www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 12.7°C
Dnes je Úterý, 16. říjen 2018, svátek má Havel, zítra Hedvika
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Najdete
nás na
Facebook Region Štětsko Youtube KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Den zdraví 2018 [nové okno]
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Následující > Konec >>
avatar: Petr Domorázek Petr Domorázek
Pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 158
Re:LIDL - ANO / NE - 19/02/2010 15:21
Dobrý den,
v programu je uveden bod č. 8 - Schválení pořízení Změny č. 6 Územního plánu města Štětí. Uváděná usnesení se vztahují ke změnám č. 1 a č. 2, které jsou již ukončené. Proces změny územního plánu z hlediska schvalování zastupitelstva má 3 kroky: Schválení pořízení změny územního plánu, schválení návrhu zadání změny územního plánu a vydání změny – obvykle formou vyhlášky. Změna č. 6 je na začátku, tzn. žádosti zařazené do této změny budou ještě dvakrát schvalovány zastupitelstvem. Vzhledem ke lhůtám nutno podotknout, že zastupitelstvem nový, zvoleným v podzimních komunálních volbách.
Změna č. 6 je změnou stávajícího územního plánu změnou poslední. Je to z důvodu pořizování nového územního plánu, což městům předepisuje legislativa. Další návrhy na změnu mohou majitelé pozemků podat po dokončení všech stávajících změn, vypracování a schválení nového územního plánu. Vzhledem ke lhůtám, které je nutno dodržet předpokládám, že to bude asi za 3-4 roky.
Zastupitelstvo na včerejším jednání zahrnulo všechny žádosti do změny č. 6 (z toho byly 3 žádosti opakované vč. žádosti Lidlu). Pořizovatel územního plánu teď začne zpracovávat změnu, dá jí k vyjádření dotčeným orgánům, vyhodnotí připomínky a podněty. Vše ostatní již bude v rukou nového zastupitelstva.
Pokud to shrnu, pokud bude nově zvolené zastupitelstvo se změnou souhlasit a zároveň se změnou budou souhlasit i dotčené orgány, bude změna zhruba za 1,5 roku platná. Potom si může vlastník požádat o vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení. V opačném případě má Lidl smůlu a stavební úřad mu příslušné rozhodnutí nevydá.
Pokud se týká lokality u prádelny, pak zde má investor Quinn invest jistou výhodu (náskok), protože tam pozemky podle územního plánu danému záměru vyhovují. Nicméně si netroufnu zde uvést žádný horizont, tento rok to určitě nebude.

Aleš K.
Nepřihlášený uživatel
   
Re:LIDL - ANO / NE - 19/02/2010 18:44
Dobrý den, také jsem byl překvapen včerejším rozhodnutím zastupitelstva, ani ne tak stanoviskem pana Šimrala, to už všichni známe a souhlasím s většinou pisatelů zde, že stavba Lidlu není v jeho zájmu, ani v zájmu občanů (jak ostatně vyplynulo z ankety-neankety), ale v zájmu investora. Tudíž se pan Šimral zřejmě neubránil pokušení, ale zpytovat svědomí musí on sám.
Mě zaráží spíš změna postoje ostatních zastupitelů, někteří zřejmě buď nepochopili o čem se hlasuje nebo byli více či méně také nějak "ovlivněni". a alibistický postoj pana místostarosty, že o konečném řešení bude rozhodovat nové zastupitelstvo - v překladu řečeno " my to tedy teď povolíme, když to tak ten Lidl chce, a po volbách třeba zas změníme názor k tomu původnímu", tomuto postoji tak úplně nerozumím. Ale je to asi tím, že nejsem hlava pomazaná, tedy zastupitel, ale jen obyčejný občan.

Peťka
Nepřihlášený uživatel
   
Re:LIDL - ANO / NE - 19/02/2010 20:39
Musím se přidat k předchozímu. Pan Domorázek na minulých zastupitelstvech hájil zájmy občanů a odmítal Lidl. Mluvil o jiné ploše u prádelny a o tom, že tam přijde supermarket lepší kvality. Jaké bylo moje překvapení, když včera na zastupitelstvu své rozhodnutí změnil. Pro mě velké zklamání a pro lidi se kterými jsem dneska ve škole o tom mluvila, také. Politici by měli zastávat stejné názory a nepodléhat lobby, alespoň v jednom volebním období
Škoda pro štětáky, mohli jsme tu mít kvalitní obchod. Lidl je mírně řečeno podřadná kvalita z Německa.

pavel
Nepřihlášený uživatel
   
Re:LIDL - ANO / NE - 19/02/2010 22:48
Nevím pořád nač si tady stěžujete. Pořád lepší Lídl a nové autobusové nádraží, než to co tam je teď. Vy asi moc autobusem nejezdíte, že tu pořád remcáte, ale to je normální. Za každého počasí stát na nezakrytém autobusáku, nic moc, lidi.. Kdo tam asi jiný za investuje ty nemalé peníze do nového autobusáku? Město, kraj, stát (slyšíme to všude, krize, krize, krize), nebo že by Stev, kámoš, Aleš k., Peťka a další rozbili prasátko, tak to asi neklapne, co? Jakého jiného investora v oblasti marketů by jste sem chtěli asi dostat. Nezapomínejte, že jsme město s cca 10 tisíci obyvateli (nezaměstnanost, vynechám) a každý si pořádně rozmyslí jít do Štětí. Když by město bylo tak lukrativní, tak tu už dávno někdo staví a nečeká až mu to tady poradíme, lidi neblázněte. Lídl zřejmě má strategii, že se zaměřuje na menší města, tak hold se smiřte s tím, že tu nebudou druhý Letňany, či Zličín, nebo Černý most. Nevím kolik lidí by Lídl zaměstnal, ale díky za každou pracovní příležitost. Pár lidí tam práci najde, ti šťastlivci budou rádi, že mají práci a možná i Lídl tu zanechá nějakou kačku na daních. A já a možná dalších stovka lidí, co musejí dojíždět za prací, budou rádi za příjemné zastřešené autobusové nádraží.

Pepa
Nepřihlášený uživatel
   
Re:LIDL - ANO / NE - 19/02/2010 23:46
Já bych to taky až tak černě neviděl...Lidl až zas tak špatný není a ono město asi fakt nemá moc šancí něco udělat...na jedné straně se nadává na autobusák, na druhé na Lidl...ale vypadá to, že autobusák bez Lidlu nebude...tak by z toho město mělo vytřískat maximum a chtít aspoň nějaký výhody...

kamila
Pokročilý pisatel
  Karma: 7  
Příspěvků: 157
Re:LIDL - ANO / NE - 19/02/2010 23:57
Na téma LIDL ANO – nebo NE tady v tomto fóru bylo řečeno již mnoho názorů a argumentů pro a proti. Z příspěvku p. Domorázka a ostatních diskutujících vidím, že zastupitelstvo tentokrát odsouhlasilo požadavek Lidlu, to znamená odsouhlasilo pořízení změny územního plánu a musím souhlasit s Alešem K., že p. Domorázek pak alibisticky zdůvodňuje jednotlivé kroky při pořízení změny územního plánu – a to, že změnu již bude odsouhlasovat nově zvolené zastupitelstvo... Nepochopím ale, proč nepřipomněl před hlasováním zastupitelům, že pořízení požadované změny je v současné době v rozporu se stavebním zákonem – jak vysvětlil za zasedání zastupitelstva 17. 9. 2009 Ing. Arch Vávra – cituji ze zápisu
"upozornil ZM, že existuje platný územní plán a ten lze změnit v případě, pokud se prokáže, že jsou všechny naplánované plochy k tomuto účelu vyčerpané. ÚP je prvotní a fa Lidl, když pozemek kupovala, věděla, že území je určeno k provozování autobusového nádraží. Proto by bylo schválení změny územního plánu protizákonné“.

A plochy budou vyčerpané teprve tehdy, pokud na naplánovaných plochách (v tomto případě naproti prádelně) bude zahájena stavba občanské vybavenosti. A dokud tedy fy Quinn nebude mít vydané územní rozhodnutí, pak stavební povolení a nezahájí stavbu – a to může trvat klidně rok, nemůže být schválena změna územního plánu pro Lidl na autobusovém nádraží.
Proto se mi zdá nesprávné, že zastupitelstvo schválilo pořízení této změny. Předpokládám alespoň, že každý žadatel o změnu územního plánu hradí dle stavebního zákona náklady na změny – tedy že zaplatí i Lidl práce na pořízení změny i když výstup nebude pro Lidl kladný.

A jen ještě poznámku k těm, kteří jsou nespokojení se stávajícím stavem autobusového nádraží a pořádkem – resp. nepořádkem, že by městský úřad měl využít všech zákonných prostředků a donutit jimi Lidl k nápravě tohoto stavu. Pokud jde o celkový stav a nepořádek na veřejném prostranství, lze přece postupovat podle § 58 odst. 2 zákona o obcích č. 128/2000 Sb. v platném znění (jedná se o pokutu právnické osobě, která nedodržuje čistotu a pořádek na pozemku, který užívá nebo vlastní tak, že naruší vzhled obce. Pokud jde o stav vlastního autobusového nádraží, musel by se snažit najít řešení podle stavebního zákona. Chci tím jen říci, že Lidl si koupil „autobusové nádraží“ a měl by ho tedy svými nájemci řádně udržovat provozovat do doby než po schválení změny Územního plánu se zde bude celý prostor rekonstruovat na prodejnu a autobusové nádraží.
A pokud to firma Lidl ve Štětí myslí vážně, a bude čekat na dobu, kdy bude možné změnit územní plán pro možnost výstavby prodejny mohla by nové autobusové nádraží - na budoucí ploše pro autobusové nádraží vyčleněné - jistě zrealizovat dříve, to by v rozporu s územním plánem nebylo.To jistě ze strany Lidlu nehrozí - ale uklízet, starat se o zeleň v areálu a vše řádně udržovat - to by měli v každém případě !!!

pavel
Nepřihlášený uživatel
   
Re:LIDL - ANO / NE - 20/02/2010 02:50
Kamilo máš pravdu, že Lídl by se měl řádně starat o svůj majetek a jak píšeš, lze ho i pokutovat, ale jestli jsi zdejší, tak víš, že ten autobusák je v tomhle stavu minimálně 10 let. Po revoluci začal chátrat a bývalí vlastník se o něj moc nestaral. Přístřešky co tam byly, ohrožovali nás cestující, tak je raději odstranili, než aby je opravili. Tak si myslím, že těžko by někdo prokazoval Lídlu, že „hyzdí“ nebo jak ty píšeš narušuje vzhled obce a že za tento stav může Lídl. Firma Lídl je soukromá společnost a můžeš mi říct, proč by investovala do autobusového nádraží, když nevidí perspektivu vybudování své provozovny? A jak budeš chtít Lídl právně donutit, že autobusové nádraží má být zastřešené, to by mě teda fakt zajímalo. Já osobně bych taky do „starýho“ autobusáku neinvestoval ani korunu navíc, než bych musel. A to jen proto, aby taková Kamila mě nechtěla pokutovat. Když tady budeme pořád lamentovat, že chceme obchod u prádelny, tak se taky může stát, že Lídl a jak je vidět, tak asi ani žádná jiná firma sem nepřijde a nakonec na tom proděláme my a město. Nebude Lídl, nebudou prac.příležitosti, nebude nový autobusák a ani peníze v obecní pokladně. Jestli Vám to lidi nevadí, tak mě ano. Jak napsal Pepa, město by mělo vytřískat co nejvíce. A nové autobusové nádraží je dobrá příležitost a samo, že nemusí být jediná.

kamila
Pokročilý pisatel
  Karma: 7  
Příspěvků: 157
Re:LIDL - ANO / NE - 20/02/2010 08:08
Pavle, souhlasím s Vašimi argumenty. Zvelebit pro občany města autobusové nádraží dřív než se bude stavět vlastní prodejna je z podnikatelksého zájmu soukromé firmy samozřejmě nereálné - také jsem psala že to asi ze strany Lidlu nehrozí.
Oni ten autobusák koupili sami již ve špatném stavu to je také pravda, ale koupili autobusové nádraží s nejasným koncem toho, kdy budou moci prodejnu vybudovat. A do té doby se musí o něj řádně starat a to bohužel nedělají.

Fipoch
Mistr mezi pisateli
  Karma: 6  
Příspěvků: 719
Re:LIDL - ANO / NE - 20/02/2010 17:51
Pokud tady bude postaven Lídl, tak ubudou zákazníci jak v Penny, tak i Tescu, i v "Terciéru" .. prostě všem. A pak se nakonec stane, že Lídl zjistí, že se tady "neuživí". Vždyť pokud někdo jede podél Labe, tak už tam je Penny. A při vší úctě, je tam podstatně jednoduší vjezd než je plánovaná "šílená" křižovatka u Litoměřické ulice.

Heli14
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 1
Re:LIDL - ANO / NE - 07/10/2017 23:37
Za mě tedy ano, byla bych ráda. Mám to kousek od domu, takže bych nákupák určitě využila. Ty zápory, o kterých mluvíte jsou sice pravdivé, ale stejně by to tam zhyzdili nějak jinak. Takhle to bude mít alespoň využití. Já třeba v Lidlu obecně nakupuji ráda, kouknu do aktuálního letáku a vždy najdu nějaké zajímavé akce.

Pepik
Pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 57
Re:LIDL - ANO / NE - 10/10/2017 12:53
No, paní nebo slečno Heli14, nechci Vám do toho mluvit, ale alespoň koutkem oka by to chtělo zaregistrovat datumy příspěvků... Asi Vás zklamau, je to již 7 let, co tato debata probíhala...

Michal
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 7  
Příspěvků: 220
Re:LIDL - ANO / NE - 11/10/2017 14:45


avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Místostarosta
  Karma: 3  
Příspěvků: 380
Re:LIDL - ANO / NE - 11/10/2017 23:31
Jen pro pořádek si dovolím zrekapitulovat, že ve chvíli, kdy měla společnost LIDL eminentní zájem na tomto pozemku stavět, tak to neumožňoval platný územní plán.

Když byl po pár letech územní plán změněn, změnila společnost LIDL svou obchodní strategii a spíše zkapacitňuje své stávající prodejny a o stavbu supermarketu ve Štětí ztratila zájem především proto, že ten pozemek je pro ni v tuto chvíli malý a do Lidlu do Roudnice prý není tak daleko...

Průšvih je, že pozemek bývalého autobusového nádraží prodávají cca 1000 Kč za m2, a tudíž ho nikdo nechce koupit...

Michal
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 7  
Příspěvků: 220
Re:LIDL - ANO / NE - 12/10/2017 21:29
To je vtipné, zajímalo by mě kolik lidí jim do toho obchoďáku jezdí denně lidí ze Štětí, kor když ho mají na druhé straně města. Navíc, že si to uvědomili až po tom, co to koupili...


Stejně tak s tou cenou, když jim to nikdo nekoupí, nakonec budou muset zlevnit. Což vidim dost reálně. Otázka vůle, jak dlouho vydrží.

Kamilka1
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 37
Re:LIDL - ANO / NE - 16/10/2017 14:48
Dobrý den,
nebudu zde řešit proč ano, nebo proč ne, ale přidám se k těm, kteří by ocenili další supermarket a konkrétně Lidl mi nepřijde úplně špatný.
Ve Štětí jako supermarket, kde seženu vše a mají otevřeno v dobu, kdy se konečně jsem schopná do obchodu dostat, tak je pouze Tesco a Penny... a řekněme si na rovinu, jejich kvalita teda není nic moc. Když se dostanu např. do Roudnice nebo Mělníku, tak vždy zastavuju právě v Lidlu, kde mi přijde kvalita potravin na lepší úrovni, než právě v Penny nebo Tescu (porovnávám Štětské markety... ve větších městech jsou na tom daleko lépe, než u nás).
Takže pokud by měl být ve Štětí Lidl a bude mít také dobrého managera, pak to jistě je dobrý krok správným směrem, jak trochu pozvednout nakupování v našem městě. (skomírající Penny a Tesco s pidipokladnama potřebujou trochu nakopnout, aby se začali snažit a neprodávali u nás jen ty zbytky, které zbydou na "maloměšťáky...).

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotopronajmu garáž
Práce a služby (12.10.2018)
Inzerát neobsahuje fotokoupím ihned
Byty (08.10.2018)
Inzerát obsahuje fotodětská mikina vel. 98 (i pro dvojčata)
Dětské oblečení a obuv (08.10.2018)
Inzerát obsahuje fotodětská mikina vel. 7-8let zn. PUMA (i pro dvojčata)
Dětské oblečení a obuv (08.10.2018)
Inzerát obsahuje fotodětská podzimní/jarní bunda vel. 116 zn. WOLF
Dětské oblečení a obuv (08.10.2018)
Inzerát obsahuje fotodětská zimní bunda vel. 128/134 zn. AlpinePro (i pro dvojčata)
Dětské oblečení a obuv (08.10.2018)
Inzerát obsahuje fotomikina vel. 134-140 (i pro dvojčata)
Dětské oblečení a obuv (08.10.2018)
Inzerát neobsahuje fotoSháním pronájem garáže
Práce a služby (05.10.2018)
Inzerát neobsahuje fotoGaráž k pronájmu
Práce a služby (02.10.2018)
Inzerát obsahuje fotoDaruji
Zvířata (01.10.2018)