www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 15.8°C
Dnes je Úterý, 04. srpen 2020, svátek má Dominik, zítra Kristián
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
II.ročník soutěže ROZKVETLÉ MĚSTO ŠTĚTÍ [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
Marina
Pisatel začátečník
  Karma: 1  
Příspěvků: 15
Sekání trávy - 09/05/2018 18:18
Dobrý večer.

Obvykle si nijak veřejně nestěžuju, ale teď mě to nějak tak donutilo. Při procházkách s kočárkem po Štětí, jsem si všimla, jaký je ve Štětí bordel. Především neposekaná tráva ve městě. A hlavně u Labe. Hned když se schází od silnice dolů k Labi, je vidět šipka směrem na Sluneční lázně. Sluneční lázně?? Dá se tomu tak vůbec říkat? Tráva vysoká, chodníčky, které byly kdysi vysypané kamínky, jsou zarostlé, že se k lavičkám pomalu ani nedostanete.
Co se stalo? Pamatuju dobu, kdy byla tráva vysekaná skoro až k placáku a teď je to všechno zarostlé. Člověk se až bojí šlápnout do trávy, když neví, co má pořádně pod nohama.
Bude se s tím v nejbližší době něco dělat? Nebo se časem sundá cedule Sluneční lázně a nechá se to tam zarůst jako džungle?
Nic ve zlém, jen jsem tam chodila ráda, v dnešní době tomu tak není. Možná i proto dnes u Labe nikdo nebyl, co by tam taky kdo dělal? Děti bych v takové trávě běhat nenechala.
Sekačky myslím město má, aspoň občas jsou vidět, ale asi by to chtělo častěji.

Děkuju a doufám v brzkou změnu k lepšímu )

Michal
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 234
Re:Sekání trávy - 10/05/2018 15:19
Dobrý den, nebojte. Brzy bude FEDO a město těsně před festivalem vždycky zkrášluje všechno možné, oblast podél Labe určitě nevyjímaje.

Jiří Novák ŠKS
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 11
Re:Sekání trávy - 11/05/2018 09:32
Vážená Marino,
jen pár údajů pro informaci. Sekání trávy letos začalo již 13.4. tedy cca o 3 týdny dříve než v minulém roce. V tomto týdnu se dokončuje první seč a na exponovaných místech se seká již podruhé.V provozu jsou denně 3-4 traktůrky a 2 - 4 pracovníci s křovinořezy.Sekáme nejen město, ale i naše spádové obce. Konkrétně vámi udávaný "Ostrov" byl posekán od skateparku ke koželužně dne 17.4.Od loděnice dále na "Placák" byl vysekán břeh k cestě zhruba ve stejné době Povodím.
30.4. byl znovu posekán prostor dětských hřišť u Labe a Workoutového hřiště a celý prostor směrem k mostu.
10.5. byl znovu posekán prostor od Workoutového hřiště do špičky ke koželužně a okolí skateparku. Dnes se dokončuje sekání křovinořezy a odvoz posekané trávy.Prostor mezi těmito plochami bude posekán bubnovou sekačkou po víkendu a tráva zde zůstane na sušení.Jen si prosím uvědomte, že nejde jen o to trávu posekat, ale také shrabat, naložit , odvézt, provádět údržbu a opravy techniky apod.
Také pamatuji Ostrov vysekaný,ale to je více než 40 let, kdy louky měli pronajaté občané na sekání sena a ještě za to městu platili 10 Kč, ale i tak mezi jednotlivými sečemi tráva vždy musela narůst. A co se týče obav o šlápnutí do trávy, to je jiná kapitola a s tím se i my potýkáme denně po celém městě.To je o lidech.
Snažte se proto prosím využívat ty plochy, které jsou posekané a my se snažíme, aby jich bylo co nejvíce. Posekáno vše a ve stejný čas, což by byl ideální stav,natož anglický trávník, ale bohužel nikdy nebude.Přeji hezký den.
J.Novák

mahel
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 5
Re:Sekání trávy - 28/05/2018 10:38
Dobrý den, pane Nováku,
chtěla bych se zeptat, kdy máte v plánu postarat se o pozemek na obchvatu (č.345/1), směrem od Penny marketu ke koželužně, mezi chodníkem a rodinnými domy na Husově náměstí. Vím, že toho máte na starosti hodně, ale od cca listopadu loňského roku nebyl tento pozemek posekán. Tvrzení, že tento pozemek není v majetku města, není pravdivé. Už jsme na to upozorňovaly několikrát, bohužel bezvýsledně. Proto volím tuto cestu a doufám, že v brzké době dojde k nápravě. Děkuji Vám za odpověď.

Jiří Novák ŠKS
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 11
Re:Sekání trávy - 29/05/2018 08:55
Dobrý den,
do uváděného špatně přístupného pozemku prorůstají kromě trávy i keře. Otázkou je zda z našeho pozemku do soukromých pozemků či opačně. V každém případě tedy pozemek vyčistíme včetně křovin.Časový termín cca do 14 dnů. Pokud bude čas, možná i dřive. Děkuji za trpělivost.
J.Novák

mahel
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 5
Re:Sekání trávy - 29/05/2018 13:13
Dobrý den, pane Nováku,

děkuji Vám za odpověď. Pozemek je strmý a špatně přístupný, o tom žádná. Jen bych chtěla poprosit, aby tam ty posekané keře bezu, křídlatky a přerostlá tráva nezůstaly ležet dlouho a byly, pokud možno, co nejdříve odvezeny. Moc Vám děkuji a přeji krásný den.

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotoNOVÉ dámské vycházkové boty vel. 40
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (03.08.2020)
Inzerát obsahuje fotodětské povlečení FOTBAL 3D (zatím 2sady)
Hračky a ostatní (03.08.2020)
Inzerát obsahuje fotokartony na vejce (á10ks, á30ks, á 15ks, á 6ks)
Nezařazeno (03.08.2020)
Inzerát obsahuje fotochlapecké sandále vel. 37 zn. Baťa
Dětské oblečení a obuv (30.07.2020)
Inzerát obsahuje fotoProdám plastové pískoviště
Zahrada (20.07.2020)
Inzerát neobsahuje fotoOdstrkovadlo
Dětská vozidla (17.07.2020)
Inzerát obsahuje fotoSekretar
Za odvoz (15.07.2020)
Inzerát obsahuje fotoDame za odvoz perinaky
Za odvoz (15.07.2020)
Inzerát obsahuje fotoDáme za odvoz gauč
Za odvoz (15.07.2020)
Inzerát obsahuje fotoSkříně a skrinky
Za odvoz (15.07.2020)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek