www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 1.0°C
Dnes je Středa, 19. prosinec 2018, svátek má Ester, zítra Dagmar
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Najdete
nás na
Facebook Region Štětsko Youtube KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Vánoční melodie u kašny [nové okno]
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Následující > Konec >>
Kamilka1
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 37
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 04/05/2011 14:24
Dobrý den,
bohužel to tak opravdu je - pokusím se vyfotit situaci s parkováním dnes večer a i zítra ráno, když tam potřebuji zaparkovat.
Pane Andrte, snažím se vždy parkovat tak, abych nepřekážela v provozu (už mi tam kdysi nějaký dobrodinec auto odřel, takže dávám opravdu pozor), dokonce jsem dnes ráno nestihla kvůli mému pozdnímu příjezdu zaparkovat vzorně a tak jsem volala hned manželovi, aby tam hned ráno zajel a auto mi přeparkoval.
Jsem ráda, že se parkoviště řeší a doufám, že to bude opravdu co nevidět. Zároveň bych tímto chtěla požádat, zda by někdo mohl promluvit i s MP, aby při pokutování třeba maličko přimhouřili očka a pokutovali opravdu jen ty, co zaclání v provozu (=stojí na silnici) a ne ty, kteří zajedou na trávu (=což by neměli, ale není jiná možnost) a tím se snaží opravdu nepřekážet?
Předem mnohokráte děkuji a těším se na zlepšení situace.


PS: Jen ještě dodám, když jsem se MP ptala, kde tedy mám parkovat tak, abych pokutu nedostala, tak ani MP neměla odpověď ani radu

lookers
Pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 119
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 06/05/2011 11:53
Milá Kamilko1,

pokud někde není na parkování místo, pak se tam prostě parkovat nedá a nemůže. Postavit auto na pole jen proto, že jinde není místo prostě není řešení. Jsou tedy jen dvě možnosti, jak to řešit. Autobus a nebo chodit pěšky odněkud. kde se parkovat dá. Vše ostatní je anarchie a ta zaslouží trest. Sorry.

Pokud si dobře vzpomínám, jednání o výkupech pozemků se táhnou jiř řadu let. Není divu, jde o soukromý majetek a být majitelem, také bych se do prodeje nehrnul. Jestli je tedy situace již na "dobré cestě" s výkupem, pak bych počítal s tím, že první auto na tom místě nezaparkuje dříve než v příštím roce. A spíš až ve druhé polovině. Nejen majitel pozemku, ale i úřady chtějí svůj čas.

Karlos
Pokročilý pisatel
  Karma: -3  
Příspěvků: 150
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 06/05/2011 19:02
lookersi, čistě dogmaticky vzato máte pravdu, stejně jako naše penězchtivá MP. Kdybych byl strážník a měl bych za úkol vybrat tolik a tolik do městské kasy, tak bych jako první zajel do Hněvic a nasázel tam pokuty. Ale nemyslíte, že by se měly dodržovat kromě norem právních i normy jiné, neméně důležité, například morální? A ty tady rozhodně dodrženy nebyly, neboť má snad město morální právo vybírat prostřednictvím MP pokuty od řidičů, kteří by tuze rádi zaparkovali dle zákona, ale právě kvůli městu a jeho dlouhodobé neschopnosti situaci uspokojivě řešit tak učinit nikoliv vlastní vinou nemohou? Podle mě ani omylem. Ale snad už se v tom začíná konečně něco podnikat, doufejme že výstavba parkoviště nebude trvat nekonečně dlouho jako náš slavný KO. Akorát nevím, kde pak MP tak snadno přijde k penězům za pokuty..

lookers
Pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 119
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 07/05/2011 15:33
Lituji, Karlosi, ale na porušování obecných pravidel nevidím žádné morální právo. Evidentně jste zaujatý proti MP, což mohu chápat, ale "morální právo" k porušování pravidel Vám to nedává. Ani mě se často počínání MP nelíbí. Důvod ale není to, že by trestala přestupky, ale naopak to, že neměří vždy a za všech okolností všem stejně!

Znovu tedy, pokud je něco zakázáno a přesto je tento zákaz porušen, nezbývá ani MP nic jiného než uložit přestupci trest. Od toho jsou tu. Naopak, pokud by to z nějakého důvodu neudělali (ze známosti, "přimhouří oko", apod.), bylo by to také porušení pravidla a tudíž stejně trestuhodné chování.

Stalo se jakýmsi zvykem, že porušování některých pravidel je "normální" a tedy jakoby "legální" a tudíž na to má každý "morální právo". Od špatného parkování, přes překračování rachlosti, po braní úplatků a neplacení daní. Obraz satavu společnosti pak podle toho vypadá.

Věřím, že ani Vám samotnému se takový stav nelíbí, ale bohužel, všechno to začíná a končí u elementárních pravidel a jejich dodržování, byť by to bylo "jen" parkování u nádraži.

Karlos
Pokročilý pisatel
  Karma: -3  
Příspěvků: 150
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 07/05/2011 18:54
lookers: Možná se vám to bude zdát divné, ale zákony tu nejsou od toho, aby se dodržovaly bezmyšlenkovitě a bez širšího kontextu, jak zde tvrdíte. A několikrát to i ve svých rozsudcích a nálezech konstatovaly Nejvyšší a Ústavní soud. Právo je tu od toho, aby lépe upravilo vztahy ve společnosti a ne pro to, aby se lidé stali otroky státu jak za feudalismu. Zaujatý proti MP nejsem, jen se mi zdá, že hledají problémy tam kde nejsou a neřeší problémy tam kde jsou. Nikdy jsem je například neviděl kontrolovat zákaz kouření na autobusových zastávkách nebo vlakových nádražích. Připadá mi, že je skutečně víc než ochrana veřejného pořádku (to by mělo být gró jejich práce) interesuje výběr pokut, pokud možno co nejsnazším způsobem.

Samozřejmě jde stále o to, kde paní Kamilka1 přesně se svým autem stála. Pokud třeba na tom nově označeném zákazu stání po pravé straně příjezdové cesty a nebo jinde bránila průjezdu, tak bylo počínání MP v pořádku. Pokud však parkovala svůj vůz někde, kde nemohla nikomu vadit a provinila se akorát tím, že stála mimo komunikaci, tak v tom případě nemohu s pokutou ani v nejmenším souhlasit a být jí, tak si ji ani nenechám od MP uložit.

lookers
Pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 119
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 09/05/2011 09:03
Tedy Karlosi, Váš výklad práva je přinejmenším svérázný. Bohužel koresponduje s přístupem určité části veřejnosti a jak jsem již konstatoval v předchozím příspěvku, stav společnosti podle toho vypadá.
Můžete být rád, že jste se s Vaším přístupem ještě nedostal do konfliktu se zákonem. S argumente, že zákony se dodržovat nemusí byste, počítám, daleko nedošel.

Pokud by tu zákony a jiná pravidla byly proto, aby se nedodržovaly, byly by naprosto zbytečné.

Pokud jde o parkoviště samotné a jeho realizaci, bych velmi uvítal, kdyby to nebyla solo akce v režii města, ale kdyby se na tom potílely i české dráhy (tedy Správa železniční dopravní cesty). Jde přeci i o jejich zákazníky a jejich profit. Nevidím tedy důvod jednostranné podpory jejich podnikání (byť chápu zájem města na podpoře zaměstnanosti obyvatel - proto společná investice.

Karlos
Pokročilý pisatel
  Karma: -3  
Příspěvků: 150
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 09/05/2011 18:38
Vážený lookersi, Vaše laické právní povědomí Vás vede, stejně jako mnoho jiných občanů a bohužel i orgánů, k nabytí dojmu, že lze vytrhnout jedno právní ustanovení z kontextu celého právního předpisu, neřknuli celého právního řádu. Tak tomu ale v žádném případě není. Zkuste si třeba přečíst rozhodnutí Nejvyššího správního soudu sp. zn. 5 As 104/2008. Ve stručnosti: zde NSS rozhodoval o případu, kdy městská policie (ne štětská, ale chomutovská) naměřila v obci rychlost 52 km/h a správní orgány mu tak dle § 22 odst. 1 písm. f) bod 4. zákona o přestupcích uložily pokutu 1500 Kč přesně v intencích odst. 9 stejného paragrafu. Jistě, podle Vašeho názoru tak učinily zcela správně, protože se striktně dogmaticky držely této jedné jediné právní normy. Přesto jak Krajský soud v Ústí n.L., tak Nejvyšší správní soud takovou pokutu shodily ze stolu a jednoznačně konstatovaly, že byla uložena neoprávněně, neboť nebylo přihlédnuto k dalším ustanovením zákona. A takových příkladů by se dalo najít více. Není všechno zlato co se třpytí, zvlášť v právu ne, věřte mi.

avatar: Steve Steve
Mistr mezi pisateli
  Karma: -5  
Příspěvků: 476
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 09/05/2011 22:28
Lookers:
Zákony jsou tvořeno proto aby chránili nějaký zájem. Protože nelze do zákona obsáhnout každou možnou situaci, musí se při každém formálním porušení zákona (toho co je napsáno) zkoumat zda opravdu došlo k ohrožení zákonem chráněného zájmu (tzv materiální aspekt). Pokud nedošlo k ohrožení zákonem chráněného zájmu, nebyl přestupek (trestný čin) spáchán a nelze za něj tedy uložit trest. Tak funguje právní stát. Nehrajeme člověče nezlob se ale žijeme reálný život, kde nelze vše předvídat. Pokud se podívám na situaci, kterou popisuje Kamilka1. Pokud zaparkovala tam kde je to formálně zakázáno ale neporušila chráněný zájem (tedy nepřekážela jiným účastníkům provozu) pak nemůže být pokutována, jelikož se přestupku nedopustila. Ovšem v reálu jsem tam nebyl tak samozřejmě nemůžu posoudit jak to bylo doopravdy.

lookers
Pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 119
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 10/05/2011 16:26
Vážení Karlosi a Steve,
je vcelku zajímavé, jak se téma tohoto vlákna posunulo. Z problému "u nádraží v Hněvicích není kde parkovat" jsme se dostali téměř k filosofii a podstatě všehomíra.

K tématu tedy jen jedno konstatování. U nádraží v Hněvicích opravdu není mnoho prostoru pro bezpečné a ohleduplné parkování. To však není důvod k tomu, parkovat na ostatních plochách (často pozemcích jiných vlastníků, než města) a považovat to za normální, "legální", morálně oprávněné - to už vůbec ne.

Výstavba parkoviště na blízkém pozemku 175/5, které se město chystá za ne úplně zanedbatelný peníz odkoupit, je jistě řešením, které zlepší komfort cestujícím ČD, ale výhradně za náklady města. Spoluúčast ČD je zde více než na místě. Nechce se mi dotovat business ČD z mé kapsy ještě prostřednictvím městského rozpočtu. Stačí to, co tam teče z krajů a státního rozpočtu.

A teď k té právnicko filosofické debatě. Máte pravdu, právník nejsem a ani toto fórum není odborné. Není to tedy potřeba. Šlo mi jen o vyjádření principu, myšlenky - pravidlo + dodržování -> řád (a pořádek ).

Pochopitelně, že život se neodehrává v diskrétních hodnotách (byť by nás dnešní přetechnizovaný digitální svět 100x přesvědčoval o opaku) ale naopak ve spojitých (je analogový). Aby ho však bylo možné přiblížit široké veřejnosti, je nutné popis jeho analogových funkcí více či méně zjednodušovat a dopouštět se v tom popisu "zkratek" a stanovovat "hranice" mezi sousedními hodnotami. A nejde jen o fyzikální veličiny. Každý takto zjednodušený popis tím pádem trpí určitou chybou, nepřesností, právě v bodech blízkých hraničním hodnotám.
Jinak řečeno, svět není černobílý. Je dokonce barevný. Vezměte si třeba duhu. Kolik má barev? Nekonečně mnoho. Jakmile vydefinujete její základní barvy a s jejich pomocí ji popíšete, zlepší se tím srozumitelnost pro širokou veřejnost, zároveň se tím ale dopouštíme určité nepřesnosti z fyzikálního (odborného) pohledu a vytváříme tak prostor pro možné nedorozumění. Řeknu-li, že je světlo červené, je to z fyzikálního hlediska velmi nepřesné, ale laicky srozumitelné (byť i zde může být drobný rozdíl ve vnímání toho označení). Pokud řeknu, že je to světlo s vlnovou délkou xy nm (nanometrů), fyzik ví, ale laik je ztracen.

Podobně je tomu i při popisu pravidel - zákonů, které mají stanovit pokud možno jasné a srozumitelné hranice mezi dovoleným a nedovoleným, správným a špatným. Pokud vezmu Karlosův příklad s překročením rychlosti, je jednoduché a obecně srozumitelné, pokud se stanoví maximální povolená rychlost v obci na 50 km/h. Pokud by zákon říkal, že v obci na dlouhých přehledných úsecích mimo vnitřní městskou zástavbu je povolená rychlost max. 60 km/h, na širokých ulicích v městské zástavbě, do 200 m od škol, školek, a jiných podobných zařízení je povolená rychlost max. 55 km/h a v blízkosti škol, školek, a jiných podobných zařízení je povoleno max. 45 km/h, byl by takový popis jistě bližší "chráněnému zájmu". Byl by však prakticky nepoužitelný a přes to všechno ještě nedostatečně přesný

avatar: Steve Steve
Mistr mezi pisateli
  Karma: -5  
Příspěvků: 476
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 10/05/2011 17:30
Jak píšete, nadefinovat vše prostě nejde. Proto jsou daná srozumitelná pravidla a škála trestů od 0 do maxima. Poté se každá jednotlivá situace posoudí a podle míry provinění proti konkrétnímu pravidlu respektive zájmu, který brání se trestá. Trest leží v intervalu 0 - max, kde 0 je bez trestu. Prostě někdy ani vyšší překročení pravidel nikomu nemůže ublížit a pak se netrestá jindy i nepatrné překročení může způsobit újmu a podle toho se trestá. Myslím, že zde se snad shodneme.

lookers
Pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 119
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 10/05/2011 21:35
No, dejme tomu. Každopádně arbitrem, který posuzuje míru nebezpečnosti je vždy ten, kdo k tomu má kompetence. Tedy policie, správní orgán, soud. Nikoliv přestupce sám (ten však má možnost opravného prostředku, pokud nezaplatí blokově).

Kamilka1
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 37
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 12/05/2011 17:13
Mockrát děkuji všem za "rozvášněnou" korespondenci.
nafotila jsem pár fotek (část 5.5. a druhou část 10.5. obojí ráno v cca 7:15h.), abych ukázala hlavně úřadu, jak ráno situace vypadá. Lepší je ale zažít si ten ranní stres, kdy jedete na vlak a přemýšlíte, kde budete parkovat, abyste zvládli ještě frontu u okýnka na lístky (tomu jsem já naštěstí utekla díky měsíčenkám) a pak stihnout proběhnout podchodem na 2. nástupiště směr Praha.
Dále jsem jenom chtěla jenom na obranu MP upřesnit, že nakonec jsem pokutu neplatila - vyřešilos e to domluvou - měla jsem jen upozornění na přestupek a pozvání na MP k vyřešení situace. Mluvila jsem o tom ještě se slečnou z MP a bylo mi řečeno, že i oni musí dělat svou práci a upozorňovat na přestupky, ačkoli spoustu z nich řeší domluvou - což samozřejmně chápu a rozumím, každý máme povinnosti ve společnosti a v práci a ty musíme plnit. Nicméně to bohužel nic nemění na tom, že pokud mě tam načapou víckrát, tak pochopitelně tu pokutu opravdu dostanu (přiznávám, že si jí vlastně zasloužím za přestupek), ale jak už tu proběhla debata, tak ne všechno je jen černé nebo bílé a tak prostě dál doufám, že zůstane jen u lístečků.
Budu dál čekat na další postupy při jednáních o pozemcích.
Děkuji všem za účast v diskuzi

Foto nahraju z domova večer, nyní mi to nechce vzít. děkuji.

milanjas
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 10
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 13/05/2011 02:24
Možná by nové vedení městského úřadu mohlo ve své nekonečné milosti a shovívavosti, konečně sdělit, zda a případně jak hodlá celou situaci řešit. Nechci být nefér, uvědomuji si, že by to alespoň z hlediska obecních financí mělo mnohem snazší, nebýt blahodárného působení jejích předchůdců ( kruhový objezd, chodníky na koupališti, montáž a demontáž retardérů, personální audit, zvelebování kanceláří, odměny věrným a nepostradatelným, extravýhodným smlouvám na zimní údržbu, opravám služebních vozů určených následně k odprodeji zasloužilým, zaměstnávání známých a synáčků známých, vyhozených z městské prádelny pro neschopnost, viďte paní Rulíšková ale pfuj to jsem se zase nechal trochu unést, pardon). Tedy k věci. Paní Tydrichová, Vy příště zatněte zuby a soustřeďte se na to jak věci řešit, spíše než na prosté oznámení o Vašem soukromém rozpoložení a na to co je a není věcí spadající do Vaší kompetence, mimochodem jinak Vám velmi fandím, jste pro mě probouzející se malajská číča (ve vší úctě madame). A vy pane Andrt nás tedy laskavě informujte o pokroku v řešení problému. Mluvím tu za nás všechny co jsme si nebyli schopní sehnat práci v městě a opravdu by jsme neradi jezdili ve fiatu slisovaní se Stevem. Věřte mi, i když je to kousek s ním by to bylo jako celá věčnost, během těch pěti minut s ním by vznikly a zanikly celá souhvězdí nebo by nám to rozhodně tak připadalo, tak se nad námi proboha smilujte.

Kamilka1
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 37
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 13/05/2011 09:05
Tak konečně vkládám ty fotky.
Připomínám, že všichni, jež parkují pod stromy, tak parkují na trávě = tudíž nevhodně

Kamilka1
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 37
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 13/05/2011 09:09
další

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoDruždtevni byt v ul.Litoměřická - 2kk
Práce a služby (17.12.2018)
Inzerát neobsahuje fotoprodám zahradu s chatou
Zahrada (16.12.2018)
Inzerát neobsahuje fotousb hub
Komponenty (15.12.2018)
Inzerát obsahuje fotoVíkendové Zednické práce
Práce a služby (12.12.2018)
Inzerát obsahuje fotoTulipytlik a boudicka
Práce a služby (11.12.2018)
Inzerát obsahuje fotoKentoya DARKNESS 125
Moto (07.12.2018)
Inzerát neobsahuje fotoLevné bydlení Mělník - Praha 30 km
Byty (07.12.2018)
Inzerát obsahuje fotoZakrslé králíčky a morčátka
Zvířata (06.12.2018)
Inzerát neobsahuje fotoDružstevní byt
Byty (02.12.2018)
Inzerát obsahuje fotoProdám lyžařské boty
Vybavení ke sportu (29.11.2018)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek