www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 12.2°C
Dnes je Sobota, 20. duben 2019, svátek má Marcela, zítra Alexandra
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Zahájení turistické sezóny [nové okno]

UPOZORNĚNÍ

Ve dnech 2. a 3. května 2019 bude Městský úřad Štětí z technických důvodů pro veřejnost zcela uzavřen.
Kulaté stoly

Kulatý stůl na téma: Rozvoj sportovišť – Sportovní hala a volnočasový areál mládeže

Tisk
Pondělí, 05. březen 2018, 06:44
Zdravé město Štětí a místní Agenda 21, zve všechny občany k diskuzi u Kulatého stolu na téma "Rozvoj sportovišť – Sportovní hala a volnočasový areál mládeže“. Veřejná diskuze se uskuteční ve čtvrtek 22. 3. 2018 od 18hod na velkém sále Kulturního střediska. Přijďte diskutovat se zástupci města a oborníky o zpracovaných studiích.

KDY: čtvrtek 22. 3. 2018
KDE: velký sál Kulturního střediska
ČAS: od 18:00 hod.

Občerstvení zajištěno.

Skatepark
Sportovní hala - studie - text
Sportovní hala - studie - situace
Sportovní hala - studie - půdorysy
Sportovní hala - studie - vizualizace


Hodina Země
 

Kulatý stůl na téma: Dobrovolnictví

Tisk
Čtvrtek, 02. listopad 2017, 06:49
Kulatý stůl na téma: Dobrovolnictví
 

Zápis Kulatého stolu na téma: Bezpečnost a kriminalita

Tisk
Pátek, 26. květen 2017, 10:01
KULATÝ STŮL
téma: „ Bezpečnost a kriminalita“
30. 3. 2017 v sále KS Štětí, od 17:30

Zápis Kulatého stolu na téma: Bezpečnost a kriminalita
 

Kulatý stůl na téma: Rozvoj sportovišť a podmínky pro trávení volného času

Tisk
Středa, 26. duben 2017, 15:19
Zdravé město Štětí a místní Agenda 21, zve všechny občany k diskuzi u Kulatého stolu na téma "Rozvoj sportovišť a podmínky pro trávení volného času“. Veřejná diskuze se uskuteční v úterý 23. 5. 2017 od 18hod na městském stadionu. Přijďte diskutovat se zástupci města a oborníky na danou problematiku.

KDY: úterý 23. 5. 2017
KDE: městský stadion
ČAS: od 18:00 hod.

Občerstvení zajištěno.


Kulatý stůl na téma: Rozvoj sportovišť a podmínky pro trávení volného času
 

Zápis Kulatého stolu na téma: Plán odpadového hospodářství města Štětí

Tisk
Pátek, 31. březen 2017, 14:33
KULATÝ STŮL
téma: „ Plán odpadového hospodářství města Štětí/b>“
2. 2. 2017 v sále KS Štětí, od 17:00

Zápis Kulatého stolu na téma: Plán odpadového hospodářství města Štětí
 

Kulatý stůl na téma: Bezpečnost a kriminalita

Tisk
Úterý, 07. březen 2017, 06:56
Kulatý stůl na téma: Bezpečnost a kriminalita Zdravé město Štětí a místní Agenda 21a Městská policie, zve všechny občany k diskuzi u Kulatého stolu na téma „Bezpečnost a kriminalita“. Veřejná diskuze se uskuteční ve čtvrtek 30. 3. 2017 od 17:30 na Velkém sále Kulturního střediska Štětí. Přijďte diskutovat se zástupci města a oborníky na danou problematiku.

KDY: čtvrtek 30. 3. 2017
KDE: Velký sál Kulturního střediska Štětí
ČAS: od 17:30 hod.

Občerstvení zajištěno
 

Kulatý stůl k Plánu odpadového hospodářství

Tisk
Úterý, 17. leden 2017, 12:29
Zdravé město Štětí a místní Agenda 21, zve všechny obyvatele k diskuzi u Kulatého stolu na téma „Plán odpadového hospodářství Města Štětí“. Veřejná diskuze se uskuteční ve čtvrtek 2.2. 2017 od 17:00 na Velkém sále Kulturního střediska Štětí. Předmětem jednání bude představení plánu odpadového hospodářství. Přijďte diskutovat se zástupci města a oborníky na danou problematiku.

KDY: čtvrtek 2. 2. 2017
KDE: Velký sál Kulturního střediska Štětí
ČAS: od 17:00 hod.

Občerstvení zajištěno.


Kulatý stůl k Plánu odpadového hospodářství
 

Kulatý stůl na téma: Předškolní vzdělávání a činnost mateřského centra

Tisk
Pátek, 13. květen 2016, 10:51
Zdravé město Štětí a místní Agenda 21, zve všechny obyvatele k diskuzi u Kulatého stolu na téma „Předškolní vzdělávání a činnost mateřského centra“. Veřejná diskuze se uskuteční ve středu 25. 5. 2016 od 15:00 na Velkém Sále Kulturního střediska Štětí. Na otázky budou odpovídat představitelé města a odborníci na danou problematiku.

KDY: středa 25. 5. 2016
KDE: Velký sál Kulturního střediska Štětí
ČAS: od 15:00 hod.

Pro děti bude připraven dětský koutek.


Kulatý stůl na téma: Předškolní vzdělávání a činnost mateřského centra
 

Kulatý stůl téma: Bezpečnost, veřejný pořádek a fungování Městské policie ve Štětí a okolí

Tisk
Pondělí, 22. červen 2015, 16:22
KULATÝ STŮL
téma: „Bezpečnost, veřejný pořádek a fungování Městské policie ve Štětí a okolí
18.5. 2015 v sále KS Štětí, od 17:30

Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Kulatý stůl - zápis
 

Kulatý stůl na téma: Bezpečnost, veřejný pořádek a fungování městské policie ve Štětí a okolí

Tisk
Čtvrtek, 21. květen 2015, 07:26
Kulatý stůl na téma: Bezpečnost, veřejný pořádek a fungování městské policie ve Štětí a okolí Zdravé město Štětí a Místní agenda 21, zve všechny obyvatele k diskuzi u Kulatého stolu na téma „Bezpečnost, veřejný pořádek a fungování městské policie ve Štětí a okolí“. Veřejná diskuze se uskuteční ve čtvrtek 28. 5. 2015 od 17:30 na Velkém Sále Kulturního střediska Štětí. Na otázky budou odpovídat představitelé města a odborníci na danou problematiku, strážník pověřený řízení Městské policie Zdeňek Cuchý, vedoucí Štětských komunálních služeb Jitka Vránová, vedoucí obvodního oddělení PČR Štětí npor. Jiří Hrach, radní ústeckého kraje pro oblast sociálního bezpečí Martin Klika. Celým večerem bude provázet místostarosta Miroslav Andrt.
 

Kulatý stůl na téma: Hazard ve Štětí

Tisk
Úterý, 11. únor 2014, 06:20
KULATÝ STŮL na
téma: „HAZARD VE ŠTĚTÍ
14. 1. 2014 v sále malém sále KS Štětí, od 18:15

Klikněte na obrázek pro zvětšení!

Na jednání byli pozváni všichni zastupitelé, členové Komise zdravého města, Komise prevence kriminality, další osoby zapojené do lokálního partnerství, iniciátoři petice za zrušení výherních automatů a provozovatelé podniků, v nichž se výherní automaty provozují včetně zástupců loterijních společností. Všichni pozvaní obdrželi též předem podkladové materiály k jednání v elektronické podobě.

Ve výsledku se kulatého stolu zúčastnilo 34 diskutujících - viz prezenční listina. Jednání moderoval M. Andrt, místostarosta, politik Zdravého města Štětí. Z kulatého stolu byl pořízen videozáznam pro interní potřebu města a z jednání bude též reportáž na KTV.

Kulatý stůl navázal na prosincové jednání Zastupitelstva města, kdy probíhala diskuse o nové obecně závazné vyhlášce (OZV) umožňující dílčí regulaci hazardu v obci dle novely zákona o sázkových hrách, loteriích a jiných podobných hrách (vztahuje se na výherní hrací přístroje - VHP a videoloterní terminály - VLT).

Město má možnost:
 • provozování VHP a VLT na svém území zcela zakázat,
 • nedělat nic a nechat celou záležitost přirozenému vývoji (trhu),
 • snažit se o kompromis mezi zájmy podnikatelů a ochranou občanů před negativními projevy gamblerství.
V rámci diskuse bylo rovněž konstatováno, že s provozem heren souvisí též rušení nočního klidu, které přímo nesouvisí s provozováním výherních automatů, ale spíše s provozní dobou nonstopů a důsledky nadměrného požívání alkoholu jejich nočních návštěvníků.

Podněty z diskuse:

A. argumenty pro úplný zákaz VHP a VLT
 • důsledky hazardu mají negativní vliv nejen na jednotlivce, ale také na jeho okolí, rodinu aj.;
 • drogově závislí hrající automaty potřebují finance, které si často zajišťují prostřednictvím kriminální činnosti - byla prokázána korelace mezi uživateli drog a gamblerstvím;
 • mladí lidé ve věku 18 - cca 25 let nejsou ještě plně osobnostně vyzrálí a mohou snáze podlehnout gamblerství, pokud nabídka VHP a VLT ve městě bude;
 • utracené peníze v automatech mohou při jejich alternativním použití přispět k rozvoji místní ekonomiky a rovněž i k oddlužení notorických hráčů;
 • zastupitelé města by měli být morálními autoritami ve městě a tudíž nepřipustit jakékoliv kompromisy, které provozování VHP a VLT umožní - veškeré finanční prostředky plynoucí do městského rozpočtu z těchto činností by mělo město odmítnout a hledat příjmy jinde.

B. argumenty pro nezasahování do tohoto segmentu trhu

 • klasických herních automatů (VHP i VLT) přirozeně ubývá a zájem o ně se snižuje - naopak se zvyšuje zájem o hazardní hry přes internet, kam má přístup opravdu každý - z těchto forem hazardu městu do rozpočtu neplyne vůbec nic;
 • provozovatelé chtějí ochránit své investice do těchto zařízení a zajistit jejich návratnost;
 • provozovatelům restaurací a hospod umožňují tržby z automatů krýt provozní náklady - při úplném zákazu hrozí uzavření některých restauračních podniků, propuštění jejich zaměstnanců a ve výsledku třeba i k chátrání těchto objektů ve městě;
 • provozování heren kontrolovaných městem minimalizuje vznik černých heren, které nelze nijak regulovat ani ovlivnit - navíc z nich neplynou do městského rozpočtu žádné peníze;
 • existují nové typy hracích automatů - tzv. kvízové stroje, které jsou také hazardní, avšak svou konstrukcí nespadají do definic loterijního zákona, jejž de facto obcházejí.

C. argumenty pro přijetí kompromisního řešení

 • vytvořit adresnou regulační vyhlášku, která nastaví všem provozovatelům rovné podmínky, tj. stejnou startovní čáru, dále zavázat provozovatele k přijetí dobrovolného nástroje - tzv. deklarace, která stanoví přísnější podmínky pro provoz heren i míst s hracími automaty (např. zrušení reklamy, zneprůhlednění míst s hracími přístroji viditelnými jinak z veřejných prostranství, kamerové systémy pro herny, důslednější dbaní na veřejný pořádek, užší spolupráce s Policií ČR a Městskou policií apod.) - návrh takové deklarace byl zaslán v podkladech k jednání;
 • dodržování podmínek by se průběžně vyhodnocovalo a podniky, které budou opakovaně tyto pravidla porušovat, budou z povoleného seznamu vyjmuty;
 • otázkou ke zvážení je nadále časové omezení provozu hracích automatů, kdy je hlavním motivem snaha o omezení hazardu a zamezení přístupu mládeže a mladistvích - návrhy se pohybovaly v rozpětí např. 7:00 - 15:00, 6:00 - 20:00 nebo 2:00 - 15:00.

Návrhy a podněty z kulatého stolu budou dále projednány na Komisi Zdravého města a následně předloženy Radě resp. Zastupitelstvu města.


Zapsala: K. Junková, koordinátora projektu ZM
Schválil: M. Andrt, místostarosta, politik ZM Štětí
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 11 z 12
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotoKoupím byt ve Štětí, Roudnici nebo Mělníku
Byty (13.04.2019)
Inzerát obsahuje fotoInvalidní vozík Sopur Easy
Práce a služby (10.04.2019)
Inzerát neobsahuje fotoHledám byt
Byty (09.04.2019)
Inzerát obsahuje fotoBezdrátový telefon Gigaset C300
Práce a služby (09.04.2019)
Inzerát obsahuje fotoLampa
Práce a služby (09.04.2019)
Inzerát neobsahuje fotoProdám kolo Author Vital 16
Kola (09.04.2019)
Inzerát obsahuje foto2x zimní pneu Michelin Pilot Alpin
Práce a služby (08.04.2019)
Inzerát obsahuje fotoProdám sekačku AL-KO 46B
Zahrada (06.04.2019)
Inzerát obsahuje fotoPuzzle Krtek
Práce a služby (06.04.2019)
Inzerát obsahuje fotoPuzzle
Hračky a ostatní (06.04.2019)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek