www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 0.6°C
Dnes je Středa, 08. prosinec 2021, svátek má Květoslava, zítra Vratislav
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Anketa: 10 problémů našeho města 2021 [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>
eva
Nepřihlášený uživatel
   
Re:ankety - 10/07/2007 22:26
Dobrý večer,
velice mě zaujala otevřená diskuze na téma "Naše kino".Nejsem proto,aby se zavíralo,nebo podobně nakládalo s touto budovou.Jak známo,když je to ničí,tak se to zničí.
Zamyslela jsem se,proč vlastně já ráda jezdím do Prahy do kina.A nenapadlo mě pohodlí v sedačkách.Spíš jsem si říkala,že tam člověk jezdí na nákupy a při té příležitosti i do kina.
Lístky jsou zhruba 3 x dražší,než tady.
Cesta také něco stojí.Co se třeba zaměřit touto cestou...?Vím,že to není konkrétní návrh,ale někdy je i dobrá myšlenka cesta

Petra Seitlová
Nepřihlášený uživatel
   
Re:ankety - 02/08/2007 15:21
Myslím, že není vhodné se tady vymlouvat na nedostatek času, jestliže máte čas pustit si film doma, pak máte čas, zajít si na něj i do kina, je hloupost, že lidi nechodí do kina proto, že by neměli čas. Spíše tam nechodí proto, že jsou líní. Mnoho lidí však také obtěžuje, když zaplatí sedmdesát korun za film, že tam není nikdo schopen uhlídat, aby si tam puberťáci pořád nepovídali, nekopali do cizích sedaček a neházeli zbytky jídla. Bylo by potřeba, aby tam alespoň jedna uvaděčka byla po celou dobu a ne pořád jen někam odbíhala.

vedoucí kina
Nepřihlášený uživatel
   
Re:ankety - 14/08/2007 11:24
K výše uvedenému. Nechtěl bych práci uvaděčky omlouvat, ale někdy ukočírovat "stohlavý dav" mladistvých je pro ni značný problém. Jak se chovat na kulturním představení by je měla vychovávat již rodina či škola. Uvaděčka by, ale měla být přítomna po celou dobu filmové projekce, děkuji za upozornění.

Karel Svoboda
Pisatel začátečník
  Karma: 1  
Příspěvků: 4
Re:ankety - 14/08/2007 22:37
Přidal bych svůj názor na štětské kino. Sedačky jsou trošku tvrdší, ale to mi nevadí, 1,5 hodiny to vydržím. I bez Dolby Stereo bych se obešel, vstupné je také přijatelné. V čem ale vidím kámen úrazu a co je i důvodem, proč místní kino jako štětský patriot navštěvuji méně než bych si sám přál, je to, jak pozdě po české premiéře se v něm objevují nové filmy. Například nyní film Simpsons in movie měl premiéru už někdy v červenci, ale štětské kino ho ještě vůbec ani nemá na programu! Než sem dojde, tak si na něj raději spousta lidí zajede někam jinam (nejen do Prahy, i jinde bývají filmy mnohem dřív) nebo si už počká až bude v půjčovně, to totiž bude asi tak ve stejnou dobu jako ve zdejším kině. Kdyby tohle šlo nějak popohnat, aby zde nové filmy byly vysílány tak max. 14 dní po české premiéře, určitě by se návštěvnost zvedla a ztrátovost klesla.

Marťa
Nepřihlášený uživatel
   
Re:ankety - 15/08/2007 07:50
Dobrý den,včera jsme byli v kině a překvapilo nás,že bylo skoro plno.Musím říct,že nezávidím práci uvaděčky.Seděla tam celou dobu,ale uhlídat ty děti,to by nezvládly ani dvě uvaděčky. Děti si pořád povídaly,něčim šustily,svítily mobilama a navíc věčně lítaly na WC a zpátky.No hrůza
A ještě bych se chtěla zeptat na zvuk.Myslela jsem,že zvuk půjde i ze stran,ale byl jen ze předu.To by mi ani tak nevadilo,ale když hrála hudba,hrozně to křičelo a když mluvili,museli jsme natahovat uši.Nevím,jestli to jde nějak nastavit.

vedoucí kina
Nepřihlášený uživatel
   
Re:ankety - 15/08/2007 15:20
Hezký den, opět odpovídám na výše uvedený názor. Zvuk filmu je samozřejmě nejsilnější od plátna, kde probíhá i děj. Bylo by nelogické, aby se hlavní zvuk děje filmu šířil z jiného místa než divák sleduje. Reproduktory na stěnách sálu kina(tzv.okolí)
jsou pouze efektové pro navození prostoru a vyniknou hlavně v některých scénách. Obrovský rozdíl by se dal poznat, kdyby se během filmu vypnuly a hrály by skutečně reproduktory pouze za plátnem. Někteří diváci dnes očekávají dunění zvuku ze všech stran sálu kina, což ovšem býti nemá.
Pokud se vám zdá u jednoho filmu mluvené slovo potichu a hudba nahlas, je to věc tvůrců filmu a my již tyto dvě složky nerozdělíme. Můžeme ovládat pouze celkový již namixovaný zvuk filmu a tedy hledat jistý kompromis. U filmu, který jste navštívili, tedy Shrek Třetí, bylo vše způsobeno zřejmě českým dabingem, který byl dodán k originální hudbě filmu.

Sjezdař
Nepřihlášený uživatel
   
Re:ankety - 15/08/2007 15:34
Zdravím, osobně bych kino nerušil, přestože je nutné jej dotovat. Možná by nebylo od věci, nepouštět v kině jen filmy, které běží v ostatních kinech, ale udělat promítání na nějaké téma (vyhnul bych se filmovému klubu, přece jenom hledáme komerční projekty ). Téma bych nechal navrhnout samotné diváky přes webové stránky kina. Nebo na samotné uváze provozatele kina. Dále nevím, zda je si možné pronajmout sál kina na soukromé promítání. Za kolik, za jakých podmínek a z jakých médií?

vedoucí kina
Nepřihlášený uživatel
   
Re:ankety - 15/08/2007 16:55
jen stručně k nasazování filmů do kina. Některé filmy jdou do českých kin ve 3kopiích a další (hity) ve 30kopiích, což ovliňuje i termíny nasazení. Ale hlavně si termíny a nasazení určují distributoři jednotlivých filmů. Je logické (peníze jsou peníze), že film v prvních týdnech nasadí do multiplexů a krajských kin, kde film hrají 5xdenně a za dvojnásobné vstupné než u nás. Pak film postupně klesá do středních a menších měst.
pro naše kino je hrání filmu 14dní po české premiéře nemožné.
Některé letošní hity u nás v kině:
Obsluhoval jsem anglického krále premiéra v ČR 11.1. Štětí 22.2.
Spider Man 3 ČR 3.5. Štětí 19.6.
Piráti z Karibiku 3 ČR 24.5. Štětí 8.7.
Harry Potter a Fénixův řád ČR 19.7. Štětí 26.8.
Porovnávat nasazení v jiných kinech můžete tak v přibližně stejných městech. když nás srovnáte s Roudnicí n.L. některé filmy máme dříve my, druhé oni, ale velký rozdíl tam není.
Nejhorší zkušenosti máme s distributorem Bontonfilm, takže jeho film Simpsonovi ve filmu u nás uvidíte až 9.10.(i díky naší letní dovolené). Na některé velkofilmy se vyplatí počkat na velké plátno a kdo to nevydrží jede (pro nás bohužel) do Prahy
a to ho budou mít vždycky dříve.Samozřejmě se snažíme získat film sem do kina co nejdříve, ale někdy to bohužel nejde.

vedoucí kina
Nepřihlášený uživatel
   
Re:ankety - 15/08/2007 17:08
Ještě jen k příspěvku "Sjezdaře": nevím, kde by jste chtěl jiné filmy než jsou v českých kinech brát? Píšete, NE Filmový klub a ono film pro kina seženete právě v běžné české distribuci a nebo právě pro Filmový klub v archívu, jinde to nelze.
Pronajmout si kino pro soukromou projekci by samozřejmě šlo, ale pouze oficiálně přes kino i s jeho promítačem, protože vám
osobně bez potřebných dokumentů a osvědčení film nikdo nepůjčí.
KINO je vybavemeo běžnými promítacími stroji MEO 5 XB k promítání 35mm filmu.

Sjezdař
Nepřihlášený uživatel
   
Re:ankety - 15/08/2007 17:33
Určitě jsem neměl nemyslel hledat další filmy mimo běžnou distribuci. Příspěvkem jsem mínil vybrat několik filmů, které byly úspěšné z hlediska náštěvnosti v nedaleké historii či vybrat několik filmů, např. od Svěráka nebo se Svěrákem a udělat z toho odpolední blok. Samozřejmě pokud je to možné. A k rezervaci kinosálu pro soukromé učely.....určitě s profesionálním promítačem zajištěným z Vaší strany . Díval jsem se na webové stránky kina a k této možnosti jsem na ní nic nenašel. Možná by bylo pro někoho zajímavé pronajmout si kinosál s možností promítnutí objednaného filmu a Vámi zajištěného či promítnutí filmu z DVD disku.... psal jsem to ke zvážení. Jistě multikina válcují běžná kina, nicméně je zde spousta vyjímek, které jsou úspěšné díky svému programu.....takovou známou vyjímkou je napřiklad pražské kino Aero, které promítá i filmy, které nejsou běžně k vidění a neřadil bych je jednoznačně do filmového klubu...

vedoucí kina
Nepřihlášený uživatel
   
Re:ankety - 16/08/2007 15:25
Ještě k výše uvedenému pro "sjezdaře". Samozřejmě, že lze vytáhnout téměř jakýkoliv film z minulosti, který má v ČR ještě promítací práva a pustit ho. Bylo by ovšem vhodné, aby tuto myšlenku podpořilo více lidí ("filmový klub"?), protože pro pár jedinců, je to velmi nerentabilní.Nedávno jsme uvedli oceněné české snímky posledních let a návštěvnost byla katastrofální.
Pražské kino Aero uvádí zajímavé a netradiční snímky, má i svoji distribuční společnost a již jsme některé snímky měli i v našem kině. Ale má obrovkou výhodu široké pražské divácké obce.
My z netradičních snímků uvedeme 5.10. český snímek podle slavného bestselleru ..A BUDE HUŘ, projekce na přání tvůrců proběhne na sále zdejší restaurace PALERMO z 16mm projektoru.
Tvůrci filmu chtějí co nejvíce přiblížit atmosféru filmu a proto s ním cestují po českých hospodách.
Jinak cena za soukromé představení + promítač zatím stanovena není a promítat na sále kina z DVD zatím nelze.

Karel Svoboda
Pisatel začátečník
  Karma: 1  
Příspěvků: 4
Re:ankety - 16/08/2007 17:54
Určitě by stálo za to alespoň 1-2x v měsíci něco jako filmový klub promítat, ne jen pořád dokola Hollywood a nové české filmy, které většinou nestojí za nic. Třeba mě mrzí, že se naše kino zatím nikdy nezapojilo do zajímavého Projektu 100, který už 13 let přináší i do menších kin špičková zahraniční i domácí filmová díla. Onehdá jsem byl přítomen v mělnickém kině na starém českém filmu Spalovač mrtvol a bylo takřka plno, takže tím bych chtěl trochu polemizovat s panem vedoucím kina, že starší české filmy nemají žádnou odezvu. Mají, ale jde o to jaké, ne Slunce, seno... a Básníci, které televize vysílá 3-4x ročně.

vedoucí kina
Nepřihlášený uživatel
   
Re:ankety - 17/08/2007 09:53
Já bych zase trochu polemizoval s p.Svobodou. Nesouhlasím s tím, že nové české filmy za nic nestojí. Připomenu jen letošní
Menzelův Obsluhoval jsem anglického krále nebo Vratné lahve od Svěráka,což budou určitě nejúspěšnější filmy roku a to nás ještě
čeká Hřebejkův Medvídek a další. Naopak kultovní film Spalovač mrtvol byl letos již minimálně 5x v televizi (např.CS FILM) a plno diváků ho již má na DVD. V projektu 100 musíte zaprogramovat větší množství filmů, určitě kvalitních, ale obával bych se návštěvnosti. Ale nějaký kvalitní snímek ze zlatého fondu kinematografie tedy zkusíme, přestože dnes diváci chodí převážně na nové hity.

Ještě bych odpověděl "sjezdařovi". Náklady na soukromé filmové představení (pronájem sálu, promítač, půjčení filmu) by se pohybovaly řádově v několika tisících Kč. V případě zájmu nás můžete kontaktovat v kině.

Sjezdař
Nepřihlášený uživatel
   
Re:ankety - 20/08/2007 14:36
Zdravím po víkendu, trochu mám pocit z reakcí pana vedoucího kina, jako kdyby příspěvky bral útok na jeho osobu, což je škoda a nerozumím tomu. Diskuze měla přinést nějaké nápady k provozu kina.
Osobně mi z diskuze vyplynulo, že vlastně nejsou možnosti, jak pomoci kinu novými nápady....a hledat cestu v efektivnějším provozu kina je jistě nesmyslné, nečekal bych nějaké prohřešky v tomto směru. Podle mě není ani správně snažit se dostat do kina vystoupení, představení či jiné akce, které svým charakterem zapadají do programového rámce kulturního střediska. To by jsme mohli časem začít řešit i v těchto diskuzích, jak pomoci místnímu kulturáku , třeba že by jsme tam začali promítat filmy .
Dle mého mínění kino nepotřebuje nové sedačky, ani novější zvukový systém, aby přitáhlo více lidí....dle mého soudu a zkušeností tohle není bolestné trápení návštěvníku.
Je pravdou, že dnešní člověk je již velice pohodlný a raději bude sedět doma u TV, než zajde do kina....nehledě na to, že dnes je více možností, jak vyplnit svůj volný čas, než tomu bývalo před 20 lety....aby kino obstálo v dnešní době, musí nabídnout zajímavý program, stát se kinem, ve kterém bude film promítán krátce po jeho premiéře, nabídnout pro mě nevítané občerstvení většinovému divákovi, a spoustu dalších lákadel a nápadů, které měly vyplynout z této diskuze.
Souhlasím s p.Svobodou, že filmy typu Spalovač mrtvol mohou zajistit větší návštěvnost...alespoň bych se o to pokusil
P.S.: A co kdyby se vyzkoušelo, kdyby film přišel za lidmi...V Palermu je spousta lidí každý večer a nebo nějaké promítání venku, něco jako letní kino.....všechno jsou to jen nápady, u kterých se nezamýšlím tolik nad jejich reálností, ekonomickým prospěchem......to nechám na fundovanějších lidech

vedoucí kina
Nepřihlášený uživatel
   
Re:ankety - 20/08/2007 16:47
V žádném případě neberu názory účastníků této diskuze, jako útok na svoji osobu či kino. Naopak vítám každý dobrý nápad.
Jen předkládám "čísla" o návštěvnosti, a bohužel dnes lidé mnohonásobně (1:100) více navštěvují nové kinohity než filmy typu "Spalovače mrtvol". To neznamená, že tyto filmy hrát nechceme, každý měsíc se v nabídce objeví titul pro "náročnějšího" diváka a pokud těchto diváků bude přibývat, bude přibývat i těchto filmů.
Modernizovat kino se musí, úspěšná kina to dělají (zvuk, sedačky, občerstvení). Co stačilo před 30lety, dnes již nestačí.
Vše je dost finančně náročné, jsou i další překážky, a tak to je dlouhodobý proces.
Abychom se zdejším kinem (letní) "přišli" za diváky není bohužel v našich technických možnostech. Ale již se jedná s pojízdným kinematografem bratří Čadíků, aby příští léto navštívili i Štětí.
Závěrem vás chci pozvat na snímek ze zlatého fondu světové kinematografie Felliniho AMARCORD, který uvedeme 16.12. letošního roku. Filmu končí 10.1.2008 monopol v českých kinech, takže to je jedna z posledních možností vidět ho na velkém plátně.

<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoNOVÉ chlapecké džíny modré vel. 26 (cca 154?)
Dětské oblečení a obuv (07.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoškolní penál zn. Talentus (1patrový s klopou) zatím 2ks
Hračky a ostatní (07.12.2021)
Inzerát obsahuje fotodámský kabát vel.58 (TOP stav)
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (03.12.2021)
Inzerát obsahuje fotozimní botičky FARE vel. 20 (nové, ideál. pro vyšší nárt)
Dětské oblečení a obuv (03.12.2021)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (23.11.2021)
Inzerát neobsahuje fotoGaráž
Pozemky a ostatní (15.11.2021)
Inzerát neobsahuje fotoKoupím dům
Domy (09.11.2021)
Inzerát obsahuje fotoProdám Zcela nový Pioneer DDJ-1000 DJ ovladač pro Rekordbox
Hudební nástroje (22.08.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek