www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 17.6°C
Dnes je Pondělí, 15. říjen 2018, svátek má Tereza, zítra Havel
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Najdete
nás na
Facebook Region Štětsko Youtube KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
13. ročník štětského varhanního podzimu [nové okno]
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
Marina
Pisatel začátečník
  Karma: 1  
Příspěvků: 14
Sekání trávy - 09/05/2018 18:18
Dobrý večer.

Obvykle si nijak veřejně nestěžuju, ale teď mě to nějak tak donutilo. Při procházkách s kočárkem po Štětí, jsem si všimla, jaký je ve Štětí bordel. Především neposekaná tráva ve městě. A hlavně u Labe. Hned když se schází od silnice dolů k Labi, je vidět šipka směrem na Sluneční lázně. Sluneční lázně?? Dá se tomu tak vůbec říkat? Tráva vysoká, chodníčky, které byly kdysi vysypané kamínky, jsou zarostlé, že se k lavičkám pomalu ani nedostanete.
Co se stalo? Pamatuju dobu, kdy byla tráva vysekaná skoro až k placáku a teď je to všechno zarostlé. Člověk se až bojí šlápnout do trávy, když neví, co má pořádně pod nohama.
Bude se s tím v nejbližší době něco dělat? Nebo se časem sundá cedule Sluneční lázně a nechá se to tam zarůst jako džungle?
Nic ve zlém, jen jsem tam chodila ráda, v dnešní době tomu tak není. Možná i proto dnes u Labe nikdo nebyl, co by tam taky kdo dělal? Děti bych v takové trávě běhat nenechala.
Sekačky myslím město má, aspoň občas jsou vidět, ale asi by to chtělo častěji.

Děkuju a doufám v brzkou změnu k lepšímu )

Michal
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 7  
Příspěvků: 220
Re:Sekání trávy - 10/05/2018 15:19
Dobrý den, nebojte. Brzy bude FEDO a město těsně před festivalem vždycky zkrášluje všechno možné, oblast podél Labe určitě nevyjímaje.

Jiří Novák ŠKS
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 10
Re:Sekání trávy - 11/05/2018 09:32
Vážená Marino,
jen pár údajů pro informaci. Sekání trávy letos začalo již 13.4. tedy cca o 3 týdny dříve než v minulém roce. V tomto týdnu se dokončuje první seč a na exponovaných místech se seká již podruhé.V provozu jsou denně 3-4 traktůrky a 2 - 4 pracovníci s křovinořezy.Sekáme nejen město, ale i naše spádové obce. Konkrétně vámi udávaný "Ostrov" byl posekán od skateparku ke koželužně dne 17.4.Od loděnice dále na "Placák" byl vysekán břeh k cestě zhruba ve stejné době Povodím.
30.4. byl znovu posekán prostor dětských hřišť u Labe a Workoutového hřiště a celý prostor směrem k mostu.
10.5. byl znovu posekán prostor od Workoutového hřiště do špičky ke koželužně a okolí skateparku. Dnes se dokončuje sekání křovinořezy a odvoz posekané trávy.Prostor mezi těmito plochami bude posekán bubnovou sekačkou po víkendu a tráva zde zůstane na sušení.Jen si prosím uvědomte, že nejde jen o to trávu posekat, ale také shrabat, naložit , odvézt, provádět údržbu a opravy techniky apod.
Také pamatuji Ostrov vysekaný,ale to je více než 40 let, kdy louky měli pronajaté občané na sekání sena a ještě za to městu platili 10 Kč, ale i tak mezi jednotlivými sečemi tráva vždy musela narůst. A co se týče obav o šlápnutí do trávy, to je jiná kapitola a s tím se i my potýkáme denně po celém městě.To je o lidech.
Snažte se proto prosím využívat ty plochy, které jsou posekané a my se snažíme, aby jich bylo co nejvíce. Posekáno vše a ve stejný čas, což by byl ideální stav,natož anglický trávník, ale bohužel nikdy nebude.Přeji hezký den.
J.Novák

mahel
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 4
Re:Sekání trávy - 28/05/2018 10:38
Dobrý den, pane Nováku,
chtěla bych se zeptat, kdy máte v plánu postarat se o pozemek na obchvatu (č.345/1), směrem od Penny marketu ke koželužně, mezi chodníkem a rodinnými domy na Husově náměstí. Vím, že toho máte na starosti hodně, ale od cca listopadu loňského roku nebyl tento pozemek posekán. Tvrzení, že tento pozemek není v majetku města, není pravdivé. Už jsme na to upozorňovaly několikrát, bohužel bezvýsledně. Proto volím tuto cestu a doufám, že v brzké době dojde k nápravě. Děkuji Vám za odpověď.

Jiří Novák ŠKS
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 10
Re:Sekání trávy - 29/05/2018 08:55
Dobrý den,
do uváděného špatně přístupného pozemku prorůstají kromě trávy i keře. Otázkou je zda z našeho pozemku do soukromých pozemků či opačně. V každém případě tedy pozemek vyčistíme včetně křovin.Časový termín cca do 14 dnů. Pokud bude čas, možná i dřive. Děkuji za trpělivost.
J.Novák

mahel
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 4
Re:Sekání trávy - 29/05/2018 13:13
Dobrý den, pane Nováku,

děkuji Vám za odpověď. Pozemek je strmý a špatně přístupný, o tom žádná. Jen bych chtěla poprosit, aby tam ty posekané keře bezu, křídlatky a přerostlá tráva nezůstaly ležet dlouho a byly, pokud možno, co nejdříve odvezeny. Moc Vám děkuji a přeji krásný den.

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotopronajmu garáž
Práce a služby (12.10.2018)
Inzerát neobsahuje fotokoupím ihned
Byty (08.10.2018)
Inzerát obsahuje fotodětská mikina vel. 98 (i pro dvojčata)
Dětské oblečení a obuv (08.10.2018)
Inzerát obsahuje fotodětská mikina vel. 7-8let zn. PUMA (i pro dvojčata)
Dětské oblečení a obuv (08.10.2018)
Inzerát obsahuje fotodětská podzimní/jarní bunda vel. 116 zn. WOLF
Dětské oblečení a obuv (08.10.2018)
Inzerát obsahuje fotodětská zimní bunda vel. 128/134 zn. AlpinePro (i pro dvojčata)
Dětské oblečení a obuv (08.10.2018)
Inzerát obsahuje fotomikina vel. 134-140 (i pro dvojčata)
Dětské oblečení a obuv (08.10.2018)
Inzerát neobsahuje fotoSháním pronájem garáže
Práce a služby (05.10.2018)
Inzerát neobsahuje fotoGaráž k pronájmu
Práce a služby (02.10.2018)
Inzerát obsahuje fotoDaruji
Zvířata (01.10.2018)