www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 33.8°C
Dnes je Pondělí, 27. červen 2022, svátek má Ladislav, zítra Lubomír
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>
Nikol
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 44
Re:Odpady - 19/06/2015 15:23
Pane Andrte, souhlasím s Vámi, že odkládání odpadů mimo kontejnery je opravdu velmi těžce zakořeněný zlozvyk ve Štětí. V poslední době mám pocit, že těchto černých skládek spíše přibývá. Bohužel spousta lidí si vůbec není vědoma toho, že by něco dělali špatně. Naopak jsou přesvědčeni, že to tam patří. Nedávno jsem přistihla u kontejnerů paní, která se tam chystala odložit jakési police. Ptala jsem se jí, proč to neodnese na sběrný dvůr, a její odpověď byla, že to přece patří k popelnicím, protože tam každý den chodí lidé z komunálních služeb a uklízejí to. Doporučuji, aby město v součinnosti s Městskou policií v prvé řadě zahájilo informační kampaň pro občany o tom, že se odkládáním starého nábytku, vybouraných bytových jader, koberců, elektrospotřebičů atd. dopouštějí protiprávního jednání, poté by mělo stanovit lhůtu, po kterou je ochotno toto jednání tolerovat, a následně může přikročit k ev. postihům.

Taby
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 39
Re:Odpady - 21/06/2015 21:23
Vážený pane Andrte,
velice Vám děkuji za odpověď. Alespoň někdo z odpovědných osob si dal tu práci.
Krásná je hned první věta, kterou jste začal, cituji: „Smlouvu se společností Koutecký s.r.o. nemá město Štětí uzavřenu, jelikož z tohoto „kontraktu“ nevyplývá žádné finanční ani jiné plnění“. Možná by měl ale být trochu jiný slovosled. Například: „Z tohoto „kontraktu“ nevyplývá městu Štětí žádné finanční ani jiné plnění, jelikož nemá se společností Koutecký s.r.o. uzavřenu žádnou smlouvu“ (byť třeba jen za symbolickou částku jako pronájem X m², které kontejnery zabírají). No to jen tak na okraj, jak je čeština krásná.
Samozřejmě jsem rád, že jako občan města Štětí mohu třídit odpad a je mi to umožněno množstvím i různorodostí odpadových nádob. Nejsem ani proti tomu, aby město bylo nápomocno někomu umístit své kontejnery na tříděný odpad do hnízda k tomu určenému. Nicméně by mě zajímalo, jestli i někdo, kdo povolení společnosti podepsal, také nakoukl na stránky a odkazy, které jste mi doporučil? Jak se domníváte a píšete, tak osobně se společností Koutecký s.r.o. problém nemám a ani neznám nikoho, kdo by nějaký problém s touto společností měl. Jen mě zaujalo, jak je prezentováno, jakým způsobem společnost dále s odpadem nakládá. Jen zcela naivní člověk se může domnívat a pevně věřit tomu, že cca 50% oděvů se dostane potřebným. Jak už bylo napsáno výše, tak společnost se zabývá vybavením průmyslových firem čistícími hadry. Proto tvrdit, že vše co se ještě dá upotřebit nošením a splnit tak účel textilu k tomu vyrobeného se dostane potřebným, nebo do second handu. Pokud „vyhodím“ do tohoto kontejneru společnosti Koutecký s.r.o. úplně nové, ještě nepoužité tričko, které bude z extra savého materiálu, tak si troufám tvrdit, že skončí naprosto jinde, než u potřebných, nebo v second handu! Nejde mi o to tady někoho napadat, nebo někomu sahat do svědomí, ale dle mého názoru by měl být občan informován, jak je dále nakládáno s jim odevzdaným textilem. Pokud bude na kontejneru jasně napsáno, že mnou odevzdané, pro mě nepotřebné oblečení skončí roztrhané třeba někde u soustruhu jako hadr na otírání provozních látek, tak s tím nemám sebemenší problém. Poté vím, že své odevzdané oblečení můžu „potkat“ třeba v zaměstnání pokud budu dělat například toho soustružníka, nebo kdekoliv na provoze, kde čistící hadry od společnosti Koutecký s.r.o. odebírají. Radši ať poslouží alespoň nějak, než aby skončily třeba v příkopu u silnice.
INFORMOVÁN ??? / DEZINFORMOVÁN!!! Má námitka spočívá v tom, že jsou na daném kontejneru nápisy, které informují o následném užití odevzdaného textilu jako oblečení, které bude ještě nošeno. O žádných čistících hadrech ani „Ň“! Nebo snad společnost „vyrábějící“ čistící hadry má jako svou prioritu nějakou charitu?

Proto si myslím, že jsou spoluobčané dezinformováni a cíleně uvedeni v omyl. Tím pádem by měl někdo, kdo tuto dezinformaci umožnil - svým souhlasem k přistavení kontejnerů, také zasáhnout.
Jak jste mi poradil a „pomohl“ odkazy, tak jsem se i informoval, kde všude společnost Koutecký s.r.o. pomáhá, asistuje, nebo se jinak angažuje. Pro shrnutí musím napsat, že ve většině spolků a podobných organizacích, které jsou zmíněni na stránkách www.koutecky.cz » http://www.koutecky.cz/kde-pomahame není o společnosti Koutecký s.r.o. ani písmenko. Samozřejmě, že může být i anonymní dárce, ale proč by to tato firma dělala a přicházela o reklamu a reference? Co jsem se dočetl, tak v Klokánku Štěrboholy figurovala za X let „pouze“ v roce 2014 sponzorským darem v podobě ložního a lůžkového prádla, cukrovinek pro děti a finančního daru ve výši 4 100,- Kč.
Dále pak je zmiňována na www.kontobariery.cz kdy v roce 2013 ve spolupráci, zorganizovala 14ti denní akci na sběr oblečení a darovala 5,- Kč / 1 kg odevzdaného textilu. Jedná se o archivní články. Nechci tady ale rozepisovat výši či hodnotu sp. darů apod. této společnosti. I za tuto pomoc , patří společnosti Koutecký s.r.o. nemalé díky!!! Nikde jsem se ale nedočetl, že by dodávala byť třeba nepravidelně, nějaké množství textilu někam, kde bude dále využíván k účelu pro který byl vyroben.
Proto se teda ptám, jestli jsme dezinformováni „jen“ na těchto kontejnerech, nebo se ještě někde něco podobného objeví?
Možná se to bude někomu zdát jako malichernost a že se asi nudím, když řeším toto. Vžijte se ale do člověka neznalého,(v tomto případě důchodce cca 80 let) který po nemalé době strávené u tohoto kontejneru, než zjistil kudy a jak odevzdat – zbavit se nepotřebného textilu, žije v domnění, jaký udělal dobrý skutek pak následně zjistí, kam putuje tento textil a že vlastně nepomáhá přímo lidem, kteří toto potřebují, ale společnosti, která si na jejich dobročinnosti založila prosperující živnost. Myslíte si, že příště nějaký kus oblečení odevzdá opět do tohoto kontejneru??? O tom silně pochybuji, jelikož se bude cítit touto firmou podveden a schválně textil nedá tam, kam patří!!!! A jsme zase u toho, že než aby tento oklamaný člověk odevzdal textil společnosti Koutecký s.r.o., tak tento kus prádla s klidem vyhodí do směsného odpadu… A když to v závěru přeženu, tak kvůli pár dezinformacím, které jsou na kontejneru na textil vylepeny je veškeré třídění odpadu naprosto zbytečné…
Pro úplnost o kontejneru ve SD. Jelikož tento kontejner patří společnosti A.S.A. spol. s r.o. což je odpadářská firma zajišťující svoz veškerého odpadu včetně tříděného, tak nemám s tímto žádný problém. Patrně odevzdaný textil skončí jako jiný tříděný odpad.
Těžko se bude tato společnost angažovat i v budování své sítě second handů, nebo dále na sebraném textilu vydělávat. Ale není důvod v tomto případě nevěřit tomu,co je na kontejneru napsáno. Proto pokud se nějaký textil dostane i k potřebným, tak je to jedině dobře...


<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoSháním pronajem
Práce a služby (22.06.2022)
Inzerát obsahuje fotoProdej byt 1+1+lodžie, Alšova, Štětí
Byty (16.06.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem bytu 2+kk
Byty (14.06.2022)
Inzerát obsahuje fotoGarsoniera k pronájmu Počeplice
Byty (13.06.2022)
Inzerát obsahuje fotoDvoupatrová postel 90x200
Práce a služby (11.06.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Práce a služby (31.05.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPC servis
Práce a služby (27.05.2022)
Inzerát neobsahuje fotoHledám pronájem malometrážního bytu (1+1) Garsoniéra
Byty (24.05.2022)
Inzerát obsahuje fotoČerpadlo GRUNDFOS
Práce a služby (12.05.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem garáže
Práce a služby (20.04.2022)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek