www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 12.4°C
Dnes je Sobota, 16. říjen 2021, svátek má Havel, zítra Hedvika
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Maryša - Alois a Vilém Mrštíkov [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
The
Pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 68
Děti a alkohol - 09/04/2008 12:36
Dobrý den,
chystá se město zaregovat na společenský problém "Děti a alkohol" tím, že bude následovat Město Hranice u Aše a vyhlásí novou veřejnou vyhlášku, která zakazuje pití alkoholu na některých veřejných prostranstvích? Toto opatření směřuje hlavně k ochraně zdraví před škodami na zdraví způsobených alkoholem zejména u dětí a mladistvých....

Aha.. takže vyhláška je v platnosti, ale nedodržuje se. Co s tím? Je to jakoby nebyla vyhláška žádná...

A co třeba do vyhlášky vložit větu o zákazu prodeje alkoholu mladistvým pod hrozbou ztráty Živnostenského oprávnění? A zvýšit počty kontrol.

Děkuji.

Jiří Hykl
Mistr mezi pisateli
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:Děti a alkohol - 10/04/2008 15:52
Pokud dovolíte, uvedl bych na pravou míru některé Vámi uváděné údaje. Problematika ochrany před škodami působenými tabákovými výrobky, alkoholem a jinými látkami je řešena zákonem č. 379/2005 Sb. Zákaz prodeje alkoholu, omezení dostupnosti tabákových výrobků a zákaz kouření na stanovených místech, jakožto zákaz vstupu pro osoby zjevně ovlivněné alkoholickým nápojem nebo jinou návykovou látkou, stanoví příslušné paragrafy tohoto zákona (Hlava II až IV).
Platnost vyhlášky města Štětí č. 6/2005, ve znění obecně závazné vyhlášky č. 10/2005, kterými byl stanoven zákaz požívání (konzumace) alkoholických nápojů ve vyjmenovaných částech města, byla 10.4.2006 pozastavena MVČR a v současné době je její znění projednáváno Ústavním soudem pod spis. zn. Pl ÚS 33/06.

The
Pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 68
Re:Děti a alkohol - 15/04/2008 09:48
Dobrý den,
děkuji za připomínku zákona - občabny spíše zajímá jak lze konkrétní zákon aplikovat na území města a jak se projeví ve Vyhlášce. Protože shodou okolností dnes vyšel článek v Mladé Frontě viz. http://zpravy.idnes.cz/mesta-se-snazi-vymytit-alkohol-z-ulic-a-parku- fn7-/domaci.asp?c=A080414_214441_domaci_mia
který se zabývá problematikou Alkoholu na veřejnosti táži se znovu zda-li bude město tento problém řešit, když je již znám postup jak lze vytvořit Vyhlášku aniž by ji musel řešit =Ustavní soud a platnost Vyhlášky pak byla pozastavena nebo bude čekat na to až dojde řada i na Vyhlášku, která se týkala našeho města a po složité analýze dojde k nějakému konkrétnímu kroku... z Vaší odpovědi jsem měl pocit, že město vyčká a nebude se nějakou dobu dít nic... ptám se i proto, že Vyhláška města Hranic je nová (z letošního roku)

The
Pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 68
Re:Děti a alkohol - 15/04/2008 09:52
Mezitím než město udělá nějaký krok mohou vzniknout díky nečinnosti další škody ve výchově dětí...

A další problém - konzumace alkoholu mladistvých v restauračních zařízeních. Je smutné se dívat na obyvatele jen jako na ekonomického činitele a přínos.. opravdu by bylo občas dobré si pod sebou uříznout tu větev a zaměřit se důsledněji na kontroly.. chápu, že to znamená nepříjemnosti na zastupitelstvu protože je město díky radě provázáno s podnikatelskými subjekty, které zároveň městu přináší určitou formu zisku... Vím, že to tak v praxi nefunguje, ale město má určit pravidla a řád a ne že to bude naopak a město se bude podřizovat.

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (08.10.2021)
Inzerát obsahuje fotoProdám Zcela nový Pioneer DDJ-1000 DJ ovladač pro Rekordbox
Hudební nástroje (22.08.2021)
Inzerát neobsahuje fotoSháním pronájem
Práce a služby (01.08.2021)
Inzerát neobsahuje fotoPOLAR FT4 + hrudni pas
Vybavení ke sportu (14.07.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek