www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 19.6°C
Dnes je Pátek, 22. březen 2019, svátek má Leona, zítra Ivona
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Hodina země [nové okno]
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>
avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Místostarosta
  Karma: 1  
Příspěvků: 392
Re:Zápach !! - 12/01/2019 13:01
Vážení diskutující,

dovoluji si reagovat na Vaše podněty na zápach, které se vcelku oprávněně poslední dobou množí a dostáváme je různými cestami...

Osobně jsem se také domníval, že se po najetí nového regeneračního kotle situace se zápachem z papírny výrazně zlepší.

Bohužel jsou ale nové technologie stále vesměs v režimu testovacím a zkušebním, řada věcí se za pochodu odlaďuje a některá zařízení dokonce ještě ani nebyla společností MONDI od výrobců fyzicky či papírově přebrána a tudíž to mírně komplikuje jejich kompletní fungování. Situaci navíc nepomáhalo ani počasí a směr větru na přelomu roku, kdy unikající smrad vál přímo na město...

Vedení města již koncem roku i na začátku toho nového na tuto situaci také upozorňovalo a minimálně požadovalo vylepšit komunikační strategii směrem od MONDI.

Když to shrnu, tak největší dosavadní problém, který vyústil v podobě toho mimořádně velkého smradu někdy na počátku prosince, se prý již podařilo vyřešit - příčina byla v nové technologii regeneračního kotle, kde musela být jeho špatně nadimenzovaná jedna část nahrazena jiným řešením, které již v pořádku funguje. Takže toto by se opakovat již nemělo.

Přetrvávají ovšem údajně problémy na jedné lince, jejíž provoz byl také modernizován a nové zařízení má ještě nevychytané mouchy, které tu řeší i experti ze zahraničí - vzhledem k tomu, že se do jinak uzavřeného systému musí neustále vstupovat, uniká zápach, který je jinak odsáván a spalován. Zde ovšem nikdo nedovede odhadnout, jakou dobu ještě odlaďování těchto problémů bude trvat - předpokládejme zatím řádově několik týdnů. Ve chvíli, kdy fouká severní vítr, jde tento zápach směrem na město.

Žádali jsme management firmy, aby zlepšil svou informační strategii, čemuž bylo částečně vyhověno - informace se sdělují přes infotabuli na knihovně a ví o tom též pracovnice infocentra, nadále je možno hlásit pachové události na bezplatnou informační linku MONDI 800 172 498. A zároveň bylo přislíbeno, že budou v nejbližší době připraveny informační články do městského zpravodaje rekapitulující dosud provedené práce na modernizaci závodu s popisem dopadu na místní životní prostředí a zároveň popisující plán dalších akcí, které k dalšímu zlepšení mají přispět.

Jinak musím konstatovat, že vzhledem k tomu, že se jedná o nadnárodní podnik, tak je komunikace firmy MONDI navenek stále velmi těžkopádná, složitá a nepružná, přesto se podařilo obnovit aspoň to, že na web Města Štětí budou opět průběžně mezi aktualitami uváděny nějaké plánované zásahy na výrobním zařízení, které mohou způsobovat případné obtěžování místních obyvatel - třeba hlukem nebo zápachem – viz informace ze středy a čtvrtka tohoto týdne.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotoTelevize
Televize, LCD, video (21.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoBazén Bestway s konstrukcí
Zahrada (20.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoKentoya DARKNESS 125 - 4T
Moto (16.03.2019)
Inzerát obsahuje fotobunda jaro/podzim zn. Wolf vel. 128/134 (i 140)
Dětské oblečení a obuv (13.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoLamelový rošt
Nábytek (13.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoNOVÉ dámské vycházkové boty vel. 40
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (13.03.2019)
Inzerát neobsahuje fotoGaráž
Pozemky a ostatní (03.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoPronájem bytu 2+ KK
Byty (02.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoProdám byt 2+1
Byty (26.02.2019)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem,Nájem Bytu
Byty (25.02.2019)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek