www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 12.3°C
Dnes je Sobota, 16. říjen 2021, svátek má Havel, zítra Hedvika
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
16. ročník štětského varhanního podzimu [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
avatar: Tomáš Beneš Tomáš Beneš
Pokročilý pisatel
  Karma: -35  
Příspěvků: 94
Citace z tisku, aneb Město Štětí v médiích - 20/09/2014 18:26
Severočeský deník - citace:

Kauza hazard. Vysílací rada zahájí se Štětím správní řízení, kvůli Ryšánkovi
19. září 2014 | 10:21
Štětí - Téma referenda o hazardu ve Štětí graduje. Do kauzy se vložila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která s městem Štětí jako provozovatelem kabelové televize zahájí správní řízení.

"Rada rozhodla zahájit s provozovatelem Město Štětí správní řízení z moci úřední pro možné porušení § 31 odst. 3 zákona č. 231/2001 Sb., kterého se mohl dopustit tím, že v rámci pořadu Zprávy KTV Štětí, odvysílaného premiérově dne 29. srpna 2014 na programu KTV Štětí, jako součást smyčky vysílání KTV Štětí 35/2014 (35. týden), zařadil prohlášení starosty Štětí, Tomáše Ryšánka, k rozhodnutí Krajského soudu v Ústí nad Labem, týkajícího se data konání místního referenda k otázce zákazu provozování loterií a sázkových her na území města," stojí v tiskové zprávě RRTV. Regulační orgán dohlíží mj. na televizní vysílání.

"Provozovatel zde starostovi poskytl prostor k vyjádření stanoviska, jehož součástí byly i výroky směřující proti Straně zelených. Strana zelených ani předkladatelé referenda však žádný prostor se k věci vyjádřit, a to jak v tomto vydání Zpráv KTV Štětí, tak ani ve zpravodajství následujícím (36/2014), neměli," zdůvodnila RRTV zahájení správního řízení.

"Tento postup provozovatele vedl k tomu, že diváci získali značně asymetrické informace, a to nejen ve vztahu k referendu, ale zejména v souvislosti s prezentací jednotlivých politických stran v předvolebním období. Provozovatel poskytl vysílací prostor k odvysílání starostova prohlášení, jakoby snad program KTV Štětí byl jakýmsi servisním médiem radnice. Takovýto postup je principielně v rozporu se zásadami objektivního a vyváženého informování," uvedla dále velká vysílací rada.

Podle RRTV povinností provozovatele je při informování o tématu, které má v daném regionu takto významný společensko-politicky rozměr, aplikovat standardní žurnalistické postupy, které budou zárukou, že divák dostane komplexní, nestranné, neutrální a věcně správné informace, na jejichž základě si vytvoří svůj vlastní názor.

"V tomto případě se provozovatel o něco takového ani nepokusil. Provozovatel v dané věci neuplatnil jakoukoli editoriální politiku, stal se pouhým poskytovatelem vysílacího času," dodala RRTV.

Tomáš Ryšánek je starostou Štětí, je členem ČSSD.

Konec citátu

avatar: Tomáš Garrigue Masaryk Tomáš Garrigue Masaryk
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 32
Re:Citace z tisku, aneb Město Štětí v médiích - 20/09/2014 20:51
Ale pane Beneši, to není nic jiného, než okopírovaný status z Facebookové stránky jedné nejmenované politické strany.

Já osobně jsem zvědav na záznam z posledního zastupitelstva. Pokud jste tam byl, a Vaše jednání se v ničem nelišilo od toho, co předvádíte zde, tak nemůžete doufat v to, že "ti hlupáci", jak v jistém smyslu slova označujete obyvatele Štětí, Vám budou dávat hlas.

Apropos s ohledem na Vaše jednání bych Vám spíše doporučil změnu politické strany. Chtěl-li byste uvést v život politické procesy, jak o tom vaše příspěvky zde naznačují, pak je zde jiná partaj, jejíž členové s tím v minulosti měli bohaté zkušenosti...

Dibon
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 38
Re:Citace z tisku, aneb Město Štětí v médiích - 20/09/2014 22:23
Tak TGM na strankach mesta Steti, to me pobavilo a potesilo. Jen si nejsem jistej, ze by se TGM pustil do prime komunikace s panem Tomasem Benesem. Mezi temi dvema je rozdil vetsi, nez vezak.

A ten citovany text neni ze Severoceskeho deniku, ale z bulvarniho Podripska. To neni seriozni zdroj informaci.

Unown
Mistr mezi pisateli
  Karma: 6  
Příspěvků: 491
Re:Citace z tisku, aneb Město Štětí v médiích - 20/09/2014 22:43
Stačilo mi se podívat na první hodinu a způsobem, jakým pan Beneš vystupoval. Musím říci, že tak arogantního člověka jsem dlouho neviděl. Chvílemi mi připadalo, že si pan Beneš myslel, že je tam jedinej člověk a může v tu dobu všechno jen on. Já bych doporučil se všem na to Zasedání podívat. A jestli jsou lidi soudní, tak jak oponenti a nebo "straníci", tak si to uvědomí taky a tento pán zůstane na chvostu celé volební kampaně. Já osobně bych se za takového člověka, který by mě měl zastupovat, styděl.

Mám za sebou teprve hodinu a mám takové tušení, že tam pan Beneš ještě nějakou "perlu" vymyslí

Tak jsem si opravdu věnoval ten čas a shlédl celé 4,5 hodin dlouhý záznam zastupitelstva.

A ještě mám jednu výtku, která mě opravdu pobavila :
Umíte krásně říkat nashledanou, ale ani jednou jste to nesplnil.
Tvrdil jste i že už nebudete narušovat chod zasedání (někdy v čase 1 hod) a pak jste to stejně ještě několika narážkami a svými vystoupeními narušil chod.

Tak si říkám jako volič: člověk něco do kamery slíbí, a pak nedodrží ani jednu věc? To máte být důvěrný politik? Hah, tady vypršela absolutně všechna důvěra

Myslím, že by bylo dobré říci své poslední nashledanou a to opravdu dodržet

diškuter1
Pisatel začátečník
  Karma: 1  
Příspěvků: 9
Re:Citace z tisku, aneb Město Štětí v médiích - 21/09/2014 09:11
Velmi prosím všechny soudné občany města, aby si o všem udělali sami obrázek a postavili se k tomu objektivně, nezaujatě. Hlavně se nenechte ovlivnit ani psychicky narušeným pánem ze Strany zelených ani vedením města a rozhodněte jak uznáte za vhodné sami.
Pane Beneši přestaňte už prosím s tím pliváním ohně a nenávisti kolem sebe, věřte že lidi nejsou tak hloupí a dokážou rozhodnout. Zajeďte si na nějaký relaxační pobyt na pár dní a odpočiňte si, jistě jste již z toho přispívání tady značně unaven. Chce to klid. Na nervy jsou Mariánky a Vary jak dělané....všem přeji šťastnou volbu a správné rozhodnutí.

avatar: Tomáš Garrigue Masaryk Tomáš Garrigue Masaryk
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 32
Re:Citace z tisku, aneb Město Štětí v médiích - 21/09/2014 10:19
Mám za sebou cca hodinu a půl a větší divadlo tam děláte pane Beneši vy, než Ti které osočujete.

Co takhle přejmenovat SZ - Stranu Zelených na SZ - Stranu Zahořklých...

ema2
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 30
Re:Citace z tisku, aneb Město Štětí v médiích - 21/09/2014 10:57
.... ano, teď to chce opravdu si udělat čas a v klidu si přehrát celé poslední zastupitelstvo a a možná i ta předchozí, pročíst si jednotlivá usnesení a pak si udělat názor. Jakékoliv další diskuze jsou už vážně nadbytečné. Občané Štětí mají svůj názor a není je třeba ovlivňovat.

avatar: Tomáš Beneš Tomáš Beneš
Pokročilý pisatel
  Karma: -35  
Příspěvků: 94
Re:Citace z tisku, aneb Město Štětí v médiích - 21/09/2014 11:39
Jen abych předešel spekulacím, zde je odkaz na originální článek:

http://www.podripsko.severoceskydenik.cz/aktuality/kauza-hazard- vysilaci-rada-zahaji-se-stetim-spravni-rizeni-kvuli- rysankovi.html#hodnoceni

Ačkoli šlo jen o holou citaci článku, bez jakýchkoli komentářů, překvapilo mě, kolik se hned ozvalo "potrefených husí". Myslím, že nikdo již nepochybuje o jejich hromadné identitě a skutečných zájmech...

A co se týká nových registrací do fóra, ještě nejsou obsazeni: Karel IV., svatý Václav, Jan Žižka ani Přemysl Oráč...diškuter1
Pisatel začátečník
  Karma: 1  
Příspěvků: 9
Re:Citace z tisku, aneb Město Štětí v médiích - 21/09/2014 12:25
No vždyť řikám, lázně jsou na to ideální...zatím by měly stačit. Nevětší p...l bude, až si tady budete psát i odpovídat sám, protože většinu už jste odtud "vyhnal", "vypudil" doslova

avatar: Tomáš Garrigue Masaryk Tomáš Garrigue Masaryk
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 32
Re:Citace z tisku, aneb Město Štětí v médiích - 21/09/2014 17:14
První příspěvek jste p. Beneši uvedl bez jakéhokoliv doprovodného komentáře. Pokud jste chtěl jej nějak uvést, tzn. dát mu od počátku směr, měl jste tak učinit, jestliže jste to neudělal, je pak možné se divit, že si téma žije vlastním životem?

Vidíte, pane Beneši, a zase jsme u toho, o čem zde byla již řeč. Měl by člověk, mluvíme-li obecně, který se chce podílet na chodu veřejné správy věcí, umět naslouchat názorům z opačných stran dialogu? Pokud ano, a pokud se jedná o demokratické zřízení, pak by Vám neměla vadit ani postava prvního československého prezidenta. Který pomáhal formovat první československý stát, a do jehož čela se postavil.

Pokládáte snad Vy za demokratické nepokrytě vyhrožovat zúčastněným zastupitelům tím, že (parafráze, nepamatuji si to přesně) "v tomto složení ste tu stejně naposledy"? Ostatně kvůli způsobu jednání, jenž ste tam předváděl byla ta asi 15 min. pauza.

Přít se s Vámi, zda ten či onen má/nemá něco společného s radnicí nebo představiteli města nemá patrně cenu. Ať říkám, co říkám, vykládáte si to naprosto jinak. A zase - je tohle ten prvek demokracie nebo se jedná o účelový výklad stavu, typický pro zřízení nedemokratická?

Chcete vůbec skutečně kandidovat do zastupitelstva/vedení města a přitom se nadále takto chovat?

avatar: MATes MATes
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 397
Re:Citace z tisku, aneb Město Štětí v médiích - 21/09/2014 17:59
To Beneš:
Vy tu ještě pořád marníte čas neustálým plkáním o ničem? Že vás to baví... I tak už máte nulové preference...

Michal2
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 1
Re:Citace z tisku, aneb Město Štětí v médiích - 21/09/2014 20:35
Co to melete za nesmysly? Je to normálně tisková zpráva RRTV. http://www.rrtv.cz/cz/files/press/TZ_17_14.pdf

avatar: Tomáš Garrigue Masaryk Tomáš Garrigue Masaryk
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 32
Re:Citace z tisku, aneb Město Štětí v médiích - 21/09/2014 21:29
Michal2 napsal:
Co to melete za nesmysly? Je to normálně tisková zpráva RRTV. http://www.rrtv.cz/cz/files/press/TZ_17_14.pdf

Nesmysly se tady nemelou, alespoň jsem si nevšiml. Sám p. Beneš uvedl jako první odkaz na stránku Podřipska...

Nepředpokládám, že bychom všichni, co tu jsme, pravidelně sledovali stránky RRTV.

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (08.10.2021)
Inzerát obsahuje fotoProdám Zcela nový Pioneer DDJ-1000 DJ ovladač pro Rekordbox
Hudební nástroje (22.08.2021)
Inzerát neobsahuje fotoSháním pronájem
Práce a služby (01.08.2021)
Inzerát neobsahuje fotoPOLAR FT4 + hrudni pas
Vybavení ke sportu (14.07.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek