www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 7.7°C
Dnes je Neděle, 24. březen 2019, svátek má Gabriel, zítra Marián
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Zápis dětí do 1. tříd ZŠ ve Štětí' [nové okno]
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Následující > Konec >>
Mirka
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Úklid chodníků a komunikací - 15/05/2009 21:54
Romaleo, myslíte, že se s tím někdo na radnici trápí? Zveřejnili plán úklidů komunikací ve městě vč. najetých km a tím to pro ně hasne. Vybraná úklidová firma Dora Services se na svých stránkách chvástá podobně jako ta slavná kabelovka Riomedia, ale o kvalitě jejich služeb a zákaznickém servisu víme všichni své.

Fipoch
Mistr mezi pisateli
  Karma: 6  
Příspěvků: 733
Re:Úklid chodníků a komunikací - 16/05/2009 06:39
.... máme uklizeno .... zapršelo ....

Jedno však je pravda, někdo nám perfektně uklidil u popelnic !!! Nevím zda to byl někdo z baráku, či úklidová firma.

Mirka
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Úklid chodníků a komunikací - 16/05/2009 21:43
Pane Fipoch, asi máte čistotné a pořádkumilovné sousedy. To ve Školní je u stanoviště odpadů katastrofální bordel a v Litoměřiceké zase někdo založil nový "sběrný dvůr" hned vedle stanoviště popelnic na komunální odpad. Nechápu, co dělá Městská policie. Ale tady ve Štětí je asi normální, že se vše, co se doma nehodí, odnese k popelnicím na komunální odpad. Taky nechápu, že když má někdo 40 - 50 tis. na rekonstrukci oken popř. vyšší částky na rekonstrukce bytů, že si nedokáže připlatit u dodavatelské firmy pár korun na likvidaci odpadů, a odhazuje okenní křídla a rámy oken, suť a další nekomunální odpad u popelnic s komunálním odpadem.Ten sběrný dvůr funguje snad každý den a pro lidi s trvalým pobytem ve Štětí je zde likvidace zdarma. Místo aby město konalo již nyní, zřejmě jenom čeká, až stát zvedne limit na poplatky za komunální odpad, a pak nám je zdraží na maximum s oddůvodněním, že likvidace komunálního odpadu stála víc jak vloni.

avatar: Petr Domorázek Petr Domorázek
Pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 158
Re:Úklid chodníků a komunikací - 29/05/2009 21:58
Dobrý den,

to, že úklid města není na takové úrovni, jak by měl být, je bohužel fakt. Nemá cenu zastírat, že je situace neutěšená. Myslím si, že je třeba na tomto místě nabídnou i omluvu za to, že se nám nepovedlo naplnit jednu ze základních potřeb - zajištění úklidu města.

Rád bych, ale uvedl některé dezinformace, které na tomto fóru padly na pravou míru:
Není pravdou, že jsme zadali výběrové řízení na jaře tohoto roku. Již 26. 6. 2008 Rada města schválila smlouvu na zajištění zadavatelských činností. V té době se zdálo, že je dostatek času na to, aby byla vybrána firma na úklid včas, resp. s dostatečnou časovou rezervou. Shodou řady okolností došlo k situaci, kterou všichni bohužel známe. Ještě na jaře tohoto roku jsme neměli vybranou firmu na úklid. Podle mě byla jednou z hlavních příčin nová metoda výběru (soutěžní dialog), kterou zavedla novelizace zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách.

Proč jsme nevybrali firmu ze Štětí nebo z okolí? Výběr dodavatele veřejné zakázky se řídí zmíněným zákonem č. 137/2006 Sb. Ten mimo jiné stanoví, že zakázky musí být zadány transparentním a nediskriminačním postupem. Tedy není pro výběr relevantní, jestli je uchazeč ze Štětí nebo například z Bruselu. Kritéria a váhy pro výběr jsou předem dány, každý uchazeč je předem zná a pouze na základě těchto kritérií se vyhodnotí pořadí zájemců. Jedním z účelů zákona je v tomto směru vyloučit subjektivní hodnocení.

Co dál se zmíněnou kvalitou úklidu. Během uplynulých dvou týdnů jsme se již několikrát sešli s vedením společnosti. Z jejich strany došlo k uznání pochybení. Během příštího týdne dojde postupně k nápravě chyb. Bude změněn harmonogram čištění, nasazena technika po více dní a jiným způsobem budou vyblokovány komunikace – nebude už zákaz zastavení v celém bloku města.

Ze strany města budeme i nadále postupovat jako doposud, tedy budou propláceny pouze uklizené úseky. V případě, že se ve slíbeném termínu prováděné práce nezlepší, bude muset vyvodit další kroky.

Fipoch
Mistr mezi pisateli
  Karma: 6  
Příspěvků: 733
Re:Úklid chodníků a komunikací - 30/05/2009 10:09
Je pravda, že se některá místa po zásahu města už vyčistily podle představy obyvatel. Dokonce i chodníky prokoukly !!!

kamila
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Úklid chodníků a komunikací - 03/06/2009 00:23
Sleduji diskusi o úklidu x neúklidu ve městě - a musím reagovat na vyjádření p. Domorázka.
Nejprve ke konstatování že přece každé výběrové řízení musí být provedeno transparrentním a nediskriminačním postupem - to je základní pravidlo veřejných zakázek - jinak se nedá postupovat a pevně věřím, že se postuupuje. Ale v tom asi problém nebyl (?)
To, že se začalo s úklidem tak pozdě, byl nejspíše následek toho, že se nezdařilo provést včas výběrové řízení.

Již ve svém příspěvku z 24. 4. 09 jsem k této problematice m.j. napsala...
"Problém byl asi v tom, že Město nemělo včas vybranou novou firmu na úklidové práce - ale určitě došlo k nějaké chybě, neboť jak jsem zde na stránkách města vyhledala v usnesení Rady - provést nové výběrové řízení bylo uloženo již koncem r. 2007 (jsou tam termíny výpovědí stávajícím firmám a termíny výběrových řízení), vše mělo proběhnout někdy do poloviny r. 2008. Šlo o zahradnické práce, odpady a čištění komunikací se zimní údržbou"...

Hledáte-li pak ale dál, tak 3. 4. 2008 schválila Rada zadání veřejné zakázky a zadávací dokumentaci.

Pak cituji pana Domorázka "již 26. 8.schválila Rada smlouvu na zajišťění zadavatelských čiností"... - asi tedy jiné řízení.
A dále - v Radě 30. 10. 2008 uvedeno provést "rozšíření zadání na strojní čištění o zimní údržbu" - ta tedy v soutěži pravděpodobně chyběla a došlo k dalšímu prodloužení.
Proto bylo řízení ukončeno až koncem března (?)

Takže shrnutí - Rada uložila 6. 12. 2007 výběrové řízení provést - a ukončeno bylo 31. 3. 2009 !!!

Teď už je jen na pracovnících města ohlídat, aby byl úklid prováděn řádně, přesně jak napsal p. místostarosta a bude všechno OK.

Fipoch
Mistr mezi pisateli
  Karma: 6  
Příspěvků: 733
Re:Úklid chodníků a komunikací - 03/06/2009 17:46
Posekali nám trávu a hned to vypadá lépe.
Zítra mají uklidit pokračovat v úklidu ulic.
Zatím držím palce v nastoupeném trendu.
Jen dotaz: jak je to s auty, která zůstanou stát na parkovišti i když tam je již nyní cedule o úklidu ??? V LT je odtahují na záchytné parkoviště ... zrovna v pondělí tam kamarádovi odtáhli autíčko, přehlídl ráno značku a zaparkovat na místě, kde se dopoledne uklízelo ... a jak to bude ve Štětí ?????

Mirka
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Úklid chodníků a komunikací - 08/06/2009 10:03
Ke zveřejněnému rozpisu lokalit čištění komunikací a chodníků - zajímalo by mě, ve které lokalitě je zahrnutý chodník mezi nádražím ČD Štětí a městem. Hlavně v úseku mezi nádražím ČD a ulicí U Cementárny tento chodník letosještě nikdo neuklízel.
U schodiště se někdo pokoušel natřít zábradlí, jednu stranu natřel, ale u té druhé mu už asi došla barva nebo trpělivost, to nevím, ale výsledek je katastrofální.
Průchodnost chodníku v úseku mezi zahrádkami je místy silně omezena rozrostlým křovím nejen mezi chodníkem a plotem zahrádkářů, ale také přímo ze zahrádek jednotlivých živatelů - zejména ty šlahouny ostružiníku u poslední zahrádky jsou dost nepříjemné, zasahují do oblasti obličeje a očí.
Nemohlo by s tím město něco udělat????

Fipoch
Mistr mezi pisateli
  Karma: 6  
Příspěvků: 733
Re:Úklid chodníků a komunikací - 12/06/2009 19:05
A máme opět "uklizeno" ... ... po dnešních bouřkách a né zrovna malých větrech ...

... najde se někdo, kdo posbírá polámané větve ??? Zima se blíží ...

všudezdejší
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 7
Re:Úklid chodníků a komunikací - 12/06/2009 21:12
Fipoch napsal:
Posekali nám trávu a hned to vypadá lépe.
Zítra mají uklidit pokračovat v úklidu ulic.
Zatím držím palce v nastoupeném trendu.
Jen dotaz: jak je to s auty, která zůstanou stát na parkovišti i když tam je již nyní cedule o úklidu ??? V LT je odtahují na záchytné parkoviště ... zrovna v pondělí tam kamarádovi odtáhli autíčko, přehlídl ráno značku a zaparkovat na místě, kde se dopoledne uklízelo ... a jak to bude ve Štětí ?????
Pevně doufám,že stejně!Ty cedule jsou postavené s dostatečným předstihem.

Aisha
Pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 83
Re:Úklid chodníků a komunikací - 30/06/2009 10:16
Dobrý den,
zajímalo by mě kdy bude proveden slíbený úklid v ulici U stadionu. Měl být prováděn 29.6.ale kromě městské policie která dávala řidičům lístečky za špatně zaparkovaná auta, nikdo jiný nedorazil. Vím že to není první případ, kdy v den uvedený na značkách úklid proveden nebyl.
Jen aby se nestalo, že řidiči si již svoje auta nebudou přeparkovávat, protože úklid proveden nebude.

Petra
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Úklid chodníků a komunikací - 01/07/2009 15:17
Musím souhlasit s Aishou. Po tom, co tady experti z Chomutova zatím předvedli, jsem už ztratila iluze o tom, že by se město jako celek letos uklidilo. Včera se měl uklízet obchvat, celý jsem ho tedy neprošla, ale v úseku mezi vjezdem k Lavkovi do Svazarmu a výjezdem na výpadovku na Mělník jsem žádné převratné změny nezpozorovala. Kraje komunikace přiléhající k obytné zástavbě jsou stále zanesené pískem ze zimních posypů a obrubníky se už pomalu začínají zelenat. Pochybuji, že by zbylá část obchvatu po úklidu touto firmou byla v lepším stavu. Jestli za tohle město platí, tak už asi nevědí, co s penězma.

kamila
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Úklid chodníků a komunikací - 01/07/2009 17:14
Souhlasím s Petrou a Aishou - úklid opravdu není prováděn dobře. Pravděpodobně z důvodu úspory nákladů se neuklízí tak často (což bych dokázala pochopit), ale musela by se provádět kontrola provedeného úklidu. I když zametací auto projede, zůstanou po něm nauklizené pásy, prostě asi projedou trasu jednou - ať je čisto nebo ne - a hotovo. Zveřejněný rozpis asi také není dodržován ?!? V současné době je opravdu nepořádek v celém městě, vč. tadičně lépe udržovaného středu města - Obchodní, Nové Náměstí - (samozřejmě i z důvodu opadání např. květů lip, jsou všude nánosy), tak by se měl ale rozpis úklidu dodržet - anebo v takovém případě operativně naopak zvýšit četnost úklidu - protože jde přece o to, aby bylo město čisté.

romaleo
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Úklid chodníků a komunikací - 04/07/2009 09:53
Co se týká úklidu města,tak by určitě prospěla lepší spolupráce mezi úklidovou firmou a městskou policií.Nevím tedy přesně za jakých okolností může policie vytahat za uši řidiče,kteří nereagují na cedule se zákazem stání v době úklidu,ale pokud by policie před úklidem objela příslušné ulice,ubylo by nevyčištěných pásů.Třeba se to časem zlepší.

avatar: Petr Domorázek Petr Domorázek
Pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 158
Re:Úklid chodníků a komunikací - 22/07/2009 22:07
Stanovisko města k úklidu

Úklidová firma Dora Services s.r.o byla vybrána pro provádění úklidu ve městě na základě výběrového řízení, ve kterém nabídla nejlepší podmínky a cenu. Ovšem začátek její činnosti přinesl některé problémy. Značná vzdálenost od Litvínova, kde se nachází sídlo společnosti, způsobovala komplikace v plnění smluvních podmínek.

Vedení města Štětí včetně odboru MHaD denně vedlo dlouhá telefonická i osobní jednání s cílem co nejdříve zjednat nápravu. Pod pohrůžkou vypovězení smlouvy firma situaci ale zcela napravila. Do úklidu našich ulic investovala nemalou částku. Zakoupila nové auto na čištění, určené speciálně pro Štětí a nové přenosné dopravní značení. Změnila se i strategie úklidu; uzavírky ulic jsou promýšleny tak, aby občané mohli lépe přeparkovat do ne příliš vzdálených lokalit. Časový plán denních uzavírek je navíc rozdělen na dopolední a odpolední čistění. Firma se snaží o maximální vstřícnost.

Zaměstnancům firmy však často komplikují práci občané, kteří svými vozidly zůstávají stát v nevyčištěných ulicích a parkovacích zálivech, přesto, že jsou s dostatečným předstihem o čištění informováni. Městská policie je zavalena řešením těchto případů, individuální vyhledávání nedbalých majitelů vozidel jim zabere mnoho času, harmonogram čištění je pak narušen a nemůže být splněn! Dalším neblahým jevem jsou ručně pozměňovaná či dokonce úplně odcizená dopravní značení.

Přístup firmy se komplexně proměnil. Počáteční problémy odčinila například
vstřícným přístupem při čištění mostu, kdy pracovníci z důvodu plynulosti dopravy provedli úklid v nočních hodinách, práce skončily ve čtyři hodiny ráno. Špatně dosažitelná místa dočišťuje firma dokonce ručně, což je oproti minulosti novinka. Další novinkou je, že firma provádí za nepořádné majitele našich psích kamarádů úklid exkrementů. Úklid Štětí je tedy lepší než dříve – i proto, že osoby konající veřejnou službu odstraňují i plevel z chodníků. Zásadní podíl na zlepšení má ale firma Dora Services s.r.o. Denně odklidí z ulic 4,5 tuny odpadů! Práce je to někdy dost nevděčná – za dva dny se na silnice snesou pyly a listí a po úklidu ani stopy.
Jak tedy můžeme pomoci my, občané? Nedopalky, obaly od potravin i stopy po našich čtyřnohých miláčcích patří do popelnice, ne na chodník. Pouze za přispění všech se nám může podařit město udržet čisté.

vedení města, odbor MHaD

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoHledám byt 3+1
Byty (23.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoTelevize
Televize, LCD, video (21.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoBazén Bestway s konstrukcí
Zahrada (20.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoKentoya DARKNESS 125 - 4T
Moto (16.03.2019)
Inzerát obsahuje fotobunda jaro/podzim zn. Wolf vel. 128/134 (i 140)
Dětské oblečení a obuv (13.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoLamelový rošt
Nábytek (13.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoNOVÉ dámské vycházkové boty vel. 40
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (13.03.2019)
Inzerát neobsahuje fotoGaráž
Pozemky a ostatní (03.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoPronájem bytu 2+ KK
Byty (02.03.2019)
Inzerát obsahuje fotoProdám byt 2+1
Byty (26.02.2019)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek