www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 0.5°C
Dnes je Středa, 08. prosinec 2021, svátek má Květoslava, zítra Vratislav
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
Shina
Pisatel začátečník
  Karma: 2  
Příspěvků: 6
Dětská hřiště - 01/07/2014 04:15
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat komu vlastně slouží dětská hřiště ve městě. Zejména potom částečně oplocené hřiště v Alšově ulici. Dle mých dlouhodobých pozorování jsem totiž došla k několika postřehům.

Měla jsem za to, že na dětská hřiště mají vstup zakázán psi. Bohužel jsem byla natolik nedbalá a jednou si dovolila našeho psa odložit u plotu (ne na parcele hřiště, nýbrž na trávníku ihned vedle hřiště), seděla jsem u něj na lavičce. Bohudík jedna duchapřítomná paní si toho všimla a naštěstí mne srovnala do latě a velice mile mi vysvětlila, že psi na dětská hřiště nepatří, a to ani do jejich blízkosti. Nevím čím to bylo, ale jestli mám takový provokativní vzhled, či to, že mi není 30 let, nepobírám nejrůznější sociální dávky, nechodím přehnaně do solária, či že jsem nebyla obklopena partou převoněných kamarádů a kamarádek s vyholeným a znovu nakresleným obočím, ale prostě jsem byla pokárána.
Proč zrovna taková přirovnání? Asi proto, že jen během dneška se přímo na hřišti pohyboval krémový labrador bez vodítka jedné mladé slečny, shi-tzu na vodítku v partě náctiletých a i staford, ke kterému se hlásily slečny bydlící hned naproti v přízemku. Poslední dva jmenované psí jedince musím pochválit, že dohlédli na majitele, aby jim poslušně připnul vodítko, aby neporušili vyhlášku o volném pobíhání psů.
Nikdo z přítomných maminek/babiček/tetiček neřekl ani slovo a všichni si mohli harmonicky hrát v přátelském kruhu.

Zbourání domečku vedle pískoviště byl dobrý tah v boji proti znečištění, které měly na svědomí "děti" a kdejaká verbež, bohužel vynalézavost nezná mezí a odpadky, nedopalky a použité kondomy se přestěhovaly pod dřevěné hradby spojené s klouzačkou (střepy se povalují všude, zejména po štěrku).
Skoro v jakoukoliv denní (či v tomto ročním období i noční) hodinu jdete okolo, vidíte party mladých lidí (POZOR! ne dětí), jak obklopují lavičky, dřevěné hradby a dělají bordel. Na jedno hrající si dítě, které odpovídá věku prolézačkám(řekněme 2-12 let)odpovídají zhruba 4 dospělí, kteří popíjí nealko nápoje pro osvěžení v těchto vedrech, leč opomíjejí odpadkový koš a chovají se jako doma, i nedopalky si též nepotykají s košem


Na žádném jiném hřišti ve městě jsem si nevšimla takového množství odpadků, jako tady.
Chápu, že údržba stojí nemalé peníze, leč by se dala nějaká koruna ušetřit, kdyby se nějak trochu dohlédlo na chování těch cca pětiletých dětí, které dozajista s blaženým úsměvem na rtech odstraňují šrouby z houpaček, trhají řetězy a ničí ocelová lana.


Bylo by tedy možné třeba umístit před hřiště cedule, na kterých by bylo vyobrazeno, že psíci mají vstup zakázán? Podotýkám, že vyobrazeno, neboť většina psů neumí číst. Věk dětí je samozřejmě neřešitelný, neboť každý dospíváme individuálně, proto ho raději nespecifikuji, protože bych nerada někoho diskriminovala kvůli jeho mentální zralosti.


Shina =o)[size=2][/size]

SatHawk
Pisatel začátečník
  Karma: 1  
Příspěvků: 12
Re:Dětská hřiště - 01/07/2014 09:10
Dobrý den,

na většinu diskuzí na těchto stránkách nereaguji, protože vím, že je to jen ztráta času, ale tento příspěvek mi nedá nereagovat. Naprosto souhlasím s uživatelem Shina. Máme 2 děti a najít ve Štětí místo, kde by je člověk mohl nechat si hrát, bez obavy, že je pokouše pes, napadnou je sociálně slabší a nebo nedej bože dojdou zpět se stříkačkou či kondomem v ruce je opravdu pomálu. Nevím, jestli mám tento pocit jen já, ale přijde mi, že zrovna toto je téma, které nikdo neřeší a přitom je ve měste malých dětí spousta a kdo jiný by si bezpečnost zasloužil, než oni?

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoNOVÉ chlapecké džíny modré vel. 26 (cca 154?)
Dětské oblečení a obuv (07.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoškolní penál zn. Talentus (1patrový s klopou) zatím 2ks
Hračky a ostatní (07.12.2021)
Inzerát obsahuje fotodámský kabát vel.58 (TOP stav)
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (03.12.2021)
Inzerát obsahuje fotozimní botičky FARE vel. 20 (nové, ideál. pro vyšší nárt)
Dětské oblečení a obuv (03.12.2021)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (23.11.2021)
Inzerát neobsahuje fotoGaráž
Pozemky a ostatní (15.11.2021)
Inzerát neobsahuje fotoKoupím dům
Domy (09.11.2021)
Inzerát obsahuje fotoProdám Zcela nový Pioneer DDJ-1000 DJ ovladač pro Rekordbox
Hudební nástroje (22.08.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek