www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 25.5°C
Dnes je Úterý, 30. květen 2023, svátek má Ferdinand, zítra Kamila
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Datavá schránka [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>
Vyskoč :-)
Nepřihlášený uživatel
   
Re:měření civilním vozidlem - 16/06/2007 13:11
Pro Pepka Vyskoč.
Pan dokonalý se nám zas ozval. Pepku Vyskoč, kam jste mi to utekl? Čekal jsem, že mi napíšete zas nějaký převzatý bonmot a kde nic tu nic. Ale jak píšete, oni Vám zas ublížili a zablokovali Vám Vaši veřejnou IP adresu, to Vás moc lituji. Já bych Vás určitě neblokoval, protože jak jsem se přesvědčil, tak ta Vaše dokonalost má i trhliny a časem se tady umlátíte sám. Ta Vaše dokonalost, Vám musela zdeformovat mozek na velikost přezrálého melouna a proto navštivte kloboučníka, který Vám zakryje takovou nádheru co Vám vyrostla na tom Vašem dokonalém krčku. Rozměry klobouku XXXL by mohly být dostačující, ale možná se pletu, nejsem tak dokonalý jako Vy. Škoda, že neznám Vaší identitu, a schováváte se za jméno Pepek Vyskoč, protože bych Vás požádal, zda by jste nemohl kandidovat do funkce ředitele zeměkoule. Opravdu, tak dokonalého člověka najít, není možné. Těším se na další Vaše „moudra“ a rozloučíme se Vaším hurá pokřikem:
méééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé

hmmm :-(
Nepřihlášený uživatel
   
Re:měření civilním vozidlem - 16/06/2007 14:05
POKUD NEKDO ZASLUHUJE BAN, JE TO NAVSTEVNIK KTERY ZJEVNE SAM VYHLEDAVA KONFRONTACI (viz prispevek) a navic (asi nejen mne) obtezuje nesmyslnym mecenim.

Sdeleni ze mu chybi nekdo s kym by se mohl hadat a mecet na nej je pro ostatni zbytecne.

Nejlepsi by bylo, kdybyste se odebral na namesti a spustil tam to svoje "meee" - v tom pripade doufam ze vas nekdo z MP odchyti a nekam zavre abyste uz konecne zmlknul.

Pisete: "..oni Vám zas ublížili a zablokovali Vám Vaši veřejnou IP adresu.." ON SI NESTEZOVAL ZE ZABLOKOVALI JEHO! Sam jste se mohl presvedcit ze si dokazal poradit (vid Pepku ), on psal o tom, ze pokud je napriklad nektera instituce pripojena pres proxy (a tudiz maji vsichni stejnou IP) nastane pouze to ze bylo zablokovano treba 200 dalsich uzivatelu kteri nevedi proc.

Jiří Hykl
Oficiální autor
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:měření civilním vozidlem - 16/06/2007 14:49
Pro: ****
Protože jste byl ochoten změnit tón svých příspěvků, tak i přes to, že téměř ze všech je zřejmá snaha pouze o útok a v jednom jste mě dokonce označil za lháře (asi proto, že ani v nejmenším nevíte nic o postupech policejní práce, což Vás následně vede k mylným závěrům), Vám důvod použití služebního vozidla na místě hlídky při zastavování vozidel v Počeplicích, při současném měření z civilního vozidla, vysvětlím.
Obecně na místě měření ani na stanovišti hlídky nemusí vozidla být. K měření můžeme použít pouze přenosný radar s náhradními bateriemi, u kterého může strážník stát nebo sedět, hlídce na stanovišti pak postačí krom výstroje jen zápisník, pokutové bloky a psací potřeby.
Jak jsem již uvedl ve svých minulých příspěvcích, s prokázanými přestupky překročení povolené rychlosti je spojena následná nemalá agenda, což Vám jistě potvrdí i Policie ČR. ProLaser III PL-DOK I, který pro dokumentování přestupků používáme, je samostatné zařízení, které není při měření on-line spojen s počítačem. Má to několik nevýhod. Na fotoaparátu je velmi malý LCD display a v případě, že chce řidič vidět zdokumentovaný přestupek, na tomto nejsou údaje dostatečně zřetelné. Jeden řidič si z tohoto důvodu na nás již podal písemnou stížnost v tom smyslu, že jsme mu sice ukázali na fotoaparátu záznam, ale ten nebyl dostatečně zřetelný. Ukazovat záznam řidiči sice není naše povinnost, ale chceme-li přestupek vyřešit na místě a řidič chce vidět důkaz, musíme u sebe mít i přenosný PC, do kterého z flash z fotoaparátu dokumentaci zkopírujeme a na zřetelném LCD řidiče na místě o přestupku přesvědčíme. SW v PC pak přímo na místě označené kopie zpracuje a připraví k oznámení. PC je navíc připojen k internetu, kde lze automaticky ověřit, zda vozidlo, či osoba nejsou v pátrání. Dále ProLaser nijak nesignalizuje pokles kapacity baterie a v případě jejího výpadku dojde u neindexovaných fotografií ke ztrátě záznamu z radaru a dokumentace je tím znehodnocena. Je proto vhodné radar napájet z vozidla, které disponuje „tvrdším“ zdrojem. Při měření někdy používáme vedle radaru i videokameru k dokumentování přestupků spáchaných držením hovorového zařízení řidičem, nepoužitím bezpečnostních pasů osádkou vozidla a nepoužitím stanoveného osvětlení, které sice nemůžeme řešit na místě blokově, můžeme na ně ale řidiče upozornit nebo videozáznam předat příslušnému správnímu orgánu. Protože jsme byli různě obviňováni z neochoty ukázat fotodokumentaci či z arogantního jednání, videokamerou pak dokumentujeme i jednání s řidičem, který se přijde podívat na fotodokumentaci. Od doby, zaznamenávání těchto jednání již žádná stížnost nebyla. Anténa radiostanice umístěná na střeše vozidla pak umožňuje bezproblémovou komunikaci, což se použitím jen ručních radiostanic ne vždy úplně dobře daří (v případě, že jsou stanoviště hlídky i radaru v Počeplicích, tento problém ale není, je-li hlídka na kopci za Počeplicemi, či u Štětí, tak ano). V případě náhlého deště či silného větru jsou všechna uvedená zařízení ve vozidle lépe kryta, v zimě pak z důvodu mrazu by byla mimo vozidlo nepoužitelná.
Služební vozidlo na stanovišti hlídky krom uvedených výhod obdobných se stanovištěm radaru (použití videokamery, radiostanice, altestu, PC) se dá také použít jako štítu v případě napadení hlídky střelnou zbraní (vychází z taktiky silničních kontrol prováděných Policií ČR). Dalším důvodem jeho použití na tomto stanovišti je akceschopnost hlídky v případě žádosti o podporu hlídky vykonávající činnost ve městě, která má k dispozici druhé služební vozidlo (již několikrát se osvědčilo). Označené služební vozidlo s právem přednosti v jízdě (v případě užití majáků) pak může sledovat ujíždějící vozidlo, jehož řidič nezastavil na výzvu strážníka a jelikož nedisponujeme dostatečnými prostředky k jeho násilnému zastavení, strážníci tak možou upřesnit jeho polohu zakročující Policii ČR (také se v loňském roce již v jednom případě osvědčilo). Označené služební vozidlo na místě hlídky pak zvyšuje věrohodnost příslušnosti strážníků k Městské policii (někteří řidiči či řidičky zejména v nočních hodinách pak mohou mít při zastavování jen dvěma strážníky byť v uniformě pochybnost, jde-li opravdu o policii).
Věřím že jsem Vám tímto zodpověděl Váš dotaz a zároveň přiblížil problematiku naší práce související s kontrolou dodržování rychlosti, i některých dalších dopravních předpisů. Jak jsem již uvedl, v případě zájmu jsem ochoten domluvit se na setkání Vás občanů na naší služebně a seznámit Vás s detaily většiny naší práce. Přeji příjemný a klidný víkend.

avatar: webmaster webmaster
Administrátor
  Karma: 12  
Příspěvků: 360
Re:měření civilním vozidlem - 16/06/2007 15:38
2 Pepek: nic jsem nebanoval, pouze adresy z kterých chodí spam do fóra. Mohu je znovu projet, ale pochybuji. Jestli si myslíte, že to co píšete ve svém příspěvku nevím, tak jste asi z marsu, to bych nedělal co dělám.
Stanislav Řábek, webmaster@steti.cz

Jiří Hykl
Oficiální autor
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:měření civilním vozidlem - 16/06/2007 15:40
Žádám pisatele, aby toto fórum nepoužívali pro vzájemné písemné potyčky. K nim využijte nějaký z mnoha chatů či vlastí e-mailovou korespondenci. Děkuji.

****
Nepřihlášený uživatel
   
Re:měření civilním vozidlem - 16/06/2007 17:44
Pane Hykl vy by jste mohl vysupovat s Miroslavem Donutilem v jeho pořaduZEPTEJTE SE MNE NA CO CHCETE, JÁ VÁM NA CO CHCI ODPOVÍM

Já jsem se ptal na tato vaše slova

Použití civilního vozidla pak neblokovalo služební vozidlo pro potřeby hlídky ve městě, což je naše hlavní činnost

Moje otázka zněla takto

Jaké služební povynosti plnilo služební vozidlo MP v Počeplicích
stojící za živým plotem při měření rychlosti MP z civilního vozidla v Počeplicích? Výše tvrdíte že by mohlo být blokováno pro jiné služební úkoly.

A vy mě tady vysvětlujete nějaké technické problémy

Děkuji za odpovědˇna moji otázku.

Jiří Hykl
Oficiální autor
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:měření civilním vozidlem - 16/06/2007 20:08
Promiňte, ale domnívám se, že jsem na Vaše otázky odpověděl zcela jasně. Vysvětlil jsem Vám výhody použití dvou vozidel při dopravní akci měření rychlosti (tento způsob vedení dopravní akce používá i Policie ČR). Použijeme-li z těchto dvou vozidel jedno civilní na stanovišti radaru), neblokujeme tím druhé služební vozidlo, které má hlídka k dispozici ve městě (disponujeme dvěma služebními vozidly, pokud to z mého výkladu dostatečně jasně nevyplynulo).
Jaké úkoly plnilo služební vozidlo na stanovišti, kde se zastavují vozidla, jejichž řidič se dopustil některého z výše uvedených přestupků, převážně pak překročení rychlosti, jsem ve svém příspěvku uvedl taktéž. Není mi tedy jasné, jakou jinou odpověď by jste ode mne očekával. Kdyby jste můj příspěvek četl pozorněji, možná by jste celou věc správně pochopil a nemusel se opět uchylovat k nezdvořilostem.

Zvídavý
Nepřihlášený uživatel
   
Re:měření civilním vozidlem - 16/06/2007 20:19
Pak je ale také třeba přesně popsat Co to civilní vozidlo dělalo na stanovišti měření rychlosti. Již v minulosti tady někdo uvedl, že to není možné a já to jen potvrzuji. Nelze použít civilní vozidlo pro konkrétně tento výkon činnosti MP. Takže otázka- CO dělalo civilní vozidlo při měření rychlosti - popište jeho přesný účel? Vozidlo bylo soukromé? Kde byl umístěn radar či LIDAR pro měření rychlosti a KDO ho obsluhoval a v jaké ústroji?

Jiří Hykl
Oficiální autor
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:měření civilním vozidlem - 16/06/2007 21:16
Tato problematika zde již byla mnohokrát prodiskutována, prosím přečtěte si příspěvky.
Mám sice již několik stanovisek odborníků k argumentaci pisatele „pepek“ (viz předcházející příspěvky), které tuto činnost za protiprávní neoznačují. Jelikož jde ale o zásah do osobních práv a svobod, požádal jsem o stanovisko k této argumentaci, se kterou se zatím ztotožňuji, i úřad pro ochranu osobních údajů. Odpověď jsem zatím ještě neobdržel, proto v současné době měření rychlosti z civilního vozidla, při kterém je pořízena fotografie osobního charakteru, ze které lze s vysokou pravděpodobností identifikovat osobu, neprovádíme, jelikož nám není zcela jasné, zda by tím nebyl opravdu porušen zákon a „manévrovat“ na jeho hraně rozhodně nechceme. Měření rychlosti je pro nás okrajová činnost a není z naší strany důvod provádět ji nezákonným způsobem. Pokud si přečtete můj příspěvek v rubrice „Dohled nad oslavou 950 let obce Radouň“, zjistíte, že k odhalení přestupku překročení povolené rychlosti se opravdu není třeba skrývat v civilním vozidle. To jsme při měření používali z důvodů výše uvedených.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>
Kontaktní adresa:
Město Štětí
Mírové náměstí 163
411 08 Štětí

Telefon: +420 416 859 315
E-mail: mesto@steti.cz

Datová schránka: fypbba8
Podatelna: epodatelna@steti.cz

Všechny kontakty MěÚ
Květen
Kino ŠtětíMuž, který stál v c...
30.05.2023 (18:00)
Kino ŠtětíMuž, který stál v c...
31.05.2023 (18:00)
červen
KulturaVýstava: Kámasútra
01.06.2023 (08:00)
KulturaVýstava: Kouzlo pří...
01.06.2023 (09:00)
KulturaDětský den
01.06.2023 (15:00)
Kino ŠtětíSuper Mario Bros. v...
01.06.2023 (18:00)
Kino ŠtětíSpider-Man: Napříč ...
02.06.2023 (17:30)
Kino ŠtětíMuž, který stál v c...
02.06.2023 (20:00)
SportFotbal - FK Admira ...
03.06.2023 (10:15)
KulturaDen dětí
03.06.2023 (14:00)

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotoKrabice oblečení na holčičku cca 0,5-1rok (jarní+letní)
Dětské oblečení a obuv (24.05.2023)
Inzerát obsahuje fotoIKEA patrová postel Swärta 2x
Nábytek (23.05.2023)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (21.05.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám vestu SAM73
Dětské oblečení a obuv (21.05.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám sportovní boty SUPRA
Dětské oblečení a obuv (21.05.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám sálovou obuv NIKE
Dětské oblečení a obuv (21.05.2023)
Inzerát neobsahuje fotoPoptávka pronájmu zahrady ve Štětí či blízkém okolí
Zahrada (09.05.2023)
Inzerát neobsahuje fotoPánské kraťasy
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (04.05.2023)
Inzerát neobsahuje fotoKola ŠKODA FABIA 2
Auto (28.04.2023)
Inzerát obsahuje fotostavebnice MECCANO Truck 4x4 10v1
Hračky a ostatní (20.04.2023)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek