www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 9.8°C
Dnes je Sobota, 19. září 2020, svátek má Zita, zítra Oleg
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
II.ročník soutěže ROZKVETLÉ MĚSTO ŠTĚTÍ [nové okno]
Domů

Aktuální informace - 6.4.2020

Tisk
Pondělí, 06. duben 2020, 17:26
Aktuální informace naleznete na webových stránkách Krajské hygienické stanice Ústí nad Labem: http://www.khsusti.cz/, případně na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR: https://koronavirus.mzcr.cz/

VÝDEJ DEZINFEKCE – Městské koupaliště

Město Štětí bude od úterý 7. 4. 2020 vydávat svým občanům dezinfekci, kterou darovala společnost Mondi Štětí. Dezinfekce bude vydávána v pracovní dny na Městském koupališti od 8:00 do 19:00 hodin členy Jednotka sboru dobrovolných hasičů města.

K vyzvednutí je určeno množství 0,5 litr dezinfekce na 1 osobu (max. 1 litr na rodinu) a dezinfekce bude vydána pouze osobám starším 18-ti let. Prokazovat se budou zájemci svým jménem a adresou bydliště.

Dezinfekce se bude stáčet POUZE do donesených lahví od drogistického zboží. Je zakázáno stáčet prostředek do lahví od nápojů nebo jiných poživatin (PET lahve a další)! Každá lahev bude po naplnění označena (polepena) informačním štítkem. Vydávaným prostředkem bude Anti-COVID alkoholová dezinfekce.

Senioři ve věku 70 let a výše a občané zdravotně postižení mohou v případě, že nemají možnost zajistit si vyzvednutí dezinfekce sami, zavolat na Krizovou linku města Štětí (tel. číslo 601 084 871) a domluvit si její donášku.

Pro správce bytových domů bude na výdejním místě připravena jedna lahev o objemu 1 litr, která bude určena na dezinfekci společných prostor bytových domů (madla, kliky, schránky, zvonky, výtahy a další).

Prosíme občany, aby se vyvarovali tvoření front u výdejového místa a drželi minimální dvoumetrové rozestupy. Děkujeme.

BLOKOVÉ ČIŠTĚNÍ ULIC – Zrušení původního termínu

Z důvodu prodloužení mimořádného opatření s omezením pohybu, se blokové čištění komunikací v termínech 7. 4., 9. 4., 14. 4., 16. 4. a 21. 4. 2020 RUŠÍ! O náhradních termínech budeme občany informovat. Děkujeme za pochopení.
 

Aktuální informace - 3.4.2020

Tisk
Pátek, 03. duben 2020, 12:07
Aktuální informace naleznete na webových stránkách Krajské hygienické stanice Ústí nad Labem: http://www.khsusti.cz/, případně na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR: https://koronavirus.mzcr.cz/

Blokové čištění ulic – ZRUŠENÍ PŮVODNÍHO TERMÍNU

Z důvodu prodloužení mimořádného opatření s omezením pohybu, se blokové čištění komunikací v termínech 7. 4., 9. 4., 14. 4., 16. 4. a 21. 4. 2020 RUŠÍ! O náhradních termínech budeme občany informovat. Děkujeme za pochopení.

Distribuce látkových roušek

Spolek dobrovolných hasičů města Štětí nadále zajišťuje látkové roušky, ale pro snížení poptávky je již nebude distribuovat. Občané, kteří si roušku nemohou obstarat sami, mohou využít krizové linky města Štětí 601 084 871 a rouška jim bude dodána.

Novinky – Česká pošta

Od počátku dubna zavedla Česká pošta zjednodušený způsob převzetí balíku pouze na kód, tzn. bez nutnosti podpisu u doručovatele.  Toto řešení nejen urychlí převzetí zásilky, ale především v případě potřeby umožní zcela bezkontaktní předání balíku. Kód lze doručovateli sdělit po telefonu a dohodnout se s ním na ponechání balíku např. u dveří, což uvítají zákazníci v karanténě či jinak ohrožení. Předpokladem je předání kontaktních údajů, především telefonního čísla při podání zásilky.   

Současně s touto operativní novinkou spustila pošta od dubna komunikaci k zákazníkům i prostřednictvím médií (leták v příloze).

Veškeré informace najdete na webu www.ceskaposta.cz , kde jsou připravené i nejčastější otázky a odpovědi.

Pošta CHCEBUZ

Pošta Chcebuz upravuje otevírací dobu příštího týdne od 6. 4. do 12. 4.
 • pondělí 13:00 - 16:00
 • úterý 8:00 - 11:00
 • středa 13:00 - 16:00
 • čtvrtek 8:00 - 11:00
 • pátek - státní svátek
 

Kulturní a společenské akce v dubnu - ZRUŠENO!

Tisk
Čtvrtek, 02. duben 2020, 16:13
Kulturní a společenské akce v dubnu - ZRUŠENO! 
 

Mimořádné opatření - prodloužení

Tisk
Středa, 01. duben 2020, 05:49
Omezení pohybu a maloobchodního prodeje a některých služeb kvůli pandemii koronaviru bude v České republice platit nejméně do 11. dubna 6 hodin ráno. Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví vzala v pondělí 30. března 2020 na vědomí Vláda ČR.

Další informace: https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/omezeni-pohybu-i-maloobchodniho-prodeje-a-sluzeb-je-prodlouzeno-do-11--dubna--spousti-se-projekt-chytre-karanteny-180712/

Mimořádné opatření - nošení ochranných prostředků dýchacích cest 30.3.2020
Mimořádné opatření - prodloužení zákazu malobchodního prodeje 30.3.2020
 

Omezení provozu Městského úřadu Štětí

Tisk
Úterý, 31. březen 2020, 15:05
Městský úřad Štětí omezuje od 1.4 .2020 do 14.4.2020 úřední hodiny pro veřejnost na:
 • PONDĚLÍ: 13:00 -16:00 hodin
 • STŘEDA: 8:00 - 11:00 hodin
V ostatní dnech je MěÚ Štětí uzavřen.

Pokud vaše návštěva snese odkladu, odložte její vyřízení na pozdější dobu. Z důvodu omezení počtu zaměstnanců MěÚ doporučuje před osobní návštěvou mailovou nebo telefonickou komunikaci.
 

Slovo starosty města Štětí Tomáše Ryšánka

Tisk
Pondělí, 30. březen 2020, 17:05
Zpravodaj města - Duben 2020 Zpravodaj města Štětí - dubnové vydání, naleznete ke stažení na tomto odkazu, 12.64 Mb, PDF

Vážení spoluobčané,

až budete číst tyto úvodní řádky našeho dubnového zpravodaje, možná už bude zase plno věcí úplně jinak. V době redakční uzávěrky máme za sebou téměř dva týdny postupně zaváděných omezujících opatření, které významně zasáhly do života našeho města i spádových vesnic, a reálně také do života každého z nás. A zatím to vypadá tak, že budou prodloužena i na další týdny.

Ve Štětí jsme už čelili různým hrozbám a s krizovým řízením máme cenné zkušenosti zvláště z opakovaných ničivých povodní. Právě během nich jsme si vyzkoušeli, jak se dokážeme jako komunita semknout, táhnout za jeden provaz a nezištně pomáhat jeden druhému.

Na rozdíl od povodně je boj proti šíření virové nákazy úplně jiného charakteru. Tento neviditelný a záludný nepřítel nejen že významně omezuje naše svobody, ale může postupem času čím dál více nahlodávat naši psychiku, probouzet v nás různé emoce a celkově nás dostávat pod trvalý psychický tlak.

Proto Vám chci všem, občanům města Štětí a jeho devíti místních částí, poděkovat za Váš dosavadní přístup k přijímání a dodržování vládou nařízených opatření. Až na drobné incidenty jste se s tím vším zatím vypořádali poměrně dobře. Skvěle zatím funguje sousedská výpomoc, aktivně se s nabídkou pomoci zapojila řada místních organizací i občanů co - by dobrovolníků. Nejviditelnější byla zcela spontánní iniciativa při šití ochranných roušek ve chvíli, kdy stát nařídil jejich povinné nošení, ale nezajistil tyto pomůcky téměř pro nikoho, natož pro ty v „první linii“. A jsem si velmi dobře vědom toho, že takto ohroženi nejsou jen doktoři a sestřičky, ale týká se to i jiných profesí – pečovatelek v sociálních službách, prodavaček, pošťaček, policistů, strážníků, hasičů, úředníků, pracovníků komunálních služeb, popelářů, řidičů veřejné dopravy a řady dalších, kteří jsou v dennodenním styku se spoustou lidí. Ti všichni v posledních dnech riskovali, abyste měli zajištěny základní služby a život v naší společnosti ani v našem městě zcela neustrnul. O to více tito všichni oceňují, že vznikla tato občanská iniciativa a dokázali jste pro ně sehnat materiál a následně také ušít a rozdistribuovat stovky látkových roušek, které sice nezastaví vir stoprocentně, ale významně toto riziko sníží. S povděkem je od našich dobrovolníků přijímali i naši senioři, kteří jsou v tuto chvíli nejohroženější skupinou naší komunity.

Všechny Vás v té souvislosti vyzývám, abyste v následujících dnech byli velmi pozorní ke všemu, co se ve vašem okolí děje. Je možné, že někdo z vašich sousedů nebo známých, kdo dosud nic nepotřeboval a všechno v pohodě zvládal, bude potřebovat náhle něčí pomoc. Nebo jste už někoho delší dobu neviděli a nevíte, zda je s ním vše v pořádku. Také můžete natrefit na někoho, kdo bude působit zmateně a dezorientovaně. Prosím, nebuďte k takovým případům a situacím lhostejní – nebojte se poradit nebo pomoci. Nezapomeňte, že je také kdykoliv možno zavolat městskou policii nebo předat podnět Odboru sociálních věcí – ostatně i zde byla zřízena krizová linka, na nIž ve všední dny dokáží odborně poradit, pomoci se zajištěním oběda, nákupu nebo léků. Zatím zvládáme většinu těchto služeb pro naše občany zajistit prostřednictvím kmenových zaměstnanců, ale výhledově nám mohou tyto síly dojít a velmi rádi využijeme služeb registrovaných.

V neposlední řadě bych rád zdůraznil, že nakazit koronavirem se dnes může prakticky kdokoliv a dokonce se tato pravděpodobnost časem nadále zvyšuje i přes všechna ta přijímaná opatření. A vůbec to nemusí být chyba toho dotyčného. Dokonce se ani nemusí zjistit, kde k takové nákaze přišel. Žádám Vás proto, abyste nikoho, komu byla udělena karanténa, ať již z důvodu podezření z nákazy nebo dokonce při jejím prokázání, neodsuzovali a nijak ho veřejně nešikanovali. Zkuste si vždy představit, že tím nakaženým můžete jednoho dne být i Vy sami.
Vážení spoluobčané, přestože čelíme něčemu zcela novému a dílem i nepředvídatelnému, tak pevně věřím, že SPOLEČNĚ TO ZVLÁDNEME!
 

Výzva seniorům

Tisk
Pondělí, 30. březen 2020, 08:40
Výzva seniorům
 

Otevírací doba pošty a obchodů

Tisk
Pátek, 27. březen 2020, 16:12
Česká Pošta

Česká pošta upravuje provozní dobu: otevřeno bude mít od 8 do 16 hodin. Víkendový provoz je na všech pobočkách až do odvolání zrušen. Čas od 8 do 9 hodin je určen k obsluze osob starších 65 let věku, včetně zajištění nezbytného doprovodu. Osob, které jsou držiteli průkazu ZTP/P, starší 50 let, včetně zajištění nezbytného doprovodu. Nebo zaměstnanců a osob v obdobném poměru zařízení poskytujících pečovatelskou službu.

Obchody

Od středy 25. 3. dochází k opětovné úpravě doby nákupů pro seniory a další skupiny osob: Od 25. 3. 2020 mohou nakupovat v maloobchodních prodejnách s prodejní plochou nad 500 m2 v čase od 8.00 do 10.00 hod. pouze:
 • osoby starší 65 let, včetně zajištění nezbytného doprovodu;
 • držitelé průkazu ZTP/P starší 50 let, včetně zajištění nezbytného doprovodu;
 • zaměstnanci pečovatelské služby.
Ve výše uvedených prodejnách s prodejní plochou do 500 m2 mají být při prodeji upřednostněny osoby starší 65 let a držitelů průkazu ZTP/P starší 50 let.
 

Ošetřovné pro OSVĆ

Tisk
Pátek, 27. březen 2020, 16:10
"Ošetřovné" pro OSVČ je možné žádat prostřednictvím živnostenského úřadu v Litoměřicích od 1. dubna. Požádat o něj může osoba samostatně výdělečně činná pečující o dítě mladší 13 let, která v souvislosti s karanténou musí zůstat doma s dítětem či osobou zdravotně postiženou a nemůže tedy podnikat.
Formulář na žádost o ošetřovné včetně čestných prohlášení bude od 1. 4. 2020 umístěn na stránkách www.mpo.cz. V případě, že budete chtít zaslat příslušný formulář k vyplnění e-mailem společně s pokyny jak dále postupovat, kontaktujte živnostenský úřad v Litoměřicích na některé z adres:
 

Informace o svozu odpadů v době epidemie Covid-19

Tisk
Pátek, 27. březen 2020, 16:05
 1. Svážíme pouze odpad v nádobách. Z bezpečnostních důvodů nelze svážet odpad navíc mimo popelnice.
 2. Odpad do popelnic dávejte v zavázaných (nejlépe dvojitých) pevných pytlích.
 3. Víko popelnice, pokud je to ve vašich možnostech, vydezinfikujte!
 4. Nádoby vystavujte večer před svozem a to přímo ke komunikaci.
 5. Neodkládejte ani tříděný odpad vedle barevných kontejnerů.
 6. Tříděný odpad vyhazujte v rukavicích.
 7. Minimalizujte vznik veškerých odpadů. Velké úklidy, vyklízení sklepů, třídění starého šatstva a podobné činnosti, při kterých vzniká velké množství odpadů, nechte na dobu po zrušení mimořádných opatření v ČR. I svozové společnosti pracují v nouzovém režimu s omezeným počtem pracovníků.
 8. Mobilní svozy nebezpečných odpadů jsou, vzhledem k zákazu vycházení, do odvolání zrušeny.
 9. Minimalizujte osobní kontakt s našimi zaměstnanci při svozu odpadu. Ohrožujete tím sebe i je. Udržujte doporučenou vzdálenost.
 10. Dále žádáme všechny občany, kteří jsou v karanténě z důvodu podezření na nákazu virem způsobujícím onemocnění COVID-19 případně občané s pozitivním nálezem na onemocnění COVID-19 v domácím léčení, aby své odpady dočasně netřídili. Veškeré odpady z těchto domácnosti dávejte v zavázaných pytlích (2 pevné pytle do sebe) do popelnice na komunální odpad. V ideálním případě pytle z vnějšku vydezinfikujte. Snížíte tak riziko nákazy našich pracovníků, kteří vám pravidelně sváží odpad a i vašich spoluobčanů, kteří nosí odpady do barevných kontejnerů na tříděný odpad.
Informace o svozu odpadů v době epidemie Covid-19
 

Prodloužení mimořádného opatření vlády - zákaz maloobchodního prodeje a služeb v provozovnách

Tisk
Pátek, 27. březen 2020, 15:14
Ministerstvo zdravotnictví na základě jednání vlády vydalo mimořádné opatření, kterým se prodlužuje zákaz maloobchodního prodeje a prodeje služeb v provozovnách, s výjimkou vybraných prodejen. Nově se do výjimek zařadilo zámečnictví, servis výrobků a strojů pro domácnost, myčky automobilů a také činnosti týkající se pohřbívání. Zákaz prodeje se také nevztahuje na poskytování ubytovacích služeb, a to osobám za účelem výkonu povolání a cizincům s pracovním povolením či do doby opuštění území České republiky.    

Nadále se zákaz nevztahuje na maloobchodní prodej potravin, pohonných hmot, paliv, hygienického zboží, léčiv, zdravotnických prostředků, potřeb pro zvířata, brýlí a čoček, tabákových výrobků, novin a časopisů a dalších výjimek uvedených v mimořádném opatření. Tento zákaz se současně nevztahuje na činnosti, které nejsou živností podle živnostenského zákona.Nově se nařizuje, aby podnikatelé provozující maloobchodní prodejnu potravin se samoobslužným prodejem poskytovali bezplatně zákazníkům u každého vchodu do takové prodejny jednorázové rukavice nebo jiný obdobný ochranný prostředek na ruce (např. mikrotenový sáček).

Cílem všech navržených změn v návaznosti na již dříve přijatá opatření usnesením vlády ze dne 14. března 2020 je snaha o dočasné maximální omezení sociálních kontaktů mezi lidmi, s výjimkou maloobchodního prodeje zboží a služeb v nezbytných oblastech, tak aby se v největší možné míře zamezilo komunitnímu přenosu onemocnění koronavirem.

Nařízení vlády 27.3.2020
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 67 - 77 z 765
Kontaktní adresa:
Město Štětí
Mírové náměstí 163
411 08 Štětí

Telefon: +420 416 859 315
E-mail: mesto@steti.cz

Datová schránka: fypbba8
Podatelna: epodatelna@steti.cz

Všechny kontakty MěÚ
Září
KulturaLunapark rodiny Tří...
19.09.2020 (10:00)
KulturaEvropský týden mobi...
19.09.2020 (10:00)
Kino ŠtětíPrincezna zakletá v...
19.09.2020 (17:30)
Kino ŠtětíŠarlatán
19.09.2020 (20:00)
KulturaLunapark rodiny Tří...
20.09.2020 (10:00)
Kino ŠtětíPrincezna zakletá v...
20.09.2020 (15:30)
Kino ŠtětíŠtěstí je krásná věc
20.09.2020 (17:30)
KulturaSpolečenské odpoled...
21.09.2020 (14:00)
KulturaEvropský týden mobi...
22.09.2020 (12:00)
KulturaEvropský týden mobi...
22.09.2020 (12:00)

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotoPronajmu byt 2+1 ve Štětí, ul. Školní
Byty (17.09.2020)
Inzerát obsahuje fotocross bike 125ccm
Moto (14.09.2020)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem 1+1
Byty (06.09.2020)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem garáže
Pozemky a ostatní (31.08.2020)
Inzerát obsahuje fotokecky Reebok na tělocvik (nebo i ven) vel. 37
Dětské oblečení a obuv (31.08.2020)
Inzerát obsahuje fotoJízdní kolo
Kola (27.08.2020)
Inzerát obsahuje fotoStudentský batoh
Hračky a ostatní (24.08.2020)
Inzerát neobsahuje fotoNutně sháním
Pozemky a ostatní (22.08.2020)
Inzerát obsahuje foto4x dětská rouška
Dětské oblečení a obuv (17.08.2020)
Inzerát obsahuje fotosada draci a/nebo sada mašinky (Mašinka Tomáš)
Hračky a ostatní (17.08.2020)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek