www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 1.0°C
Dnes je Středa, 19. prosinec 2018, svátek má Ester, zítra Dagmar
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Najdete
nás na
Facebook Region Štětsko Youtube KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Vánoční melodie u kašny [nové okno]
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>
avatar: MATes MATes
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 394
Re:Nově vybudované semafory - 06/04/2015 22:14


mar
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 349
Re:Nově vybudované semafory - 07/04/2015 01:02
To bohužel odporuje logice semaforů. Červená musí být z obou směrů, protože zase naskočí zelená pro chodce.
A určitě nechcete mít situaci, kdy auto od Penny jedoucí rychleji má červenou, chodec zelenou a od mostu auto taky zelenou. To prostě nejde.


A proč by to nešlo??? více v odkaze (rychle jedoucí vozidlo)
http://www.dynamickysemafor.cz/princip-chodecky-dynamicky-semafor.phpavatar: MATes MATes
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 394
Re:Nově vybudované semafory - 07/04/2015 20:59


mar
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 349
Re:Nově vybudované semafory - 07/04/2015 21:05
Já bych si v tomto případě věděl rady, co s tím. Vždy, když by svítila červená, by zároveň ze silnice vyjeli i bodáky na propíchnutí pneumatik.

To je teda hodně debilní nápad..... Co až tam pojedou složky IZS????

avatar: MATes MATes
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 394
Re:Nově vybudované semafory - 07/04/2015 21:32


avatar: Steve Steve
Mistr mezi pisateli
  Karma: -5  
Příspěvků: 476
Re:Nově vybudované semafory - 07/04/2015 21:57
Pokud má někdo geniální nápad využívat světelnou signalizaci k účelu, ke kterému není určena. Tedy k trestání překročení rychlsoti a tím ovšem i všech okolo, kteří se ničím neprovinili. Tak to pak bohužel ale logicky dopadne tak, že respekt k takové světelné signalizaci upadá. Protože vyhnout se trestu za projetí takhle použité signalizace je až trapně jednoduché*.
Můžete se vztekat jak chcete ale ten kamion kvůli tomu semaforu fakt 30+ tun prudce brzdit nebude, když bez problémů vidí, že tam není živá duše.

*on ani nebude moc zájem ty řidiče zkoušet trestat, protože by se pak mohlo přijít na to, že ten semafor není tak uplně košér...
http://www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/zpomalovaci-semafory- jsou-stale-pouzivanejsi-odporuji-ale-vyhlasce--1375229

mar
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 349
Re:Nově vybudované semafory - 07/04/2015 22:40
MATes : vždyť to řešení je tak primitivní a lze ho dokonce najít v odkaze u mého příspěvku... Kamerový systém se záznamem ( http://www.dynamickysemafor.cz/princip-s-videodetekci.php )

bohous
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 6
Re:Nově vybudované semafory - 15/05/2015 23:58
Tyto semafory mají samá pozitiva. Zvýšením emisí počínaje, nočním hlukem z brždění a rozjíždění pokračujíc a vše končí u výcviku řidičů k ignoraci světelné signalizace (až párkrát pro špatné vyhodnocení, nebo za to že v noci pojedou 60 dostanou červenou). Nechápu jak mohl být semafor schválen na silnici první třídy a v této situaci. Ale v kocourkově kde se o křižovatku dříve na výjezdu ze Štětí udělá značení tak špatně, že nelze legálně odbočit na Mělník (všichni jezdí už dva roky protisměrem a přejíždějí plnou čáru) je to vlastně v pořádku. Pokud jde o bezpečnost chodců, proč tam není semafor na tlačítko? Ale musím uznat že je to zábavné zařízení, zatím mám 100% skore, vždy jsem někoho zastavil. A už vím, jaké to je jet na červenou. Dříve jsem to nikdy dobrovolně neudělal.

mar
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 349
Re:Nově vybudované semafory - 16/05/2015 08:47
Silnice 1.třídy ????? kde jste na to přišel.... dálnici by jste tady rovnou nechtěl????
II/261

Kamilka1
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 37
Re:Nově vybudované semafory - 16/05/2015 16:53
Dobrý den bohousi,
nezlobte se na mě, ale semafor je umístěn ve Štětí = v obci a tím pádem pokud nejedete 50, tak vám ta červená skočí a zasloužíte si jí. Pokud jezdíte na červenou, pak se styďte, ohrožujete svým jednáním nejen sebe, ale třeba i okolí.
Vaše připomínka je absolutně mimo. OK, v noci by teoreticky mohly být vypnuté (spíš kvůli šetření energie), ale stále je to obec a stále mají dodržovat 50, takže by vás to nemělo vzrušovat, auta mají brzdit už u základní školy a nebo ještě před mostem a nemusely by pak brzdit a dělat hluk na semaforech!
A semafor na tlačítko je, takže si nejprve prověřte, o čem mluvíte, než začnete něco napadat!
Semafor je asi to nejlepší, co tam může být, protože kolik kamionů tam projíždělo 70-90km/h, to se nedalo ani spočítat - jako maminka s dětma, která přechod využívá, to velice oceňuji a jako řidič tam tu 50 dodržuju - už jen proto, že tam právě chodí lidi k Labi.
Koukejte se chovat na silnici ukázněně a bude vám hned lehčeji od těchto nemístných komentářů.

Podcheplitz
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 5
Re:Nově vybudované semafory - 17/05/2015 13:28
To Kamilka1
Tak s ohledem na dobu ,kdy ,,bohous" psal ,bych jeho post tipoval na dobu ,kdy se zrovna vrátil z ,,knajpy" a měl trochu pod čepicí.
Celkově souhlasím s tím, co jste zde napsala.
Semafor považuji v tomto místě za správný a souhlasím,že tam chodí dost lidí s dětmi na procházku k řece. Silnice trochu svádí k šlápnutí na plyn a mně zkraje padla červená téměř pokaždé.Teď už si dávám pozor a doufám,že někoho nenapadne ho rušit.

Kamilka1
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 37
Re:Nově vybudované semafory - 17/05/2015 16:39
No a abych byla upřímná, celkem by se hodil ještě jeden semafor na obchvat k Horově stezce, která míří na Štětské vlakové nádraží. Tam chodí stejně tak hodně lidí a auta, respektive řidiči, tam jezdí také celkem rychle.
Ale to asi zase časem, až třeba někde zbydou peníze... a určitě by mohly zbýt, když se tráva ve městě neseká (teda abych někoho neurazila, tak seká, ale pomalu a s dlouhými přestávkami) a lidi z úklidové čety kolem nepořádku jen projdou.

bohous
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 6
Re:Nově vybudované semafory - 19/05/2015 12:46
Podcheplitz: Jsou lidé kterým nekončí směna ve 14:00 a živí se prací. A pak třeba v noci někam jedou. (to je ta doba kdy někteří vstávají na ranní směnu). Vyhodnocovat něčí stav podle hodiny je ubohé. To je jako bych já Vás vyhodnotil za přihlouplého levičáka když takto hodnotíte lidi stejně jako s.poslanec Jiří Krátký . A to by jste přeci nechtěl.
Bohužel jsem psal o semaforech v osadě Počeplice, kde jsou navíc umístěny tak, že po nich nemá důvod chodit nikdo jiný než ten kdo jedem busem. Když sečtu veškeré nesmysly v Počeplicích, už by za to možná byl i nadchod. jenže na ten nejsou dotace z programů (stejně jako na to sekání trávy) a asi na ně nikdo kdo umí peníze z programů vytáhnout nemá firmu.

Zjistěte si jak takové semafory fungují v obcích kde jsou delší dobu, jaké jsou zkušenosti v zahraničí. Pro chodce jsou nebezpečné. Řidiči se soustředí na to jak ho projet aby nepadla červená a už neřeší zda ten semafor nedal červenou kvůli chodci "koukej mámo, jedu 40 a ten krám nás zastavuje...bum"

Kamilka1: přiznám se, že když přijíždím k Počeplickému semaforu, vyhodnocuji situaci podle toho zda je někdo v dosahu, koho bych mohl ohrozit. Říká se tomu věnovat se řízení. Pokud není, červenou ignoruji. Místo je mimořádně přehledné, v jiných regionech v takové obci bývá běžně 70kmh. A pokud tam je někdo autem, kdo od značky jede 40, s radostí mu udělím penalizaci stop and go. Aby se příště zamyslel proč asi letos není posekaná tráva, namalované čáry, či proč mu zrušili poslední autobusovou linku. Asi nezbylo dost peněz.

Kamilka1
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 37
Re:Nově vybudované semafory - 19/05/2015 18:58
To bohous:
Dobrý večer,
myslela jsem, že mluvíte o Štětských semaforech, ačkoli v podstatě můj argument se nemění.
1/ jedete v obci a tak se prostě tak jako tak musíte soustředit na své okolí - tedy jak semafor, tak i chodce
2/ v obci je 50 a v Počeplicích je 40 pouze pro nákladní vozidla. Já teda nevím, ale přechod tam přecházejí lidi celkem často, vídám tam chodit děti na hřiště u Labe a nebo naopak nahoru na fotbalové hřiště, maminky s kočárkama tam přechází a pak teda i lidi, co chodí na autobus nebo z něj domů
3/ jízda na červenou je hrubý přestupek a tím pádem se tu dobrovolně přiznáváte, že porušujete zákon. Celkem Vám přeju, aby vám za to brzy strhli body a dali pokutu... rozhodně vám ale nepřeju, aby zrovna za semaforem stálo děcko třeba i ve vašem zrovna slepém úhlu a pak tam vběhlo.... to byste koukal... takové dítě umí běžet poměrně rychle a když z dálky uvidí, že je červená, pak rozhodně nezvládnete brzdit, kor z té vaší 60-70...

Zamyslete se spíš nad sebou, než nad funkcí semaforu, prosím - děláte to pro naše/vaše děti, potomky i kamarády!

Podcheplitz
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 5
Re:Nově vybudované semafory - 22/05/2015 06:30
To Bohous
Tak s ohledem na to co jste psal jsem ,,tipoval ,že nějaký alkohol tam byl"....
To jsem si mohl odpustit-uznávám...

O semafor v Počeplicích se žádalo mnoho let. Neúspěšně.
Zejména po sražení syna jednoho místního obyvatele ,který šel do školy, podobným typem řidiče jako jste Vy. Pokud jste z Počeplic ,tak budete vědět o koho šlo.Zkuste to tomu tátovi vysvětlit Vašimi argumenty....

Za semafor v Počeplicích jsme rádi.Rozjetým kamionům s dřívím z kopce směrem do Štětí nic nebránilo ,,prohučet" obcí i rychlostí překračující o 30 km větší.

Dodržujte chvilku rychlost-a obcí projedete bez ,,naskočené" červené na semaforu o minutu déle.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoDruždtevni byt v ul.Litoměřická - 2kk
Práce a služby (17.12.2018)
Inzerát neobsahuje fotoprodám zahradu s chatou
Zahrada (16.12.2018)
Inzerát neobsahuje fotousb hub
Komponenty (15.12.2018)
Inzerát obsahuje fotoVíkendové Zednické práce
Práce a služby (12.12.2018)
Inzerát obsahuje fotoTulipytlik a boudicka
Práce a služby (11.12.2018)
Inzerát obsahuje fotoKentoya DARKNESS 125
Moto (07.12.2018)
Inzerát neobsahuje fotoLevné bydlení Mělník - Praha 30 km
Byty (07.12.2018)
Inzerát obsahuje fotoZakrslé králíčky a morčátka
Zvířata (06.12.2018)
Inzerát neobsahuje fotoDružstevní byt
Byty (02.12.2018)
Inzerát obsahuje fotoProdám lyžařské boty
Vybavení ke sportu (29.11.2018)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek