www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 18.6°C
Dnes je Úterý, 30. srpen 2016, svátek má Vladěna, zítra Pavlína
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Najdete
nás na
Facebook Region Štětsko Youtube KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Tradiční štětský jarmark, 17.9.2016 [nové okno]
Aktuality

Veřejné projednání aktualizace strategie rozvoje města Štět a jeho místních částí

Tisk
Pondělí, 30. květen 2016, 16:10
Veřejné projednání aktualizace strategie rozvoje města Štět a jeho místních částí Chceme ve městě sportovní halu nebo více bytů pro seniory? Nejen na tyto otázky hledáme odpověď. Přijďte diskutovat o tom, do čeho má Město Štětí přednostně investovat v následujících letech.

Zveme Vás na veřejné projednání aktualizace strategie rozvoje města Štětí a jeho místních částí.

Kdy: 9. 6. 2016
Kde: sál Kulturního střediska Štětí
Čas: 17:00 hodin

Podklady k jednání budou zveřejněny na webu města pod odkazem "Zdravé město a dotace" - "Strategie rozvoje města"

 

Férová snídaně

Tisk
Úterý, 03. květen 2016, 15:28
Férová snídaně Zveme Vás, vaší rodinu, přátelé i známe na Férovou snídani. Společně posnídáme v příjemném prostředí Husova náměstí (při nepřízni počasí v Základní škole T. G. Masaryka). Začínáme v sobotu 14. května 2016 v 10 hodin.

Férová snídaně NaZemi je piknikový happening na podporu fair trade a odpovědné spotřeby. Koná se při příležitosti Světového dne pro fair trade, což je svátek, který slaví druhou květnovou sobotu tisíce lidí na celém světě.

Co s sebou na snídani?

Fairtradové dobroty se rády kamarádí s těmi lokálními. Můžete si upéct buchtu z fairtradového kakaa a cukru, biomouky, medu od místního včelaře a vajíček od souseda a k tomu si uvařit do termosky fair trade čaj nebo kávu. Nemáte čas ani chuť na pečení? Pak stačí chleba namazaný marmeládou z jahod z vaší zahrádky, fairtradovou čokoládovou pomazánkou nebo sýrem od místního farmáře.

Deka, hrníček, talíře, ubrousky, nože a lžičky by ve vašem košíku taky neměly chybět!
Pro děti bude připraven dětský koutek. 

Ukliďme svět, Ukliďme česko

Tisk
Pondělí, 11. duben 2016, 17:39
Ukliďme svět, Ukliďme česko V Zdravé město Štětí, si Vás dovoluje pozvat na dobrovolnickou úklidovou akci konanou v rámci celorepublikové kampaně „Ukliďme svět, Ukliďme Česko".

Zapojte se v sobotu 16. 4. do úklidu volně pohozených odpadků a černých skládek. Akci podporuje Zdravé město Štětí a Štětské komunální služby. Zaměříme na úklid černých skládek podél cesty od benzínové stanice pod vlakovým nádražím, nad Mondi směrem na Hoštku.

Chcete-li se zapojit, můžete se registrovat dvěma způsoby:
1. registrace na stránkách http://www.uklidmecesko.cz/zapojitse/dobrovolnik/.
2. nebo napište na e-mail martina.mackova@steti.cz

Registrace dobrovolníků nám usnadní plánování úklidové akce.

Základní informace o srazu:
Kdy: 16. 4. 2016
Čas: 10 hodin
Kde: u kynologického cvičiště ZKO Štětí
S sebou: vhodný oděv a pevnou obuv
Kontakt: martina.mackova@steti.cz / 724 326 737

 

Hlasování v anketě

Tisk
Pondělí, 28. prosinec 2015, 07:10
Do 31.12. můžete stále hlasovat v Anketě 10 problému našeho města. Naleznete ji na webu města http://www.steti.cz/component/option,com_pollxt/Itemid,169/ a v prosincovém zpravodaji. Vyplněnou anketu můžete odevzdávat v informačním centrum a na podatelně Městského úřad.
 

Anketa: 10 PROBLÉMŮ našeho města prosinec 2015

Tisk
Úterý, 01. prosinec 2015, 17:45
Vážení občané,
ve čtvrtek 12. listopadu proběhlo veřejné projednání Fórum Zdravého města, z kterého vzešlo šestnáct nejpalčivějších problémů. Prostřednictvím ankety máte možnost se vyjádřit k životu ve městě také Vy.

Do ankety se můžete zapojit:

1. Prosincový Zpravodaj města obsahuje anketní lístek, který vyplňte dle instrukcí a odevzdejte jej na sběrném místě, tj. Informační středisko, podatelna Městského úřadu, Knihovna.

2. Anketní lístek lze získat také ZDE v PDF, následně jej vytiskněte, vyplňte a odevzdejte na sběrném místě.

3. Ankety se můžete rovněž zúčastnit online, přímo na stránkách města, a to tím způsobem, že zaškrtnete či doplníte celkem DVA problémy.

Termín odevzdání dotazníků: do 31.12.2015
Sběrná místa pro dotazníky: Informační středisko, podatelna Městského úřadu, Městská Knihovna

Konečné výsledky budou zveřejněny ve Zpravodaji města a na webových stránkách města bezprostředně po projednání výstupů Radou a následně budou předloženy také Zastupitelstvu města Štětí.
 

Výstava na stromech

Tisk
Čtvrtek, 24. září 2015, 15:45
Výstava na stromech Výstava na stromech je celorepublikový výstavový happening k podpoře odpovědné spotřeby. Letošní ročník proběhne během Týdne důstojné práce ve dnech 3. - 10. října 2015 a je zaměřen na téma kávy. Výstava se bude věnovat pěstování kávy v Mexiku a Guatemale, aktuálním problémům pěstitelů a našim možnostem odpovědné spotřeby kávy.

Výstava bude zahájena v sobotu 3. 10. 2015 ve 13 hodin Férovým piknikem na Husově náměstí přímo mezi stromy, na kterých budou zavěšené informační panely. Přijďte i s rodinou, známými nebo kamarády ochutnat férovou kávu nebo si zahrát Ringo, pro děti bude připraven skákací hrad. Doneste si faitradové, bio či lokální dobroty a užijte si Férový piknik s námi.
Více informací o výstavě naleznete zde: http://www.nazemi.cz/cs/vystava-na-stromech
 

Dotazník pro neziskové organizace

Tisk
Čtvrtek, 24. září 2015, 15:39
Zdravé město Štětí připravuje přehledovou publikaci o neziskových organizacích působících ve Štětí a místních částech.

V případě zájmu o zařazení do publikace bychom Vás chtěli požádat o vyplnění krátkého dotazníku. Tento dotazník se týká všech spolků, sdružení, klubů, nadací a obecně prospěšných společností, které provozují svou činnost ve Štětí a místních částech. Informace, které nám poskytnete, rádi zveřejníme v tištěné publikaci a dále na webových stránkách města Štětí.

Publikace je realizována v rámci projektu Zdravé město a bude sloužit jako informační zdroj pro všechny občany. V elektronické podobě bude publikace průběžně aktualizována.

Vyplněný dotazník vraťte prosím na podatelnu Městského úřadu, nebo zašlete e-mailem na adresu martina.mackova@steti.cz. V případě dotazů se neváhejte na mě obrátit. Vyplněný dotazník odevzdejte prosím nejpozději do 30. 9. 2015.

 Dotazník pro neziskové organizace, 32.00 Kb, XLS
 

Evropský týden mobility

Tisk
Středa, 16. září 2015, 07:41
Hodina Země Zdravé město Štětí se tradičně zapojí od 16. 9. do 22. 9. 2015 do Evropského týdne mobility, letošní moto zní: „Vyber. Změn. Zkombinuj.“
Pro příznivce pěší turistiky připravili Skauti na sobotu 19. 9. „Pochod podzimním Štětím“ bude na výběr z tras v délce 5, 11, 17 a 22 km. V cíli se účastnici mohou těšit na možnost opéci si buřty a doprovodné hry pro děti.
V úterý 22. 9. v rámci „Mezinárodního dne bez aut“ dojde od 8:00 do 17:00 hod k uzavření ulice Čs. armády přiléhající k Novému náměstí. Tento prostor bude věnován nejmenším dětem, kdy se silnice změní v malířské plátno aktivitou „Malování na asfalt“.
A v tento den bude připraven, ve spolupráci se zájmovými organizacemi a sportovními oddíly „Veletrh volnočasových aktivit“ probíhající od 9:00 do 17:00 hod na Husově náměstí. Přehlídku činností pro volný čas doplní soutěže pro návštěvníky a praktické ukázky Českého červeného kříže. Cílem veletrhu je seznámit občany s nabídkou aktivit pro smysluplné využití volného času ve Štětí. Akce je určena pro širokou veřejnost, předně pak pro děti a mládež. Ti mají jedinečnou možnost nahlédnout do činnosti jednotlivých organizací, spolků, klubů či zájmových kroužku a v případě zájmu se ihned na místě do nich přihlásit.
Po celou dobu bude možné si na Novém náměstí vyzkoušet zdarma Skupinové lyže, Segway či Bungee running. Ve 14:00 hod se uskuteční vyhodnocení výtvarné soutěže Vyber. Změň. Zkombinuj, kterou připravila Městská knihovna.
Celý den budou strážníci Městské policie na dopravním hřišti dohlížet na správné chování účastníků při silničním provozu. V dopoledních hodinách je hřiště vyhrazeno pro základní školy od 13:00 do 17:00 hod pak pro širokou veřejnost.
Novinkou pro letošní ročník je hra „Šipkovaná v ulicích“ jejímž cílem je nalézt uschované otázky v ulicích města a správně na ně odpovědět. Každý účastník získá malou odměnu. Vyplněné soutěžní lístky bude možné odevzdávat do 16:00 hod ve stánku Zdravého města, kde se rovněž soutěžní lístky vyzvedávají. V 16:30 hod na Husově náměstí proběhne losování o hlavní ceny hry.
 

Dotazníkové šetření: Spokojenost obyvatel se životem ve Štětí

Tisk
Pondělí, 01. červen 2015, 11:46
Město Štětí se v rámci realizace projektu Zdravé město zapojilo do celostátního projektu neziskové organizace CI2, o. p. s., zaměřeného na podporu sledování kvality života a udržitelného rozvoje českých měst. Jednou z aktivit projektu je dotazníkové šetření mezi obyvateli Štětí s cílem zjistit zejména míru jejich spokojenosti se životem ve městě či nabídkou služeb, způsoby dopravy obyvatel apod. Obdobná šetření probíhají v rámci aktivit místní Agendy 21 také v jiných městech ČR a jejich výsledky lze spatřit na webových stránkách CI2, o. p. s. (http://indikatory.ci2.co.cz).

Dotazníkové šetření bude probíhat v průběhu měsíce června 2015. Tazateli jsou proškolení studenti, kteří se při začátku každého rozhovoru prokáží tazatelským průkazem. Oslovování občanů bude probíhat zejména na ulicích města a obcí, ale také přímo v domácnostech.

Prosíme proto oslovené občany, aby věnovali svůj čas a odpověděli tazatelům na řadu položených otázek. Napomůžete tak rozvoji města Štětí a jeho místních částí a podáte zpětnou vazbu, jak se Vám zde žije. Výsledky dotazníkového šetření budou představeny na podzim (září 2015).

 

Studenti Virtuální univerzity třetího věku

Tisk
Úterý, 26. květen 2015, 14:42
Studenti Virtuální univerzity třetího věku (VU3V) si již užívají zasloužené prázdniny. Poslední přednášku kurzu Barokní architektura v Čechách absolvovali 13. dubna a po splnění závěrečného testu mají volno až do 5. října kdy začíná nový semestr, který bude zaměřen na „Život a dílo Michelangela Buonarroti". Pro mnohé studenty to bude již závěrečný 6 semestr a po jeho absolvování je čeká slavnostní promoce v aule ČZU, kde obdrží certifikát o „Absolvování Virtuální Univerzity třetího věku". Posluchači VU3V doposud absolvovali následující kurzy: pilotní kurz Astronomie (tento semestr se nezapočítává do celkových 6 semestrů potřebných pro získání certifikátů); Čínská medicína v naší zahrádce; Kouzelná geometrie; Etika jako východisko z krize společnosti; Dějiny oděvní kultury; Barokní architektura v Čechách.

Jak se studuje VU3V?

Účastníkem studia může být senior se statusem důchodce, Invalidní důchodce bez rozdílu věku, Osoby kategorie 50+. Studenti se scházejí každých 14 dní v pondělí v dětském oddělení městské knihovny. Přednáška je sledována kolektivně přenosem z internetu na plátno. Kurz obsahuje 6 přednášek v délce cca 1h. Po přednášce se společně vyplní test. Další test si již vyplňují studenti sami. Pokud nevlastníte počítač, nezoufejte, testy je možné vyplnit v knihovně po přednášce za pomoci lektora. Podmínkou splnění kurzu je vyplnění 6 dílčích testů a závěrečného testu. Testy můžete vyplňovat několikrát, dokud nejste spokojeni s výsledkem. Po každém semestru student obdrží Pamětní list. Více informací naleznete na www.e-senior.cz.

Pokud byste se chtěli stát studentem VU3V neváhejte a navštivte naše konzultační středisko v městské knihovně.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 10 z 36
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

dokumenty

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoProdám garáž
Nezařazeno (29.08.2016)
Inzerát neobsahuje fotoProdám družstevní byt 2+kk
Byty (29.08.2016)
Inzerát neobsahuje fotoProdej 3 + 1
Byty (25.08.2016)
Inzerát obsahuje fotoohrádka
Dětský nábytek (23.08.2016)
Inzerát obsahuje fotoChodítko CHICCO 2 v 1 - růžové
Dětská vozidla (23.08.2016)
Inzerát obsahuje fotopřebalovací pult
Dětský nábytek (23.08.2016)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu garsonku ve Štětí
Byty (23.08.2016)
Inzerát obsahuje foto15" Alu kola SEAT
Auto (22.08.2016)
Inzerát obsahuje fotoProdám CD Doktor P.P.
CD orig. (22.08.2016)
Inzerát obsahuje fotoCD BIOHAZARD - Live USA (1993)
CD orig. (22.08.2016)