www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 1.0°C
Dnes je Středa, 19. prosinec 2018, svátek má Ester, zítra Dagmar
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Najdete
nás na
Facebook Region Štětsko Youtube KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Silvestrovský ohňostroj [nové okno]
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Následující > Konec >>
Unown
Mistr mezi pisateli
  Karma: 6  
Příspěvků: 483
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 27/01/2009 10:02
To Fipoch: V tom případě věřím, že by ten bus byl využívaný velice hojně a byl by pokaždé plný

avatar: Steve Steve
Mistr mezi pisateli
  Karma: -5  
Příspěvků: 476
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 27/01/2009 10:40
Steve: pokud dodržuji předpisy tak to do 40min na letňany na metro stihnete - pak záleží kam jedete, ale pokud se budeme bavit jen o rychlosti tak konkurovat autu může akorát rychlík se svými 44min dle jizdního řádu, reálně to vidím tak na 50minut. No a pokud se dovolí 160 tak 30minut není autem problém. Pak je ještě výhoda že pokud zaspíte třeba o deset minut tak rychlík už nemusíte stihnou ale autem se to nechá dohnat (ale to je fuj tak jako bych to neřek)

Kamilka
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 02/03/2010 17:01
Dobrý den,
už dlouho jsem se chtěla dozvědět něco k situaci s parkováním, která je v Hněvicích na nádraží.
Jezdím již 3 roky každý pracovní den do Prahy a zpět a na začátku jsem chodila pěšky (z Litoměřické) - to se ještě celkem dalo, následně začaly jezdit autobusy, takže jsem byla vděčná za tuto vítanou změnu, jenže když jsem se několikrát spálila a díky nejedoucímu autobusu, nebo autobusu, který dorazil na nádraží až když vlak odjížděl, jsem si řekla, že tudy cesta nevede a koupila jsem si auto - v zimě se hold nikomu nechce chodit pěšky (v té době stál chodník za prd)... nyní jezdím autem (už od věžáků) a ještě se mi nestalo, že bych vlak nestihla... a jak píše kolega, i když maličko zaspím, stále se to dá zvládnout.
Možná ze stejného důvodu tam parkují i ostatní spolucestující a proto se tam auta přemnožují.
Takže by opravdu bylo fajn, kdyby se vyřešilo parkování kolem nádraží.
Nehledě na to, že prostor, přes který se k nádraží jde, je v tuto roční dobu tak rozježděný od autobusů, že tudy projít bez úhony bývá celkem výkon - takže vydláždění by jistě pomohlo i lepší dostupnosti (ne jen parkování).
A když už jsem u toho, pakrovišťátko je vlastně i vzadu za nádražím, není nijak označeno soukromým pozemkem, takže se dá sice zastavit tam, ale paní, která tam bydlí, tak na auta háže kamínky a snaží se auta poškodit, nebo alespoň vyplašit řidiče tak, aby tam neparkovali... tím zbývá celkem cca 12 až 15 míst na auta kolem tak, aby nikomu nepřekážely... to je ale celkem málo oproti počtu lidí, kteří dojíždí do Kralup či Prahy... a i na druhý směr...
Doufám (nejen kvůli sobě, mluvím i za další své spolucestující), že se situace zlepší a najde se alespoň nějaké řešení
Přeji všem krásný den... za 2 hodiny budu v Hněvicích zase přeskakovat bláto a kaluže tak, abych mohla v roji aut najít to své a vyrazit k vytouženému domovu

xxx
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 02/03/2010 19:39
Souhlasim, myslim, že 9 Kč přes most je trochu moc...neřeknu 5 Kč

Fipoch
Mistr mezi pisateli
  Karma: 6  
Příspěvků: 722
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 05/03/2010 17:41
V LT MHD stojí 8Kč a to mohu jet kolem celého města. Takže těch 9 Kč za přejezd mostu je opravdu dost. Snad kdyby odvezl lidi až k věžákům, ale pro lidi v Litoměřické či Obchodní je to asi dost drahé vzhledem k vzdálenosti.

avatar: Steve Steve
Mistr mezi pisateli
  Karma: -5  
Příspěvků: 476
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 05/03/2010 18:59
Tak autobus nejezdí na vzduch, potřebuje naftu (a ne málo) a ta něco stojí a také se musí zaplatit ten řidič co to vozí. No a když si spočítáte kolik lidí tuto službu využívá, zjistíte, že ceny jízdenek nemlžete srovnávat s MHD většího města, kde se náklady rozloží na více cestujících. A jen tak mimochodem při započtení veškerých nákladů (palivo + amortizace na to abych ujel vzdálenost 3km osobním vozidlem, tak mě to vyjde tak na 9-20kč dle auta, ještě furt vám přijde cena jízdenky 9kč předražená? (mě konkrétně to vyjde na cca 19kč z toho 8kč PHM (když beru průměrnou spotřebu, ovšem pokud bych startoval auto jen na 3km obávám se že by cena z PHM mohla být klidně dvoj možná trojnásobná a o tom jak to snáší motor raději nemluvit)

Martina
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 05/03/2010 19:50
Vážení, nezlobte se na mě, ale od věžáků na nádraží do Hněvic je to pěšky cca 20 minut, to se snad dá ujít i pěšky, na to nemusíte startovat auto a dělat si starosti s parkováním na nádraží. Myslím, že většině dojíždějících pohyb jenom prospěje, sedíte pak ve vlaku, sedíte v práci, takže taková procházka po ránu a po šichtě nemůže nikomu uškodit. A pokud je opravdu škaredé počasí, tak ten autobus za 9,- Kč vyjde rozhodně levněji než když pojedete vlastním autem - viz cenová kalkulace od Steva.

Kamilka
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 17/03/2010 16:31
No, já nepopírám, že by nám procházka neprospěla.... to určitě ano... ale zkuste si jezdit po delší dobu vlakem do prahy... jenom na cestě strávím každý den 3 hodiny + 8,5hodiny v práci... přiznám se, že na procházku už pak opravdu chuť nemám...
Jezdím takhle 3 roky - ze začátku jsem opravdu chodila pěšky, pak jsem opravdu zkoušela ten bus, ale auto je auto... a každý, kdo jezdí vlakem a auto nemá se se mnou, nebo s někým jiným rád sveze. A to nemám děti a na nákupy chodí manžel... takže jsem ušetřena tohoto dalšího únavného zdržení
Prostě by lepší parkování určitě pomohlo a nejlépe i vydláždění příchozího rozježděného "busového nástupiště"

Karlos
Pokročilý pisatel
  Karma: -3  
Příspěvků: 150
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 17/03/2010 17:18
Samozřejmě, Kamilka má pravdu, už by s tím mohl opravdu někdo (úředníci města) něco udělat, situace někdy bývá dost kritická a auta leckdy parkují až u kolejí, což asi není ideální. Tomu, kdo dělá ve Štětí nebo nedělá vůbec, se lehce říká jezděte busem (na který ale fakt není spolehnutí, obzvlášť ráno) nebo choďte pěšky. To proto, že si to sami třeba měsíc nevyzkoušeli.

Jinak ten výpočet Steva bus vs. auto je úplně mimo. Do auta se vejde i 5 lidí a jedou za stejnou cenu, zatímco v autobuse si musí každý koupit jízdenku. I kdyby jezdili spolu jenom dva lidé, tak je autobus měsíčně vyjde na 792 Kč (při 22 pracovních dnech), ale auto s průměrnou spotřebou pouze na necelých 200 Kč. Takže roční rozdíl je 7200 Kč ve prospěch auta, o pohodlí a rychlosti nemluvě. Nehledejme důvody, proč lidé nemají jezdit autem (ti všichni ten svůj důvod mají), ale vyřešme konečně situaci s parkováním u nádraží, spousta lidí by to ocenila.

Xena
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 17/03/2010 19:34
SOUHLAS !!! Také patřím mezi dojíždějící kteří to mají do práce cca 50 km. Bohužel místní "vládci a mocipáni" zejména z radnice, tuto situaci nás dojíždějících, vracejících se z práce večer vůbec neznají a nedokáží si jí ani představit. Podívejme se na provozní dobu zdejších obchodů, úřadů, školek a škol !!!

P.S. A počet nás dojíždějících za prací vracejících se do Štětí večer se neustále výrazně zvyšuje. Není to námět k zamyšlení ???

avatar: Steve Steve
Mistr mezi pisateli
  Karma: -5  
Příspěvků: 476
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 17/03/2010 21:22
Proč mimo, já počítal náklady na auto, pokud samozřejmě najdete další 4 cestující, kteří se s Vámi o ty náklady (včetně amortizace!) podělí tak pak samozřejmě vyjde auto mnohem levněji a zároveň by se i trochu vyřešilo to parkování, já totiž dost pochybuji, že každé auto stojící v Hněvicích přivezlo 5 lidí. Tak proč se tu na fóru mezi sebou nedohodnete a ti co jezdí stejnými vlaky nejezdí společně?

Kamilka1
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 37
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 03/05/2011 11:19
Dobrý den všem,
zajímalo by mě, zda se nějak dále řeší situace ohledně parkování na nádraží v Hněvicích?
Nedávno jsem tam dostala pokutu od MP, že stojím na trávníku. Docela mě to rozčílilo, protože:
1/ na nádraží není opravdu kde parkovat!
2/ na trávníku tam parkujou všichni, kteří nestojí na parkovišti pro cca 12aut, které je vybetonované
3/ snažila jsem se naopak zaparkovat tak, abych nezacláněla autobusům a ostaním při jízdě na/z nádraží
4/ pokutu jsem dostala zrovna v době, kdy tam parkují ještě návštěvníci místní hospody = aut je tam pak mnohem víc a ostatní právě parkují a zaclání dopravě a MP pak už (což chápu) netřídí lidi na momentálně se osvěžující a na ty, kteří dojíždí denně do práce, aby mohli vyělávat na daně.
Nemám nic proti práci MP, vadí mi ale, že ačkoli se orpavdu snažím parkovat co nejlépe, tak to prostě nelze!
Zajímalo by mě také, kdy se bude stavět nějaké to parkoviště, o kterém jsem zaslechla? Hledala jsemt u něco ve Foru, ale nic jsem nenašla (nebo jsem to přehlédla).
Prosím o info a případně nějaké vyjádření.

Karlos
Pokročilý pisatel
  Karma: -3  
Příspěvků: 150
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 03/05/2011 18:12
Tak jestli je pravda to co píše Kamilka1, tak by se měli černí šerifové stydět. To by byla do nebe volající nestoudnost a neomalenost. Ale jak říkám, pokud je to pravda.

Pan starosta nedávno v pěkném rozhovoru na KTV povídal, že se parkoviště v Hněvicích KONEČNĚ začne budovat, tak snad se blýská na lepší časy. Ale nějaké pokutování zoufalých řidičů, kteří vinou bývalého vedení města skutečně již mnoho let nemají u hněvického nádraží kde zaparkovat a MUSÍ chtě nechtě své auto nechat třeba na trávě, to by byl výsměch.

avatar: Steve Steve
Mistr mezi pisateli
  Karma: -5  
Příspěvků: 476
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 03/05/2011 21:14
No mě to upřímně nepřekvapuje. Strážníci ve Štětí mají cit pro posouzení a soucit s řidiči co se týče parkování....

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Místostarosta
  Karma: 2  
Příspěvků: 386
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 04/05/2011 06:52
Vážená Kamilko1,

situace na hněvickém nádraží je skutečně dlouhodobě neudržitelná co se možnosti parkování týče. Před časem tam navíc bylo dáno dopravní omezení pro parkování, které zase souviselo s tím, že se tam jen velmi obtížně dostával autobus, který veze lidi z a na nádraží a v blízkosti kolejiště má zastávku. Předpokládám tedy, že pokud jste byla nějak sankcionována, pak to bylo z tohoto důvodu.

Ohledně vybudování nového parkoviště je situace taková, že bychom jako město měli v nejbližší době vykoupit pozemek, který je po pravé straně při příjezdu k nádraží. V rámci prvního rozpočtového opatření jsme do rozpočtu vyčlenili prostředky na zpracování projektové dokumentace pro toto parkoviště. Pokud vše půjde hladce, je reálné, že by se s budováním tohoto parkoviště mohlo začít ještě letos.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoDruždtevni byt v ul.Litoměřická - 2kk
Práce a služby (17.12.2018)
Inzerát neobsahuje fotoprodám zahradu s chatou
Zahrada (16.12.2018)
Inzerát neobsahuje fotousb hub
Komponenty (15.12.2018)
Inzerát obsahuje fotoVíkendové Zednické práce
Práce a služby (12.12.2018)
Inzerát obsahuje fotoTulipytlik a boudicka
Práce a služby (11.12.2018)
Inzerát obsahuje fotoKentoya DARKNESS 125
Moto (07.12.2018)
Inzerát neobsahuje fotoLevné bydlení Mělník - Praha 30 km
Byty (07.12.2018)
Inzerát obsahuje fotoZakrslé králíčky a morčátka
Zvířata (06.12.2018)
Inzerát neobsahuje fotoDružstevní byt
Byty (02.12.2018)
Inzerát obsahuje fotoProdám lyžařské boty
Vybavení ke sportu (29.11.2018)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek