www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 8.1°C
Dnes je Úterý, 26. březen 2019, svátek má Emanuel, zítra Dita
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Hodina země [nové okno]
Štětí.cz arrow Zdravé město a dotace arrow Kampaně arrow Ukliďme svět, Ukliďme Česko

Ukliďme svět, Ukliďme Česko

Tisk
Pondělí, 07. květen 2018, 06:15
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Každý kousek se počítá
Na několika místech ve městě a místních částech se v sobotu 7. dubna objevilo množství igelitových pytlů naplněných odpadem. A není se čemu divit. Právě proběhla hlavní vlna dobrovolnické akce „Ukliďme svět, Ukliďme Česko“, do které se město zapojilo v rámci projektu Zdravé město a MA21. Vzhledem k nádhernému jarnímu počasí letos vyrazilo odstranit černé skládky i drobný nepořádek více dobrovolníků, než v předchozích letech.
Z naší přírody zmizelo na území Štětska  více jak 1 530kg drobného i objemného odpadu. Uklízelo se podél Labe, části hlavní komunikace směrem na Mělník, cesta ke kynologickému cvičišti a v místních částech Radouň, Chcebuz a Brocno. Do akce se zapojilo přes 80 dobrovolníků z řad místních osadních výborů, organizací (Český rybářský svaz, Junák – český skaut, Tuláci, Radouňské Baby, OKM), veřejnosti a zaměstnanců městského úřadu.

Brocno
Akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ se z místní části Brocno zúčastnilo celkem 20 obyvatel, kteří se sešli v sobotu 7. 4. 2018 v 9 hodin „u krámu“. Účastníci se rozdělili na tři skupiny. Jedna uklidila škarpy
a okolí silnice mezi Chcebuzí
a Brocnem, další se zaměřila na úklid návsi a dětského hřiště, kde shrabali popadané větve a uklidili odhozené odpadky a poslední skupina uklízela lokalitu od krámu až na konec rovinky do Chudolaz a také hřiště a prostor kolem společenské místnosti Brocno. Celkem bylo nasbíráno 8 pytlů směsného odpadu skládajícího zejména z plastů a papíru a také větví, které byly uklizeny na návsi a u dětského hřiště. Po dokončení úklidu si měli možnost účastníci opéct buřty a občerstvit se po důkladně provedené práci. Akce proběhla bez problémů a všichni se následně spokojení odebrali již uklizeným Brocnem do svých domovů.

Chcebuz
V obci Chcebuz uklízelo 10 doborovolníků, kteří rádi přiložili ruku k dílu a připojili se k akci „Uklidme svět, Ukliďme Česko“. Uklidilo se okolo kostela, stará škola, stará cesta, směr k hřibotu a další uličky na chcebuzi. Tutu akci jsme zakončili hromadným opékáním buřtů za krásného počasí, které se vydařilo.

Skautské středisko Štětí
Úklidové  akce „Ukliďme Svět – Ukliďme Česko“ se zúčastnili také členové skautského střediska Štětí. Společně jsme vyrazili uklidit okolí mostu od Hněvické strany a i když jsme se sešli v malém počtu, podařilo se nám nasbírat 10 pytlů odpadků, z toho 3 pytle byly plné stavební suti. Většinu odpadků tvořily obaly od potravin a nápojů, které odhazují lidé jdoucí z nebo na vlakové nádraží. Ale nalezli jsme také roztrhané igelitové pytle plné odpadu z běžné domácnosti. Nasbírání těchto pytlů v terénu plném větviček s trny nám trvalo dvě hodiny. Z místa jsme odcházeli s pocitem uspokojení, že jsme opět udělali něco pro zdravější přírodu a právě o to více nás zamrzelo, když jsme již čtyři dny od úklidu na daném místě nalezli nové poházené odpadky. Prosíme spoluobčany, kteří takto škodí přírodě, aby se nad sebou zamysleli, je to opravdu nutné zahodit ten kus plastu nebo papíru do přírody, nebylo by možné ho s sebou nést ještě ten kousek přes most nebo na nádraží a hodit jej raději do koše či popelnice. Každý by si měl jednou vyzkoušet jaké to je, jít sesbírat odpad, který znečišťuje naše okolí a pravděpodobně by si pak rozmyslel, než něco opět vyhodí jen tak do lesa či na pole.

Český rybářský svaz
Dne 7. 4. 2018 jsme se sešli v 9.00 hodin v rybárně ve Štětí, kde se rozdaly rukavice, pytle a instrukce k úklidu. Celkem 5 dospělých a 7 děti nasbíralo 20 velkých pytlů odpadků na úseku mezi rybárnou
a vodárnou. K pytlům přibyla i matrace, další velké kusy odpadu a našli jsme také 6 injekčních stříkaček, pro které si jezdila průběžně hlídka Městské policie. Na závěr jsme si opekli na zahradě rybárny buřty a ve 13.30 hodin akci ukončili.

A-TOM Tuláci
Do úklidu se zapojili nejen děti z oddílu Tuláci, ale také jejich rodiče. Dobrovolníci uklízeli od Otevřeného klubu mládeže, podél hlavní komunikace až ke konci zahrádek. Velké množství odpadů bylo odklizeno za jednou zahrádkou, kde si zahrádkář tento prostor nejspíše spletl se skládkou a odkládal zde odpad. Dále se pak přesunuli k Labi a zaměřili se na úklid cest od Loděnice k "Placáku". Podél krajních cest se nacházel převážně drobný odpad (tyto cesty byly uklízeny již v předchozích letech). Na střední cestě se našlo větší množství objemného odpadu, jako jsou staré igelity, koberce, hadice, kabely, ale také koncové zásuvky od prodlužováků a další drobný odpad. Celkem bylo sesbíráno 30 pytlů drobného odpadu a objemný odpad, který se již nevešel do pytlů.  

Otevřený klub mládeže
Do úklidu přírody podél cesty od benzínové pumpy ke kynologickému cvičišti se zapojili pracovnice Otevřeného klubu mládeže a tři mali návštěvníci. Podařilo se jim nasbírat 12 pytlů drobného odpadu, 2 injekční stříkačky, 1 sraženou kočku, objemný odpad, kabely, madrace, pneumatiky, azbestové krytiny a klubko provázků. 

Radouňské baby
V Radouni se do akce „Ukliďme svět, Ukliďme Česko“ zapojily Radouňské baby. Na úklidu a zvelebení Radouňské návsi se podílelo 6 žen a 12 dětí. Celkem tu bylo posbíráno 6 pytlů drobného odpadu.

Počeplice sobě
V Počeplicích proběhl úklid obce v sobotu 21.4 od 9:00 do 11:45. Účast byla přiměřená, pozitivní bylo zapojení rodin s dětmi. Několik snímků naleznete na Facebookových stránkách Počeplice sobě.  Celkem bylo nasbíráno 8 pytlů. 
 
< Předch.   Další >
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotopronajmu byt
Byty (25.03.2019)
Inzerát neobsahuje fotoHledám byt 3+1
Byty (23.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoTelevize
Televize, LCD, video (21.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoBazén Bestway s konstrukcí
Zahrada (20.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoKentoya DARKNESS 125 - 4T
Moto (16.03.2019)
Inzerát obsahuje fotobunda jaro/podzim zn. Wolf vel. 128/134 (i 140)
Dětské oblečení a obuv (13.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoLamelový rošt
Nábytek (13.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoNOVÉ dámské vycházkové boty vel. 40
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (13.03.2019)
Inzerát neobsahuje fotoGaráž
Pozemky a ostatní (03.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoPronájem bytu 2+ KK
Byty (02.03.2019)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek