i Infokanále místo „vygumování“ informace, měla být zveřejněna zpráva nová, opravná. Infokanál zdůrazňuji, protože ten sleduje určitě většina obyvatel města. Nemyslím si, že tyto chyby děláte úmyslně, ale zřejmě tak zvaně „pálíte od boku“.

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (08.10.2021)
Inzerát obsahuje fotoProdám Zcela nový Pioneer DDJ-1000 DJ ovladač pro Rekordbox
Hudební nástroje (22.08.2021)
Inzerát neobsahuje fotoSháním pronájem
Práce a služby (01.08.2021)
Inzerát neobsahuje fotoPOLAR FT4 + hrudni pas
Vybavení ke sportu (14.07.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek