www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 4.5°C
Dnes je Úterý, 10. prosinec 2019, svátek má Julie, zítra Dana
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Anketa: 10 problémů našeho města 2019 [nové okno]
Pro občany

Opatření k šíření viru ptačí chřipky a zásady hlášení o uhynulých ptácích

Tisk
Pátek, 15. prosinec 2006, 00:11
Informační server ptačí chřipky

Důvodem k tomuto opatření je v současné době zjištěná citlivost k nákaze u vodních ptáků, kdy byl zjištěn virus vysoce patogenní aviární influenzy H5N1 u jednotlivě nalezených uhynulých ptáků.
Celý článek...
 

Rizikové sexuální chování

Tisk
Pátek, 15. prosinec 2006, 00:03
Jak bylo uvedeno dříve, čeští adolescenti byli ve srovnání s vrstevníky z jiných zemí v devadesátých letech promiskuitnější. Přitom pouze velmi malá část necelých 10 % sexuálně aktivních adolescentů užívala při pohlavním styku pravidelně kondom, téměř tři čtvrtiny dotázaných uvedly, že ho neužívají nikdy. Tato situace se v posledních letech zvolna mění (viz Weiss, Zvěřina, 2001), stále však trvá reálné ohrožení značné části mládeže sexuálně přenosnými chorobami, zejména HIV/AIDS. Slušnou informovanost o sexuálním životě a rizikovém sexuálním chování získávají adolescenti většinou až na střední škole, základní škola tu má zřetelný dluh. To je velmi neutěšená situace, protože nejrizikovější skupiny mládeže (promiskuitní, konzumenti drog) začínají sexuálně žít již okolo 15. roku života a jejich informovanost o možném nebezpečí je velmi nízká a jejich ohrožení velmi vysoké (podrobně viz Weiss, Kučera, Svěráková, 1995; Weiss, Urbánek, Procházka, 1996).
Celý článek...
 

Drogy a drogová závislost

Tisk
Čtvrtek, 14. prosinec 2006, 23:20
Drogy se dají definovat jako omamné látky, které mění stav člověka různými způsoby. Získávají se buď z rostlin nebo chemickou syntézou. Člověk si může vypěstovat návyk buď psychický nebo fyzický a stává se z něho toxikoman. Světová zdravotní organizace definuje pojem toxikoman jako každou oběť fyzické či psychické závislosti (nebo obou těchto závislostí zároveň). Problém drog je starý jako lidstvo samo. Odkazy na drogy nacházíme ve starém zákoně i starších náboženských textech. Drogy, ať už legální či nelegální, už od počátku věků způsobují lidstvu problémy.
Celý článek...
 

Zneužívání, zanedbávání a týrání dítěte

Tisk
Čtvrtek, 14. prosinec 2006, 23:00
V padesátých letech 20. století se začali lékaři cíleně zabývat problematikou týrání, zneužívání a zanedbávání dítěte, kterou souhrnně nazvali neúrazová poranění. V roce 1962 byl popsán tzv. syndrom bitého dítěte (Battered Child Syndrome). V pozdějších letech se vžil pojem syndrom CAN (z angl. Child Abuse and Neglect), neboli souhrn příznaků týraného, zneužívaného a zanedbávaného dítěte.
Celý článek...
 

Šikana

Tisk
Čtvrtek, 14. prosinec 2006, 22:48
Stále častějším problémem, a to i mezi těmi nejmenšími dětmi, je šikana. Šikana je chování dítěte nebo skupiny dětí s cílem ohrozit, zastrašit, ponížit nebo jinak ublížit jinému dítěti nebo dětem. Zahrnuje ponižování, slovní i fyzické napadání, neustálý výsměch, hrubé žertování, omezování osobní svobody, vydírání, braní věcí, poškozování oděvu, aj.
Celý článek...
 

Pro případ ohrožení - Příručka pro obyvatele

Tisk
Čtvrtek, 14. prosinec 2006, 22:35
V životě člověka mohou nastat neočekávané mimořádné události, jako jsou živelní pohromy (záplavy a povodně, požáry, vichřice, sesuvy půdy, sněhové laviny, zemětřesení), havárie s únikem nebezpečných látek do životního prostředí (havárie v chemických provozech a skladech, dopravní nehody s únikem nebezpečných látek, radiační havárie, ropné havárie) a další, které mohou ohrozit životy, zdraví obyvatel a způsobit velké škody na materiálních hodnotách. Tato příručka obsahuje postupy jak se připravit na dopad možných následků živelních pohrom a dalších mimořádných událostí způsobených lidskou činností, které mohou přivodit tělesná zranění nebo duševní poruchy, ztráty na životech nebo majetku a poškození životního prostředí.

Nezapomeňte: Štěstí přeje připraveným!

Celý článek...
 

Možnosti zabezpečení automobilů pomocí mechanických zábranných prostředků

Tisk
Čtvrtek, 14. prosinec 2006, 22:29
Velká část našich občanů neví, jaké má možnosti v oblasti zabezpečení motorového vozidla. Proto zde je krátká názorná pomůcka pro orientaci v problému jak zajistit své vozidlo proti odcizení.
Celý článek...
 

Opatření před odjezdem na dovolenou

Tisk
Čtvrtek, 14. prosinec 2006, 22:26
Čas letních dovolených za nedlouho začne na plné obrátky a lidé houfně opouštějí domácnosti, které se stávají rájem zlodějů. Základní opatření můžete udělat i na poslední chvíli před odjezdem!
Celý článek...
 

Jak poznáme padělané bankovky?

Tisk
Čtvrtek, 14. prosinec 2006, 22:22
České bankovky jsou z hlediska ochrany proti padělání plně srovnatelné s měnami vyspělých zemí na celém světě. Hlavním smyslem ochrany našich bankovek je, aby jejich padělky nebo napodobeniny byli schopni rozeznávat především ti, kteří je denně používají při placení nebo naopak jsou jejich příjemci. Také proto byly na českých bankovkách neviditelné ochranné prvky doplněny viditelnými a laicky snadno identifikovatelnými ochrannými prvky, srozumitelnými pro nejširší veřejnost. Řadíme mezi ně vodoznak, ochranný okénkový proužek, ochranná vlákna, soutiskovou značku, skrytý obrazec, opticky proměnlivou barvu, iridiscentní pruh a mikrotext. V další části tohoto dokumentu jsou uvedené prvky pro informaci blíže popsány.
Celý článek...
 

Prevence proti vloupání do bytu nebo rodinného domku

Tisk
Čtvrtek, 14. prosinec 2006, 22:04
Množství vloupání do nemovitostí rok od roku roste. Pachatelé jsou stále vynalézavější. Loupí v organizovaných skupinách a používají nejmodernější technické vybavení, aby eliminovali riziko včasného odhalení jejich zločinu. Obyvatele nemovitostí připraví o majetek i pocit bezpečí, přitom existují způsoby, jak krádeži spolehlivě zabránit.
Celý článek...
 

Prevence kriminality

Tisk
Čtvrtek, 14. prosinec 2006, 22:00
Kriminalita se určitým způsobem dotýká každého z nás. Možná, že jste se se zločinem nesetkali osobně, ale určitě víte o někom, kdo se stal obětí trestného činu. Pro některé lidi znamená taková zkušenost pouze menší nepříjemnost spojenou s vyplněním formulářů pro pojišťovnu za opravu rozbitých a odcizených věcí, ale mnoho dalších lidí trpí vážnými a dlouhodobými následky (zranění, bolest, citová újma, velká materiální ztráta). Proto jsem vytvořila tuto stránku, kde najdete pár užitečných rad, jak se bránit.

Lucie Klykorková
strážník městské policie Štětí

 
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotoProdám Dětské kolo
Kola (03.12.2019)
Inzerát obsahuje fotoKočárek - golfky
Za odvoz (30.11.2019)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem kanceláře
Pozemky a ostatní (19.11.2019)
Inzerát neobsahuje fotoPřijmeme zedníka
Práce a služby (19.11.2019)
Inzerát obsahuje fotoProdej, byt 3+1 (77 m2), Horní Počaply, okr. Mělník
Byty (19.11.2019)
Inzerát obsahuje fotodětské outdoor boty Keen Torino vel.36 (zelené nebo červené)
Dětské oblečení a obuv (15.11.2019)
Inzerát obsahuje fotopracovní obuv ARDON Rasper vel.43
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (15.11.2019)
Inzerát obsahuje fotoPolštáře a přikrývky
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (02.11.2019)
Inzerát neobsahuje fotoHnízdečko pro miminko.
Hračky a ostatní (28.10.2019)
Inzerát obsahuje foto2x zimní pneu Michelin Pilot Alpin
Práce a služby (24.10.2019)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek