www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 8.1°C
Dnes je Úterý, 26. březen 2019, svátek má Emanuel, zítra Dita
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Zápis dětí do 1. tříd ZŠ ve Štětí' [nové okno]
Štětí.cz arrow Zdravé město a dotace arrow Kampaně arrow Každý rok slaví naše zeměkoule svůj svátek – den Země

Každý rok slaví naše zeměkoule svůj svátek – den Země

Tisk
Pondělí, 07. květen 2018, 06:09
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Zdravé město a MA21 se již tradičně společně s dalšími aktivními neziskovými a příspěvkovými organizacemi, zapojuje do celostátní kampaně Den Země. Ve spolupráci s partnery byly připraveny tyto akce:

Každý rok Základní umělecká škola a družina 1. ZŠ T.G.M. pořádá Den Země pro první třídy základních škol. Téma se vždy mění, letos došlo na vodu a vodníky. Děti na třech stanovištích plnily úkoly a sbíraly mušle. Ty následně vyměnily za mapu k pokladu, který šly nakonec hledat s paní učitelkou. Na prvním stanovišti u vodnice Renaty luštily křížovku a musely odpovědět na záludné otázky, jak chutná voda, jestli je voda taky v rostlinách a jak se to pozná. Na druhém stanovišti u vodnice Káti třídily odpad, který se dostal do sítí, a chytaly ryby. Na posledním si nakreslily kouzelnou rybu a ozdobily fasádu Základní umělecké školy.

V pátek 20. 4. 2018 přivítaly pracovnice DDM a městské knihovny na zahradě DDM žáky 2. a 3. tříd při příležitosti oslav Dne Země. Připravené soutěže a úkoly byly na ekologické téma. Děti si také mohly zasportovat na opičí dráze a koloběžkách. Společně z otisků svých rukou vytvořily naši modrozelenou planetu s vlastními sliby, jak ji budou chránit.  Nakonec si mohly opéct buřty. 

Tuláci si přichystali pro žáky 6. ročníků v „Žampichu“ program „Zážitková turistika“. Žáci si vyzkoušeli své zkušenosti v malém turistickém závodu, kde poznávali turistické a topografické značky, naše dřeviny a kulturní památky, následně pak museli překonat překážkovou dráhu, uvázat ambulantní uzel, určit světové strany
a orientovat se v mapě. S turistickými značkami se setkali ještě při skládání puzzle.  Na dalších stanovištích byla přichystána ukázka zdravovědy a měli možnost si postavit vlastní přístřešek z celt. Pro odlehčení si zahráli pantomimu. Na závěr si mohli opéci buřty.

V rámci Dne Země představil Otevřený klub mládeže svou činnost, prostory a seznámil s chystanými akcemi. Pro žáky byl připraven kvíz a zábavné soutěže, jako je foukání košíčků do kelímků pomocí brčka aj. OKM navštívilo celkem 66 dětí ze 4. tříd.
      
Přímo v areálu hasičské zbrojnice si dobrovolní hasiči připravili pro děti z mateřských škol a žáky 1. stupně základních škol prohlídku zbojnice, hasičské techniky
a seznámili je s prací dobrovolných i profesionálních hasičů. Dále pro ně byly přichystány úkoly týkají se požární ochrany, ochrany životního prostředí a jak se mají chovat v krizových situacích.

Prohlídku sběrného dvora si připravili zaměstnanci Štětských komunálních služeb. Pro děti byla přichystána ukázka komunální techniky a kukavozu, soutěže ve zručnosti, kdy děti zkoušely zatlouci hřebík do špalku nebo si ze špalků postavit věž a nesmělo chybět ani třídění odpadů a malování křídami.

Ve Stračí byl pro žáky 5. ročníků připraven půldenní interaktivní program „Do lesa s lesníkem“, který přibližuje les dětem očima lesníka. Na jednotlivých stanovištích se děti dozvěděly, jak se pěstuje les; proč a kdy se redukuje počet dřevin v lese; jaká je technika měření stromů, proč a jak se les kácí a co je k tomu zapotřebí. Seznámili se s činností myslivců a životem některých druhů živočichů. Dále pro ně byla připravena kreativní dílna. Program si pro děti připravila Nadace dřevo pro život a společnost Mondi Štětí.

Na stanovišti u Labe si Spolek Dobro-volně pro žáky připravil kreativní dílnu. Za využití tříděného odpadu si děti vyráběly netradiční módní oblečky.  A bylo vidět, že žáci našich škol jsou opravdu velice kreativní.  Na tomto stanovišti se účastníci taky seznámili s činností Klubu českých turistů, který se pro ně rovněž připravil hry. Kdo chtěl, mohl si zde opéci, nebo spíše vyudit donesené buřty.

U Labe mělo Skautské středisko Štětí připravený program pro děti z druhého stupně základní školy. Účastnici si mohli vyzkoušet své znalosti a dovednosti v oblasti třídění odpadu a to například přiřazování odpadu do správné barvy popelnice a poznávání odpadu podle hmatu, dále zde také byly oblasti z přírody, kdy žáci rozeznávali jednotlivé druhy koření a snažili se roztřídit, jak kořeni vypadá v syrovém stavu a jak vypadá, když se dostane do kuchyně a chybět nesměly ani oblíbené ochutnávky. Ty se staly velice oblíbenou atrakcí. Ochutnávačům se zavážou oči a oni se snaží poslepu poznat, jen podle chuti, jaká potravina jim byla dána do úst. Vše je samozřejmě bezpečné a před každou ochutnávkou, členové skautského střediska, zjišťují, zda není ochutnávač alergický na některou potravinu. .

Pro 8. a 9. ročníky si Kulturní a informační centrum ve spolupráci s  panem Plačkem a místním farářem připravilo procházku s historickým výkladem. 

Všem organizátorům, kteří se účastnili příprav a realizace Dne Země, patří velké poděkování.
 
< Předch.   Další >
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotopronajmu byt
Byty (25.03.2019)
Inzerát neobsahuje fotoHledám byt 3+1
Byty (23.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoTelevize
Televize, LCD, video (21.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoBazén Bestway s konstrukcí
Zahrada (20.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoKentoya DARKNESS 125 - 4T
Moto (16.03.2019)
Inzerát obsahuje fotobunda jaro/podzim zn. Wolf vel. 128/134 (i 140)
Dětské oblečení a obuv (13.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoLamelový rošt
Nábytek (13.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoNOVÉ dámské vycházkové boty vel. 40
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (13.03.2019)
Inzerát neobsahuje fotoGaráž
Pozemky a ostatní (03.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoPronájem bytu 2+ KK
Byty (02.03.2019)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek