www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 36.3°C
Dnes je Pondělí, 27. červen 2022, svátek má Ladislav, zítra Lubomír
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
radoun
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 1
Supermarket u prádelny (?) - 10/11/2007 09:06
Zdravím, jen malý dotaz: v předchozích fórech jsem si několikrát povšimnul zmínky o plánované (možné) výstavbě dalšího supermarketu na volnýh pozemcích naproti prádelně. Jen by mě zajímalo jaký obchodní řetězec má o výstavbu zájem, popř. jaký by padal do úvahy a jestli je již uvažován popř. plánován nějaký termín výstavby. Děkuji za odpověď. Radouň-Texas.

Fipoch
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 766
Re:Supermarket u prádelny (?) - 10/11/2007 14:40
Ano, o něčem se uvažuje. je to už i ve strategickém plánu rozvoje města .... bližší info snad dodá Městský úřad

Michal
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 247
Re:Supermarket u prádelny (?) - 13/11/2007 12:18
Když už jsme u toho, bych byl pro, aby tam nesídlil pouze jeden obchod (diskont), ale byla zde řada odchodů - drogerie, potraviny, elektro, nějaké občerstvení atd. (třeba i bankomat by se tam hodil), tedy obchodní dům...jelikož v centru ten bývalý se skládá pouze z Tesca a vietnamských obchodů s oděvem a obuví...bylo by to zajímavé oživení pro tuto část města...

Sjezdař
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Supermarket u prádelny (?) - 13/11/2007 13:12
Zdravim, předem na rovinu říkám, že už ve městě trvale nežiji. Přesto si dovoluji říci, lidi mějte rozum, kolik obchodů chcete mít v tak malém městě? Beru, pro obce směrem k Radouni by to bylo strategicky výhodne. Ale město je tak malé, že i pěšky ho napříč přejít je otázka pár minut! Když si začnu sumirovat, kolik je obchodů a obchůdku ve Štětí, obchodních domů, tržnic, řetězcových prodejen (nejen) potravin.....na jedno město až moc! ....už takto musí mít problém s přežitím. Pokud není spokojenost se stávající nabídkou, není podle mě řešením rozšíření o další obchody, ale najít řešení, jak zlepšit stávající obchody, jejich nabídku. Asi mám i přes svůj věk naivní představu, že pro tak malé město by dostatečně postačil jeden obchodní dům, jedna tržnice a tak dva řetezce....a i tohle je možná až moc....a zbytek ať pokryjí živnostníci.

The
Pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 68
Re:Supermarket u prádelny (?) - 13/11/2007 14:56
Hezký den,
především by měli mít rozum Ti, co rozhodli, že tam bude Supermarket... obchody budou do budoucna málo potřebné. Zejména poté, co se inflací znehodnotí koruna nebudou moci držet obchodníci nízké ceny - ani Lídl a jiné řetězce, které se tlačí přes Radnice do měst. Bude tam mrtvá zona... to už bylo lepší to pole, protože mohlo produkovat základ pro nějaké potraviny. Obchodník, ale nic nevyrábí kromě toho, že vyrábí peníze.

Jedinou výhodu vidím v tom, že to nebudou mít obyvatelé Domu se sociální péčí daleko.

Nikdo, ale ještě neodpověděl na můj dotaz - pro kolik lidí se buduje město? Je tu kupní síla, která opravdu potřebuje 3 obchodní řetězce?

My jsme jen lidé - pěšáci.. my to nemůžeme vědět líp.

Karlos
Pokročilý pisatel
  Karma: -3  
Příspěvků: 151
Re:Supermarket u prádelny (?) - 13/11/2007 16:44
Milý The, nemám nic proti vašemu názoru, sám bych se bez nového super(hyper)marketu ve Štětí obešel, ale doporučil bych vám navštívit kurzy ekonomie pro začátečníky, to co píšete je zcela irelevantní a plné nesmyslů.

The
Pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 68
Re:Supermarket u prádelny (?) - 15/11/2007 11:59
Drahý Karlo,

a Vy víte o čem je ekonomie? Ono se říká, že potrefená husa zakejhá... lidi nejsou zvyklí na to, že se jim říká pravda. Když říkáte pravdu nemužou určité skupiny lidi s těma co ji neznali manipulovat.

Lidé by určitě přivítali i něco jiného než další obludný supermarket. Když jste "ekonom" přemýšlíte o potřebách lidí?

Za tím co jsem napsal si stojím.

Otázka: Jaký se očekává nárůst obyvatel v letech 2008 - 2020?
Existuje studie, která odpovídá na otázku jestli pokryje současná obchodní síť nárůst objemu spotřeby potravin v ůměrnosti s nárůstem obyvatel? To je odpověď na to jestli se dal pozemek lépe využít... když tady bude nadbytek služeb, které poskytují podej potravin bude pozemek zbytečně zabrán.

Na kurzy můžete chodit sám a pak tady poreferujte, co jste se tam naučil... teoretiku.

The
Pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 68
Re:Supermarket u prádelny (?) - 15/11/2007 12:13
PS: Já nakupuju Jihočeské máslo za 25 Kč, vejce za 2 Kč... a to bych mohl pokračovat. Ty supermarkety Vam lidi přeju. Systém Vás naučil chodit do supermarketů... vlastně nemáte jinou volbu a je lepší se nechat nepatrně okrást v supermarketu než nekřesťansky u ještě menšího obchodníka. Vlastně bych měl napsat, že supermarket nabízí spotřebitelům nižší cenu, protože má daleko vyšší obrat výrobků, kdežto obchodník s menší prodejní plochou a menším sortimentem musí tento nedostatek vykompenzovat vyšší mírou zisku... a tedy i vyšší cenou.

Poprvé je to napsané pro obyčejné lidi, podruhé pro ekonomy jejich blízkým jazykem.

Antonín Šimral
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Supermarket u prádelny (?) - 16/11/2007 07:33
Je čas říci proč a jaký podíl na tom má město. Pokud na jiném místě těchto stránek nahlédnete do Územního plánu města, což je pro vedení města bible, pak zjistíte, že veškerá další výstavba je plánována do těchto míst. Ostatně již se začalo u silnice do Stračí. K výstavbě patří něco, čemu se říká občanská vybavenost a je pro architekty závazné při tvorbě plánu s ní počítat. Proto je v těchto místech plocha uvedená pro obchody. Tady však vliv města končí a začíná zájem obchodníků. Oni si musí spočítat, jak solventní jsou naši spoluobčané a rozhodnout se, zda stavět. Pokud požádá o odkoupení pan Novák ze Štětí a uvede činnost, která je v souladu s územním plánem, není důvod neprodat. Pokud se rozhodne supermarket a ten si udělá průzkum daleko pečlivější, pak je jasné, že je tu potřeba.
Šimral

Sjezdař
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Supermarket u prádelny (?) - 16/11/2007 13:26
Zdravím,
pane Šimrale, nezapomněl jste zmínit jednu důležitou věc k Vaší bibly ? Že na tvorbě bible se podílí město, jestli vůbec není sám zadavatelem vzniku územního plánu a pod jeho dohledem plán vzniká. Pak bych to viděl tak, že pokud je v uzemním plánu plocha vyčleněna pro služby,....pak za budoucí výstavbu nese dílčí zodpovědnost i město. Ale možná se mýlím, a vše je jinak.....

Michal
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 247
Re:Supermarket u prádelny (?) - 17/11/2007 19:00
to: Sjezdař, The

Zdravím,
tak já mám rozum a proto tu chci další obchod, teda lepší by byl OD...jelikož kvalita služeb v Tescu a Penny Marketu je IMHO hodně pod úroveň srovnatelných měst. Nejde o to, že město je na malé ploše, ale že je přelidněné a tyhle dva obchody tu na 9000 lidí prostě nestačí. Stačí ty návaly lidí v pátek...
Nechci Vám oběma do toho mluvit, ale jak žiju už třetím rokem v Brně, tak si tu nemůžu vynachválit jaký tu mam výběr obchodů, navíc jsou tu i nižší ceny než ve Štětí. Kdo by se co divil, takové malé město odřízlé od zbytku světa kopcema. Navíc by další obchod oživil určitě obchodní konkurenci a ceny by se tam určitě hýbaly jinak.
Kolikrát už jsem říkal, že Lovosice mají více diskontů než je tady u nás. A co? Mají tam plno, lidi chodí třeba do každého koupit něco jiného. Někde mají levnější ovoce, někde mléčný výrobky a někde zas něco jiného. A lidé jsou schopní udělat těch pár kroků, aby jim to vyšlo levněji...a nevyprávějte mi, že Vám o ty peníze taky nejde, když jdete nakoupit.

Ohledně toho pole, myslím, že těžko to bude prospěšné vyčerpávat každoročně půdu, hlavně když zemědělci na Štětsku hodně vymizeli po zavedení směrnic EU. Prostě se neuživili, neměli na to peníze a teď jsou bez práce. Takže jak jinak tu půdu chcete teda využít...

Michal
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 247
Re:Supermarket u prádelny (?) - 17/11/2007 19:09
P.S.: Těžko město může řešit kvalitu služeb ve stávajících obchodem, ty si řeší obchodníci sami...a živnostníci? Ty si dají ceny jaký budou chtít, mě stačilo když jsem zašel párkrát do večerky, nestačil jsem zírat co a jak tam stojí...

Máslo za 25 a kde, by mě docela zajímalo...když už je o tom řeč, nedávno sem kupoval polotučné mléko v jednom z diskontů (nebudu jmenovat) za 12,90.

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoSháním pronajem
Práce a služby (22.06.2022)
Inzerát obsahuje fotoProdej byt 1+1+lodžie, Alšova, Štětí
Byty (16.06.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem bytu 2+kk
Byty (14.06.2022)
Inzerát obsahuje fotoGarsoniera k pronájmu Počeplice
Byty (13.06.2022)
Inzerát obsahuje fotoDvoupatrová postel 90x200
Práce a služby (11.06.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Práce a služby (31.05.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPC servis
Práce a služby (27.05.2022)
Inzerát neobsahuje fotoHledám pronájem malometrážního bytu (1+1) Garsoniéra
Byty (24.05.2022)
Inzerát obsahuje fotoČerpadlo GRUNDFOS
Práce a služby (12.05.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem garáže
Práce a služby (20.04.2022)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek