www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 13.8°C
Dnes je Úterý, 26. září 2017, svátek má Andrea, zítra Jonáš
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Najdete
nás na
Facebook Region Štětsko Youtube KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
Michal
Pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 198
Cyklisti na chodnících - 31/08/2017 12:28
Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda hodlá policie konečně rázně zakročit proti cyklistům na chodnících, obzvláště na mostě a na chodníku z Hněvic. Není den, aby mě alespoň 3 lidi na kole nedonutili jít do vozovky, kde zrovna projíždí auto nebo ještě lépe kamion. Když je člověk okřikne, že na chodníku nemají co dělat, tak se v lepším případě tváří jak kakabus, co si to vlastně dovoluji nebo dělají, že nerozumí a v horším se zhádají do krve. Ke tvrzení proč si nejezdí po druhé straně mostě, kde defacto nikdo nechodí raději mlčí.

Děkuji za případnou odpověď od fundované osoby.

dolecekv
Středně pokročilý pisatel
  Karma: -12  
Příspěvků: 49
Re:Cyklisti na chodnících - 01/09/2017 10:37
Předem se omluvám za můj příspěvek, jelikož ve vašich očích asi nebudu fundovaná osoba, nicméně dovolte, abych se k vašemu příspěvku vyjádřil z pohledu cyklisty, který téměř denně po tomto mostě jezdí.

Je třeba souhlasit s vámi, že z pohledu vyhlášky tam nemá na chodníku cyklista co dělat. Problém je v tom, že cyklista je na tomto mostě druh nežádoucí a zároveň ohrožený. Když budete jako cyklista dodržovat vyhlášku a pojedete po silnici, riskujete, že vás srazí předjíždějící auto (na tomto místě doporučuji všem řidičům se podívat do vyhlášky, za jakých podmínek lze předjíždět cyklistu). Osobně se snažím silnici v příslušném směru jako cyklista využívat a riziko sražení "minimalizovat" tím, že se předjet nenechám (tímto se omlouvám všem zdrženým řidičům), nicméně se snažím nikoho za mnou zbytečně nezdržovat a co nejrychleji most projet. Bohužel najdou se i takoví řidiči aut, kteří si cestu vynutí silou. Naposledy jeden takový sešlápl plyn téměř na podlahu své Octavie a prostě si tu cestu uvolnil a zároveň v plné rychlosti škrtnul zrcátkem o má řídítka kola tak, že se zrcátko sklaplo. V tu chvíli jsem byl cca 20 m od konce mostu směrem do Hněvic, kde mě mohl bez problému bezpečně předjet. V době, kdy jsem jezdil na starém kole a nebylo možné most projet bez výrazného zdržení aut, jsem využíval také chodník. Pak jsem respektoval chodce, že tito tam jsou právem, ale byla řada chodců, kteří mě dobrovolně pouštěli po chodníku (většinou jsou to lidé, kteří sami přes most na kole jezdí). Je to jen o vzájemné ohleduplnosti, i když vás chápu, že cyklista by si průjezd po chodníku vynucovat neměl. Ale věřte mi, že kdyby ten cyklista měl bezpečnou možnost projet most jinak, že by to téměř všichni udělali. Osobně považuji za zázrak, že se ještě na mostě nic vážného nestalo, protože to tam je pro všechny zúčastněné o hubu. Asi je to v dnešní době trochu utopie, ale za jediné dlouhodobě rozumné řešení vidím, jak zde navrhoval Dr. Rygl, lávku, která by oddělila chodce s cyklisty od aut.

Michal
Pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 198
Re:Cyklisti na chodnících - 01/09/2017 22:16
Chápu vás, ale cyklisté si musí uvědomit, že nejen že porušují zákon, ale tím, že jezdí po chodníku ohrožují oni naopak chodce a nutí je vcházet do vozovky plné aut. Nemám vlastně ani nic proti cyklistům, kteří to pochopili a jezdí po chodníku na druhé straně, vzdálenější k městu, kde prakticky o chodce nezavadíte. Ale když kolem vás vnitřní stranou proletí blbec třicítkou tak, ze vás nutí jít na vozovku, div vás nesrazí a to dokonce i v noci, je někde něco špatně a někdo nedělá svojí práci správně. Už tak mají chodci dost starostí dojít na nádraží nebo do města přes most čistí v době dešťů.

Řeč nebyla jen ale o mostu, ale i chodníku z Hněvic. Zrovna nedávno jsem "potkal" skupinku asi 20 důchodců jedoucích od Hněvic, všichni vesele na kolech a samozřejmě na chodníku a čuměli na mě jak puk, jakože tam nemam co dělat... Přitom je tam silnice dostatečně široká. Co třeba tam dát nějaké obrazy na zem nebo cedule, že to opravdu není cyklostezka. Všichni si to totiž myslí, včetně Němců.

BeKy
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 1
Re:Cyklisti na chodnících - 05/09/2017 21:10
Dobrý den,

ráda bych se připojila do této diskuse, neboť si myslím, že někteří obyvatelé považují chodníky za místní cyklostezku. Jde hlavně o starší ročníky. Předpokládám, že se bojí jezdit po silnicích, což chápu, ale na chodnících ohrožují chodce. A musím bohužel říct, že sdílím tento pocit, že s cyklisty drandícími po chodnících nikdo nic nedělá.

lookers
Pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 117
Re:Cyklisti na chodnících - 13/09/2017 09:23
Hlavní je empatie, vzájemná tolerance a zdravý rozum.

Cyklista obecně na chodník nepatří ale na mostě to dokážu pochopit s ohledem na prostorové uspořádání...

red
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 48
Re:Cyklisti na chodnících - 20/09/2017 18:19
No ono by třeba stačilo, když by město celkově na situaci s mostem nekálelo... ale víme jak, že

Jinak jako chodec neuhýbám cyklistům, jako cyklista neuhýbám autům (s výjimkou RZS), ať se řidič třeba pos... Na problémové situace bych s klidem volal MP, alespoň se nebude nikdo tvářit, jak v pořádku tam ta situace je ...

lookers
Pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 117
Re:Cyklisti na chodnících - 21/09/2017 14:15
Jj, taky postoj, ale ke zklidnění vztahů mezi cyklisty a chodci a cyklisty a řidiči aut to asi moc nevede co? Ale hlavně že to posiluje ego a to je přeci to podstatné

red
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 48
Re:Cyklisti na chodnících - 21/09/2017 18:29
To vůbec není o egu... ale zkuste to někomu rozumně vysvětlit pokud vás nepošle do patřičných mezí, tak gratuluju, ale po dobrém jsem to zkoušel několikrát a nikdy jsem si mimo několika nadávek nic neodnesl ... pokud prostě neuhnu, tak má cyklista hold smůlu.

A když už jsme tak u toho, ono samotné ježdění na kole po chodníku na našem "krásném" mostě je dosti nebezpečná záležitost a samotného mě překvapuje, že se ještě nikomu nic nestalo. Těžiště máte za jízdy minimálně ve stejné úrovni jako je zábradlí na mostě, takže pokud by jste musel řešit nějakou nouzovou situaci, můžete si k té cyklistice dát ještě kurz plavání - stačí jeden pořádný kamion a mokrý chodník.

dolecekv
Středně pokročilý pisatel
  Karma: -12  
Příspěvků: 49
Re:Cyklisti na chodnících - 22/09/2017 08:02
Víte, co je zajímavé? Že to tu vadí jen lidem, kteří mají téměř nulové možnosti to ovlivnit. Čekal bych, že se k problému vyjádří někdo kompetentní to řešit, ale ticho po pěšině. On ten problém není jen na mostě, inverzní problém je např. v ulici Dlouhá, kde si naopak chodci dělají z ulice pěší zónu. Zvláště ráno, když potkáváte skupinky navrátivší se z noční z fabriky, roztáhnutí jsou někdy přes celou šíři vozovky a uhnou až těsně před vámi, kdy hrozí, že do nich narazíte. O neosvětlených cyklistech ani nemluvě.

Pingl
Pisatel začátečník
  Karma: 1  
Příspěvků: 7
Re:Cyklisti na chodnících - 22/09/2017 08:11
Malý kompilát informací z netu:

Obecně platí, že cyklisté nemají na chodníku co dělat. Novela zákona o silničním provozu však připouští možnost pohybu cyklistů i po chodníku. V § 40 je v novém odstavci 2 stanoveno, že „ je-li povolen vjezd cyklistů na chodník nebo stezku pro chodce, použijí se pro jejich pohyb § 39 odst. 5 a 7 obdobně“.

Znamená to, že
•cyklista smí při jízdě na chodníku nebo stezce pro chodce jet rychlostí nejvýše 20 km.h-1
•musí dbát zvýšené ohleduplnosti vůči chodcům, které nesmí ohrozit,
•v případě nutnosti musí jízdní kolo (nebo koloběžku) zastavit.

Jízda cyklistů po chodníku se prostřednictvím dopravních značek nebo s použitím dodatkové tabulky povoluje například tam, kde nelze najít vhodný prostor pro cyklisty na vozovce a chodník je málo frekventovaný. Pokud bude pod značkou 'Stezka pro chodce' doplněna dodatková tabulka, která bude vjezd kol umožňovat, pro cyklisty na chodníku budou platit obdobná pravidla, jako v pěší zóně, tedy absolutní přednost chodců, viz odkaz. Může se tak dít v místech, kde není na silnici místo pro vyznačení pruhu pro cyklisty nebo třeba v místech, kde by cyklista zdržoval provoz.
http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/600xX/Apr2016/ 1854045.jpg?d41d
To by šlo aplikovat na stranu mostu přilehlou k fabrice.

Naopak, na stranu mostu přilehlou ke koželužně by bylo vhodné umístit značku C14a viz odkaz:
http://www.dopravni-znaceni.eu/dopravni-znacky/velke/C14a.jpg
nebo rovnou dopravní značku C15a viz odkaz:
http://img2.kompost.cz/images/images38/obr_63138_v.jpg

Kontaktní adresa:
Město Štětí
Mírové náměstí 163
411 08 Štětí

Telefon: +420 416 859 315
E-mail: mesto@steti.cz

Datová schránka: fypbba8
Podatelna: epodatelna@steti.cz

Všechny kontakty MěÚ
Září
Kino ŠtětíTerminátor 2: Den z...
26.09.2017 (18:00)
Kino ŠtětíTerminátor 2: Den z...
27.09.2017 (18:00)
Kino ŠtětíBlack Sabbath: The ...
28.09.2017 (18:00)
Kino ŠtětíValerian a město ti...
29.09.2017 (17:30)
SportFotbal - Slavoj Boh...
29.09.2017 (17:30)
Kino ŠtětíZahradnictví: Dezer...
29.09.2017 (20:00)
SportFotbal - TJ Chlumec
30.09.2017 (10:15)
SportFotbal - Turnaj mla...
30.09.2017 (13:00)
Kino ŠtětíValerian a město ti...
30.09.2017 (17:30)
Kino ŠtětíZahradnictví: Dezer...
30.09.2017 (20:00)

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotoPohovka
Práce a služby (25.09.2017)
Inzerát obsahuje fotoKonferenční stolek
Nábytek (23.09.2017)
Inzerát obsahuje fotoDemižony a hadice
Zahrada (23.09.2017)
Inzerát neobsahuje fotoSháním garáž na pronájem
Ostatní Auto-Moto (19.09.2017)
Inzerát obsahuje fotozimní kombinéza do kočárku vel. 3-6měsíců
Dětské oblečení a obuv (14.09.2017)
Inzerát obsahuje fotodětská zimní kombinéza - fusak do kočáru vel. 62
Dětské oblečení a obuv (14.09.2017)
Inzerát obsahuje fotochlapecké lyžařské kalhoty vel.122-128 NOVÉ modré nebo tmavě šedé (i dvojčata )
Dětské oblečení a obuv (14.09.2017)
Inzerát neobsahuje fotohledám pronájem
Byty (13.09.2017)
Inzerát obsahuje fotodětská zimní kombinéza zn. Wolf vel. 116 (i pro dvojčata)
Dětské oblečení a obuv (13.09.2017)
Inzerát obsahuje fotodětská chlapecká zimní bunda zn. Wolf vel. 128
Dětské oblečení a obuv (13.09.2017)