www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 11.1°C
Dnes je Úterý, 21. únor 2017, svátek má Lenka, zítra Petr
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Najdete
nás na
Facebook Region Štětsko Youtube KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Halina Pawlowská - Chuť do života, 23.2.2017 [nové okno]
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Následující > Konec >>
Městská policie Štětí
Pisatel začátečník
  Karma: 2  
Příspěvků: 16
Re:Štětský most - 06/02/2017 13:02
Vážení pisatelé.
Dovolte, aby Vám k problematice dopravy sdělil nějaké údaje, které s tématem souvisí.
Vjezd na most přes řeku Labe ve Štětí je v obou směrech osazen dopravní značkou B13, která zakazuje vjezd vozidel, jejichž okamžitá hmotnost přesahuje vyznačenou mez, v tomto případě 10t. Pokud se jedná o jízdní soupravu, limit se vztahuje na jednotlivá vozidla soupravy. Dopravní značka B13 je v tomto místě doplněna dodatkovou tabulkou E12 s nápisem „Jediné vozidlo 25t“, kdy do takto označeného úseku smí vjet vozidlo nebo souprava, jehož okamžitá hmotnost sice přesahuje údaj na značce, nikoliv však údaj na dodatkové tabulce.
Koncem r. 2010 a začátkem r. 2011, ve snaze řešit nákladní dopravu přes most, byla prováděna kontrola projíždějících vozidel strážníky městské policie. Strážníci při kontrolách vycházeli z údajů uvedených v Osvědčení o registraci vozidla – hmotnost vozidla a z údajů uvedených v nákladovém listu. Tato praxe však trvala velmi krátce, jen do doby, kdy na základě nesouhlasu řidiče podezřelého z přestupku byla věc postoupena správnímu orgánu Odboru dopravy a silničního hospodářství MěÚ Litoměřice. Ten jako jediný důkaz, že byl spáchán přestupek, spočívající v porušení dopravní značky B13, připouští výstup z kontrolního vážení vozidla na certifikovaném a kalibrovém zařízení. Podle současné zákonné úpravy - zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů může kontrolní vážení vozidel provádět pouze policista Policie ČR nebo celník. Podle zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů, kontrolní vážení zajišťuje správce pozemní komunikace v součinnosti s Policií ČR nebo s celními úřady nebo je provádí Policie ČR a celní úřady samostatně.
V rámci této problematiky bylo jednáno s Policií ČR, kdy výsledkem jednání je skutečnost, že ani na jedné straně komunikace vedoucí přes most není vhodný prostor pro umístění mobilní kontrolní váhy (musí splňovat dané podmínky) a zejména ani prostor, kde by nákladní vozidla a soupravy mohly být v rámci kontroly zastaveny nebo odstaveny, aniž by nebyla ohrožena bezpečnost a plynulost provozu na těchto komunikacích. Z toho důvodu se nově vážení nákladních vozidel a souprav provádějí Policií ČR na odstavné ploše autobusového nádraží se souhlasem majitele, kterým je společnost Lidl. Tato vážení však nepostihují problematiku nákladní dopravy přes most.
Městská policie má na mostě Policií ČR určené místo, kde může měření rychlosti provádět. V průběhu r. 2016 zde bylo měření rychlosti prováděno celkem ve čtyřech případech a byly zjištěny 3 přestupky spočívající v překročení maximální povolené rychlosti.

Bc. Zdeněk Cuchý
pověřený strážník

red
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 28
Re:Štětský most - 06/02/2017 16:38
Vážený pane Cuchý,

děkuji za Vaši reakci a za doplnění relevantních údajů. Nevím ovšem, co si úplně představit pod pojmem 4 měření rychlosti za rok 2016. Neberte si to osobně a omlouvám se pokud se mílím, ale měření určitě není celodenní, ale spíše se jedná tak o 4 x 4 hodiny ? V rámci tohoto by určitě bylo vhodné, aby k měření na mostě docházelo ze strany MěP Štětí mnohem častěji, než je tomu doposud - i 4 x měsíčně mi nepřijde jako závratné a nerealizovatelné číslo. Sám určitě uznáte, že ve frekventované časy je zde provoz vysoký a činnost policistů působí i preventivně .
Druhým a vážným problémem je i váha kamionů. Chápu že MěP nemůže vykonávat dohled a kontrolu sama. Zde ovšem přichází na řadu městský úřad, který by měl urgovat policii ČR, případně celní správu, aby k danému měření došlo. A nevěřím tomu, že je takový problém, třeba i v součinnosti s městskou policií, aby docházelo k měření v prostorách autobusového nádraží. Zajížďka je skoro nulová a odchytávat si kamiony nemůže být tak složité. Chce to jenom CHTÍT a to je tu asi hlavní celkový problém...

mar
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 297
Re:Štětský most - 06/02/2017 17:53
Odpověď p.Cuchého byla opravdu vyčerpávající....
Ale jelikož technika měření pokročila hodně dopředu tak silně pochybuji,že by se například při nájezdu na most od Hněvic nedala zřídit váha umístěná přímo ve vozovce jako to mají např. ve Velkém Meziříčí....
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/1526166-vaha-zmeri-kamion-za- jizdy-a-odesle-data-pro-udeleni-pokuty

A nemusel by u toho nikdo ani stát.... Data by se odesílala automaticky ....

red
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 28
Re:Štětský most - 21/02/2017 10:06
Asi jsme trefili hřebíček na hlavičku, je tady pěkné ticho po pěšině
Nějaká podobná váha před mostem by byla určitě realizovatelná, osobně si dovedu představit i velkou část jejího pořízení financovanou ze strany papírny.
Jinak je hezké že se opravili na mostě některé nejhorší díry, sice z nich necáká voda, na druhou stranu to bylo pro řidiče alespoň nějaké donucení ke snížení rychlosti.
Stále bych ovšem poprosil o zveřejnění podkladů k zamítavému stanovisku opravy veřejného osvětlení ze strany kraje. Nebo si o to jak pitomec musím podávat oficiální žádost?

Jinak můžeme diskutovat i o situaci do budoucna . Osobně bych se přikláněl k vybudování lávky pro pěší zkombinované s cyklostezkou a stávající most zrekonstruovat již jen jako silniční a železniční. Stavět nový silniční most mi osobně přijde nesmyslné.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoPronajem 1 luzka
Byty (20.02.2017)
Inzerát obsahuje fotoObývací sestava
Nábytek (20.02.2017)
Inzerát neobsahuje fotoKoupím byt 3+1
Byty (19.02.2017)
Inzerát obsahuje fotoProdám sjezdové lyže s vázáním a botami
Vybavení ke sportu (17.02.2017)
Inzerát neobsahuje fotoProdám byt 3+1/L v Hoštce.
Byty (17.02.2017)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 4+KK v Hoštce
Práce a služby (16.02.2017)
Inzerát obsahuje fotoHledam pronajem bytu 1+1
Byty (12.02.2017)
Inzerát neobsahuje fotopronájem bytu 2 + 1
Byty (12.02.2017)
Inzerát obsahuje fotoprodám PC
Volný čas (11.02.2017)
Inzerát neobsahuje fotostavební suť
Za odvoz (09.02.2017)