www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 9.6°C
Dnes je Čtvrtek, 21. březen 2019, svátek má Radek, zítra Leona
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Zápis dětí do 1. tříd ZŠ ve Štětí' [nové okno]
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
Ewa
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 1
Vybudování nového skateparku - 15/03/2018 15:52
Dobrý den,
doufám, že uveřejněný projekt na postavení nového "volnočasového areálu" a zejména jeho lokace, je vtip!!
To opravdu chcete do jedné z mála posledních slušných a klidných oblastí ve Štětí zatáhnout všechnu tu chátru, která se, jak všichni víme, bude na tomto místě slézat, dělat bordel aj.?!
Myslím si, že skateparku je dobře tam, kde je. Na okraji města, kde nikomu nevadí...
Jinak si také říkám, kolik lidí ve Štětí jezdí na skatu? No asi moc ne, ale hlavně vyčerpat dotace že a na lidi, co to odnesou, se tady nehledí.

Pingl
Pisatel začátečník
  Karma: 2  
Příspěvků: 15
Re:Vybudování nového skateparku - 16/03/2018 09:00
Když už je tu nakousnuté nové téma o nových sportovištích, tak bych si dovolil zkopírovat se jeden poznatek z jiného města k tzv. Víceúčelové sportovní hale, cituji:

"Zúčastnil jsem s jedním svým kamarádem – zastupitelem jednoho menšího města – debaty se tzv. „sportovci“ jednoho menšího města nad požadavkem na výstavbu tzv. „víceúčelové haly“. Jenže účel byl vlastně jen jeden. Fotbálek, basket, volejbal apod. a tomu musel!! podle jejich představ odpovídat i povrch.
Když je seznámil s odhadem, kolik bude stát hodinový provoz takové haly, prohlásili, že to nikdo z nich nezaplatí a když navrhl, že pak povrch musí být takový, aby se v ní mohly konat i jiné společenské akce, aby se zaplatil provoz… tak naše diskuze o tzv. „víceúčelové hale“ skončila. Oni si prostě představovali, že budou platit něco směšného a zbytek zatáhne město v obavě, aby si neznehodnotilo svou investici. Tak se to dělá. Tak vzniká automatický nárok na dotace a projekty, které na začátku měly sloužit všem a celý rok, ale ve finále jen někomu a jen někdy."

"Většinou u sportovních hal problém s povrchem - nikdo si jej nechce nechat zničit a když už svolí že ano, musí se na něj dávat palety či koberce a to něco stojí - bývá to dost peněz. Vím to z vlastní zkušenosti."

Zdroj: http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=881&t=113547&start=180

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Místostarosta
  Karma: 1  
Příspěvků: 392
Re:Vybudování nového skateparku - 22/03/2018 10:59
Vážená paní Ewo,

předně jsem poněkud rozpačitý z toho, že nazýváte děti a mládež "chátrou"...

Zároveň Vás chci ubezpečit o tom, že to vtip není - naopak - je to velmi vážně míněná úvaha, která vyplynula již před několika lety, kdy jsme začali připravovat nový územní plán, který právě tuto oblast na rozhraní stávajícího města a rozlehlého areálu zahrádkářských kolonií, vytipoval jako vhodné území pro aktivní trávení volného času nejen pro mládež, ale pro všechny cílové a věkové skupiny obyvatel ve městě. Ve výsledku by zde měl vzniknout jakýsi "zelený pás" parků a zahrad doplněný o různé atraktivity umožňující relaxaci a volnočasové vyžití, a to ve velmi dobré docházkové vzdálenosti ze všech částí města Štětí.

Skatepark u Labe je již dost vyhospodařený a pokud bychom do něj měli investovat a vybudovat ho moderně tak, jak jsou dnes trendy, tak už nám to nikdo nepovolí, protože se nachází v zátopové zóně řeky Labe. Řada rodičů tam ani nechce své děti pouštět, jelikož je na poměrně odlehlém místě - navíc u řeky a za poměrně frekventovanou silnicí.

Pokud jste se dívala na představovanou studii, tak jste si určitě všimla, že se nejedná jen o nový skatepark, ale že se jedná o prostor, který bude nabízet i řadu dalších aktivit, než jenom skatepark. Bude atraktivní i pro maminky s dětmi, in-line bruslaře, cyklisty, workout apod. Navíc je zde potenciál, jak na toto území navázat dalším parkem apod.

Jsem přesvědčen o tom, že kvalita života se v této lokalitě určitě nezhorší - určité výhrady by možná mohli mít nájemníci v bytových domech se startovacími byty - ovšem zde jsou přednostně ubytovávány mladé rodiny, které snad mají pro tyto aktivity pochopení.

Poslední poznámka - ať již chcete nebo nechcete, skupiny mladých lidí se ve městě scházejí a tráví spolu nějak volný čas - bylo to tak vždy a zaplať pánbůh to snad bude i do budoucna, protože vidina, že spolu budou komunikovat jen přes internet a sociální sítě je strašlivá!! To, že se schází různě v centru řadě lidem vadí, hrozí zde i riziko vandalismu apod. Mimo jiné proto je tento prostor koncipován jako místo pro setkávání, kde budou mít i dostatek příležitostí pro fyzické "vybití" a vyžití tak, aby neměly důvod ničit veřejný nebo i soukromý majetek ve městě.

Možná jsou naše předpoklady špatné, ale vycházeli jsme opravdu ze všech možných podnětů a postřehů, které jsme za ty roky nasbírali nejen u nás ve městě, ale též jako inspiraci z jiných měst co by příklady dobré praxe.

Každopádně budu rád, když dnes dorazíte na kulatý stůl, kde o tom můžeme dále intenzivně diskutovat!

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Místostarosta
  Karma: 1  
Příspěvků: 392
Re:Vybudování nového skateparku - 22/03/2018 11:15
Vážený pane Pingl,

děkuji za Váš podnět - určitě to je jedno z důležitých témat, jak sladit možnosti využití tohoto nového prostoru jak pro sportovní aktivity, tak pro další možnosti vyžití - ať již pro kulturní akce nebo třeba jako konferenční prostory apod.

Určitě to řešitelné je - jde jen o to, jaké materiály se nakonec zvolí a co to bude znamenat provozně a technicky.

Rozhodně toto bude jedno z důležitých témat, které dnes na kulatém stolu budeme diskutovat.

Michal
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 228
Re:Vybudování nového skateparku - 23/03/2018 11:41
Dobrý den,

souhlasím s Vámi pane Andrte ohledně nevyhovujícího skateparku u Labe a "konečně" využití míst kolem Horovy stezky. Jako velmi dobrý nápad se mi i zdá přesunutí autobusového nádraží k tomuto sportovišti, jelikož to vypadá, že o nynější nejspíš přijdeme, díky aktuálním informacím ze společnosti Lídl, která aktualizovala plán ohledně prodejny po rekonstrukci mostu a vyvedení sjezdu v jeho těsné blízkosti. Výhoda by byla jasná - nádraží bude města (konečně) a bude umístěno relativně blízko k vlakovému nádraží Štětí, na které by mohlo dobře navazovat například s budoucí MHD, které bylo v konceptu od studentů ČVUT. Jako konečná by také sedla mnohem lépe (např. ... - nádraží Hněvice - Štětí centrum, - Štětí autobusové n.) pro cestující vlakem z Hněvic, kdy dnes bus čeká několik minut na AN a až potom jede do města. Nejspíš by spoj nádr. Hněvice - Štětí centrum už začal plnit svůj účel, totéž návaznost jiných spojů, které prakticky město vynechávají např. bus na Hoštku.

Miloš
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 1
Re:Vybudování nového skateparku - 28/03/2018 14:11
Vážený pane Andrt,

souhlasím s Vámi, že volnočasový areál v našem městě chybí a jeho vybudování snad bude přínosem.

Zajímalo by mě ale, jak máte v plánu ohlídat dodržování nočního klidu? Pokud bude v místě areálu veřejné osvětlení, tak bych se obával toho, že mládež přeci jen nebude dodržovat nějaké "návštěvní hodiny".
Obyvatelé startovacích bytů snad pochopení mít budou, ale my starousedlíci, kteří budeme mít areál takřka "za plotem", bychom také neradi přišli o tu trochu klidu, co máme.

Děkuji za odpověď.
Miloš K.

red
Pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 59
Re:Vybudování nového skateparku - 04/04/2018 15:45
Já bych byl v klidu, pokud to nevíte, na podzim jsou komunální volby ... pak zase bude klid

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotoTelevize
Televize, LCD, video (21.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoBazén Bestway s konstrukcí
Zahrada (20.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoKentoya DARKNESS 125 - 4T
Moto (16.03.2019)
Inzerát obsahuje fotobunda jaro/podzim zn. Wolf vel. 128/134 (i 140)
Dětské oblečení a obuv (13.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoLamelový rošt
Nábytek (13.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoNOVÉ dámské vycházkové boty vel. 40
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (13.03.2019)
Inzerát neobsahuje fotoGaráž
Pozemky a ostatní (03.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoPronájem bytu 2+ KK
Byty (02.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoProdám byt 2+1
Byty (26.02.2019)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem,Nájem Bytu
Byty (25.02.2019)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek