www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 1.0°C
Dnes je Středa, 19. prosinec 2018, svátek má Ester, zítra Dagmar
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Najdete
nás na
Facebook Region Štětsko Youtube KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Silvestrovský ohňostroj [nové okno]
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Následující > Konec >>
Karlos
Pokročilý pisatel
  Karma: -3  
Příspěvků: 150
Parkování u nádraží v Hněvicích - 24/01/2009 10:46
Chtěl bych se zeptat, zda se neuvažuje o rozšíření parkovacích míst u železniční stanice v Hněvicích. Třeba ve spolupráci s ČD. V současné době je to tam tak, že už ráno se všechna možná parkovací místa zaplní a není kde zaparkovat. Navíc kolem 12:00, kdy někteří jezdí Na Korej na oběd, se už pomalu ani nedá projet tou silničkou k nádraží, o parkování nemluvě. Stačilo by vybetonovat kousek toho políčka u nádraží (parcela 68/2), aby tam vzniklo tak 20 nových míst. Rozumím tomu, že ti, kteří by o tomto mohli rozhodnout, nikam přes den vlakem nejezdí, protože sedí na radnici, ale spoustě lidí, kteří třeba dojíždějí vlakem do Prahy (je to rychlejší spojení než autem), by to opravdu pomohlo.

Hanka
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 24/01/2009 17:47
Hezký podvečer,myslím,že nejméně jedna paní z úřadu o tomto problému asi ví.Když jsem za touto paní šla v úřední dny-bylo to vloni-,bylo mi řečeno,že si šla nakoupit a pak asi jela domů vlakem.Jelikož jí v 1 hodinu jezdí vlak Držím palečky,ať s tím kompetentní osoba pohne

lookers
Pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 119
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 24/01/2009 18:44
Karlos napsal:
Stačilo by vybetonovat kousek toho políčka u nádraží (parcela 68/2), aby tam vzniklo tak 20 nových míst.

Vážený Karlosi, rozumím problému, který popisujete. Nechápu však, jak můžete přijít s takovým návrhem řešení, aniž byste se přesvědčil, zda ho lze vůbec realizovat. Ledaže by ta parcela 68/2 byla Vaše (pak byste tam to parkoviště už jistě udělal a mohl byste dokonce vybírat parkovné ). Jelikož o tom silně pochybuji, doporučuji nejdříve trochu víc přemýšlet a ověřit si možnosti, než začnete někoho napadat Rozumím tomu, že ti, kteří by o tomto mohli rozhodnout, nikam přes den vlakem nejezdí, protože sedí na radnici

Napadlo Vás vůbec, že majitel toho pozemku (a město to není) by s tím také nemusel souhlasit? Doba, kdy všechno bylo všech a stačílo na radnici písknout, aby se začalo stavět, je už dávno pryč. Díky bohu.

Pokud vím (a podíval jsem se do jízdního řádu - odkaz na stránkách města) jezdí na trase Štětí - Hněvice nádraží autobusy snad ke každému vlaku. Nač potom jezdit autem? Tato "vymoženost" je, opět, pokud vím, dílem "kompetentních" z radnice, na které tady hartusíte. Co vlasteně chcete?

Karlos
Pokročilý pisatel
  Karma: -3  
Příspěvků: 150
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 25/01/2009 10:31
Lookers: Nechápu, proč mě hned takhle bezdůvodně osočujete. Mým záměrem bylo tímto příspěvkem na tu špatnou situaci, která tam je, především upozornit, protože si myslím, že o tom kompetentní místa nemusí z objektivních důvodů vůbec vědět. Nikoho jsem nenapadal, slušně jsem se zeptal, klidně si to znovu přečtěte. U parcely 68/2 není dle elektronického náhledu do katastru uveden žádný vlastník. To samozřejmě neznamená, že tam skutečně žádný není. Ptal jsem se, zda by to nešlo vyřešit třeba ve spolupráci s ČD. Město má přece jen větší možnosti než fyzická osoba, to snad uznáte. Může třeba ve veřejném zájmu učitou část půdy vykoupit, tak jak to často dělá, na tom není nic nelegálního.

Máte pravdu, že dle jízdního řádu jezdí ke každému vlaku autobusy. Ale potíž je v tom, že pouze "dle jízdního řádu". Až vám kvůli tomu, že ten autobus nepřijede, ujede vlak a následně vám pak ujede přípoj z Prahy někam dál, jako se to stalo několikrát mně, tak budete hovořit jinak. Nehledě na to, že když někdo bydlí třeba na věžákách, tak než aby šel 15 minut na autobusák a tam se modlil, aby přijel autobus, tak raději sedne do auta a za 3 minuty je na nadráží. A navíc to finančně vyjde levněji.

lookers
Pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 119
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 25/01/2009 13:35
Karlosi, to co se mi ve Vašem minulém příspěvku nelíbilo, jsem odcitoval již posledně. Jistou dávku ironie směrem ke "kompetentním, kteří by o tomto mohli rozhodnout" těžko zapřete.

Jinak pokud oněm 15 minutám chůze od věžákú k autobusáku přidáte dalších 10, jste na nádraží i bez autobusu. Uděláte tak něco pro své tělo, auto i peněženku .

Unown
Mistr mezi pisateli
  Karma: 6  
Příspěvků: 483
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 25/01/2009 14:04
Já myslel,že autobusy nejezdí na každej spoj ale jenom na rychliky...Navíc mám takové tušení, že když má rychlik zpoždění, autobus na něj nečeká a odjede...A navíc autobusy snad jezdí jenom do nějaké určité doby ne? Protože sem tam snad nepotkal ještě autobus, když sem se vracel v 0:10

Karlos
Pokročilý pisatel
  Karma: -3  
Příspěvků: 150
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 25/01/2009 16:50
Lookers: Máte v tom trošku zmatek, já slovo kompetentní ve svém prvním příspěvku, na který jste reagoval, vůbec nepoužil. Takže zapírám jak ono slovo, tak ironii, šlo čistě jen o slušný dotaz, zda se uvažuje o nějakém řešení této špatné situace. Jinak máte opět pravdu, sportem ku zdraví. Jenže když strávíte vámi uvedených 25 minut ráno a 25 minut večer, tak to pro člověka, který denně někam dojíždí vlakem, dělá více než 4 hodiny týdně a to jistě není málo. Navíc někteří z nás na tom nejsou fyzicky tak dobře, aby mohli dennodenně běhat cca 3 km tam a zpět.

lookers
Pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 119
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 25/01/2009 19:09
Jak chcete Karlosi, cítíte-li se uražen či osočen mým příspěvkem, tak se Vám omlouvám. Nemíním se přít o slovíčka, jde mi o princip.

Řešením oné, jak zmiňujete, špatné situace bylo právě zavedení autobusových spojení. Jestliže to nefunguje spolehlivě, viděl bych spíš řešení ve zvýšení spolehlivosti autobusových spojů, než ve stavění parkovišť kolem nádraží. Ne každý má auto, ale každý může využít autobusu (nemá-li takovou fyzičku či zdravitní stav,nebo se mu jen nechce pěšky "běhat" sem a tam).
Z tohoto důvodu jsem rozhodně proti podpoře obou řešení - parkoviště i autobusy (ty autobusové linky jsou dotované z městské pokladny). To bychom mohli chtít hned poté budovat další parkoviště u nádraží ve Štětí, kam to mají zase daleko obyvatelé z Dohnalovy a Litoměřické ulice.

Pokud se oháníte časem stráveným při každodenním dojíždění, tak na to Vám mohu říci jediné. To je věc priorit a volby, každého z nás. Já dojíždím denně už pěknou řádku let a nikdy mne ani nenapadlo, že bych měl po někom chtít, aby mi to nějak zjednodušoval. Podmínky jsou dány a buď je akceptuji, nebo nedojíždím.

Monika Tydrichová
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 25/01/2009 19:44
Vážená p. Hanko,
velmi mě pobavil Váš příspěvek. Záležitosti ohledně komunikací, doparvního značení a dopravy patří do mé kompetence. V pracovní době si nakupovat nechodím a protože bydlím ve Štětí, nejezdím vlakem v 1.00 domů

Předem bych ráda zdůraznila, že město se před 2 lety spolu s koordinátorem pro dopravu v Ústeckém kraji zasloužilo o zastavování rychlíků v Hněvicích, kterých není /co se týče do počtu/ málo. Dále jezdí do Hněvic řada autobusových linek. Tyto linky nejezdí pouze k rychlíkům, ale i ke spěšným či osobním vlakům. Vše je napojeno na jízdní dobu jednotlivých aut. linek a vlaků. Jízdní řád je k dispozici na IDOSU a i na stránkách města. Aut. linky byly zřízeny proto, aby je obyvatelé využívali a nedošlo ke zrušení zastavování vlaků v Hněvicích.
Město ví o problému s parkováním a špatné průjezdnosti komunikace vedoucí k nádraží. Též o tom, že neukáznění řidiči parkují na příjezdové komunikaci, čímž se dopouští přestupku, protože se jedná o komunikaci obousměrnou. Pak je velmi obtížné projet autobusovými linkami k nádraží a zpět. Tento problém se řeší ve spolupráci s přednostou stanice Hněvice a MěÚ Litoměřice, odborem dopravy.
V současné době je dobré využívat aut. linky místo os. aut nebo chodit pěšky a situace s parkováním v Hněvicích se vyřeší.
Několikrát jsem si mapovala situaci v Hněvicích osobně a zjistila, že velmi málo lidí používá aut. spoje do Hněvic, většina chodí pěšky nebo použije svůj automobil.
Dále je nutné zdůraznit, že Město je vlastníkem pouze příjezdové komunikace k nádraží. Ostatní přilehlé pozemky včetně parkoviště jsou ve vlastnictví soukromých osob nebo ČD.

avatar: MATes MATes
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 394
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 25/01/2009 22:38
Je to asi nejen můj názor, ale možná by autobusové linky využívalo víc lidí, kdyby (jak už tady bylo řečeno) autobus nezačínal jen na aut.nádraží, ale jezdil třeba od sídliště kolem hotelu Sport, tak jak nyní jezdí některé autobusy mířící do Roudnice...

lookers
Pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 119
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 25/01/2009 23:07
Pokud se podíváte do jízdního řádu, zjistíte, že žádný z těch autobusů nejede jen z autobusáku. Všechny ty autobusy jezdí z různých směrů - Brocno, Hoštka, Strachaly, atd. Pokud by všechny měly vždy udělat okružní jízdu kolem Štětí, musel by se asi zvýšit příspěvek (dotace) města. Nejsem si jist efektivitou.

Karlos
Pokročilý pisatel
  Karma: -3  
Příspěvků: 150
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 26/01/2009 16:58
Podle mého názoru jsou důvody, proč lidé nevyužívají autobusové linky dva. Za prvé vzdálenost autobusového nádraží od bydliště, za druhé jejich velmi malá spolehlivost. Není nic horšího než čekat na autobusovém nádraží na autobus, který má zpoždění, a vědět, že váš vlak jede za pět minut. Proto lidé raději neriskují a buď chodí pěšky nebo jezdí autem. A možná třetím důvodem je cena. Nevím kolik to stojí teď, ale ještě tak před půl rokem stála jedna jízda (tj. 1 km) 9 Kč. To dělá měsíčně pro člověka, který denně dojíždí, skoro 400 Kč navíc, kdežto autem ho to vyjde ani ne na polovinu (nehledě na to kdyby jezdilo více lidí jedním vozem).

Ale důležitější než řešit, proč lidé nevyužívají autobusy (prostě k tomu mají své důvody, co není zakázáno, je dovoleno), je řešit otázku zvýšení kapacity parkovacích míst u nádraží. Takže přeju městu, aby se mu to co nejdříve podařilo. Je dobře, že už o tom ví, to je první krok na cestě k úspěchu.

avatar: Steve Steve
Mistr mezi pisateli
  Karma: -5  
Příspěvků: 476
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 26/01/2009 18:32
Karlos: V tom prvním příspěvku jste se asi spletl. Protože nevím jak může být vlak do Phy rychlejší než automobil, když rychlík to jede 44min a osobní 1h20min (to do jedu do Phy a zpátky se zastávkou u mekáče ) + zpoždění. Ovšem levnější to nepochybně je, přeci jen 78/59kč proti benzínu dejme tomu za 200 je výrazná úspora (a to do toho nepočítám pořizovací cenu auta amortizaci a dálniční známku). Takže nechtěl jste napsat levnější?

Karlos
Pokročilý pisatel
  Karma: -3  
Příspěvků: 150
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 26/01/2009 18:41
Taky umím být v Praze do 30 minut. Ale pokud budete dodržovat všechny předpisy, tak to do centra Prahy (vlak taky jede do centra) dřív jak za 50 minut nestihnete, to se s váma klidně vsadím. Jenom přes Roudnici, kde pořád z nějakého záhadného důvodu nemají obchvat, se dost zdržíte.

Fipoch
Mistr mezi pisateli
  Karma: 6  
Příspěvků: 722
Re:Parkování u nádraží v Hněvicích - 27/01/2009 06:35
Pánové, co sem pletete vlaky !

Jeďte se tam podívat kolem poledne, kdy se na Koreji stravují lidé .... to je tam hukot.

Uznávám, že právě tato doba je kritická ... a snad nechcete, aby jezdil autobus z fabriky na Korej ???

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoDruždtevni byt v ul.Litoměřická - 2kk
Práce a služby (17.12.2018)
Inzerát neobsahuje fotoprodám zahradu s chatou
Zahrada (16.12.2018)
Inzerát neobsahuje fotousb hub
Komponenty (15.12.2018)
Inzerát obsahuje fotoVíkendové Zednické práce
Práce a služby (12.12.2018)
Inzerát obsahuje fotoTulipytlik a boudicka
Práce a služby (11.12.2018)
Inzerát obsahuje fotoKentoya DARKNESS 125
Moto (07.12.2018)
Inzerát neobsahuje fotoLevné bydlení Mělník - Praha 30 km
Byty (07.12.2018)
Inzerát obsahuje fotoZakrslé králíčky a morčátka
Zvířata (06.12.2018)
Inzerát neobsahuje fotoDružstevní byt
Byty (02.12.2018)
Inzerát obsahuje fotoProdám lyžařské boty
Vybavení ke sportu (29.11.2018)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek