www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 1.0°C
Dnes je Středa, 19. prosinec 2018, svátek má Ester, zítra Dagmar
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Najdete
nás na
Facebook Region Štětsko Youtube KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Štěpánská zábava [nové okno]
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>
avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Místostarosta
  Karma: 2  
Příspěvků: 386
Re:křoviny na Horově stezce - 10/07/2014 08:56
Vážená Nikol,

předně s Vámi nemohu souhlasit s konstatováními typu "letošní devastace zeleně ve Štětí", "nájezdy likvidátorů" nebo že je na tom Štětí v porovnání s ostatními městy se zelení dost žalostně.

Toto téma se tu diskutovalo dost obšírně a většina argumentů vyvracejících tyto možná pocitové domněnky již také byla uvedena a proto je nebudu opakovat.

Na druhou stranu uznávám, že jsem Vás možná uvedl v omyl, když jsem se domníval, že náhradní výsadba proběhne již na jaře. Bylo mi našemi pracovníky vysvětleno, že vhodnější doba pro výsadbu je podzim, kdy je vyšší pravděpodobnost, že stromy lépe zakoření a mají i dostatek vláhy než přes letní období. Čili ne že by nebylo možné na jaře vysazovat, ale je to za vyššího rizika úhynu nakoupených dřevin. Za tuto svou nepřesnou informaci se omlouvám.

ruj
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 20
Re:křoviny na Horově stezce - 18/07/2014 07:00
Vážený pane místostarosto. Děkuji Vám za Vaši práci a snahu. Jen Vás prosím, aby nedošlo na Horově stezce k původnímu záměru, vysázet zde ovocné stromy! To považuji za absolutní nesmysl. Problém by byl s nenechavci, kteří by trhali ovoce ještě nezralé a zároveň devastovali tyto stromky. Docházelo by také k povalování a hnití ovoce na zemi. Byl by zvýšený výskyt vos a sršňů, živících se tímto ovocem. Ovocné stromy se musí také stále udržovat, nejen odborným řezem, ale i chemickou ochranou proti škůdcům a fungicidy proti houbovým chorobám, plísně,virozy atd. Což by byly jen další finanční výdaje. V opačném případě by se zvedla nevole zahrádkářů proti možné nákaze vegetace v přilehlých zahradních koloniích.
Podél této cesty rostlo spousta okrasných keřů. Stačilo opravdu jen pravidelně zastřihávat keře do roviny podél cesty. Jinak to byla perfektní ochrana pro chodce, kteří musí denně chodit na vlakové nádraží. Podotýkám, že těch není málo. Jsou to opravdu stovky lidí denně. Tato stěna poskytovala v horkých dnech stín a nemusel nikdo lokat horký vzduch od rozpálené cesty. V chladných dnech poskytovala ochranu proti větru. Pro pěšího je to dost dlouhý úsek a nyní i velice nepříjemný. Esteticky byl i krásný pohled na kvetoucí keře a na podzim jejich zabarvení, kdy tato stěna hýřila všemi barvami. Neopomenutelné není, ani to, že zde občané prováděli sběr léčivých rostlin a plodů. Což byla vhodná lokalita, vzdálená od silničního provozu.
Za nejhorší prohřešek považuji však zničení tohoto přírodního biotopu vzhledem k ochraně přírody a životního prostředí. Nacházelo zde útočiště spousta drobného ptactva před nepřízní počasí a zároveň zde také hnízdili. Zpěvného ptactva ubývá, jsou výzvy k zakládání remízků a zde se provedl pravý opak. Dokonce zde měli útočiště zajíci. Dobrému pozorovateli neuniklo, že zde mají svá doupata a vyvádí mladé. Nacházela se zde i další drobná zvířata jako ježci atd. V zimě k těmto keřům docházela i vysoká zvěř. Nyní je zde smutná a mrtvá zóna bez ptačího zpěvu.
Nebylo by jednodušší nechat tyto keře opět vyrůstat a jen pravidelně udržovat, aby nezasahovali do cesty?? Pro městskou kasu značná úspora finanční a pro ochranu přírody velký dobrý skutek!? Nestálo by to za nové zvážení a posouzení?

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Místostarosta
  Karma: 2  
Příspěvků: 386
Re:křoviny na Horově stezce - 18/08/2014 06:30
Vážený nebo vážená ruj,

začnu od konce - Horova stezka se nenachází někde v polích, ale v intravilánu obce - pole kolem ní sice z části jsou, nicméně tvoří krátkou spojnici mezi obydlenými částmi města a zároveň důležitou pěší trasu na vlakové nádraží, jak sám uvádíte.

Úlohou samosprávy je mj. skloubit různé záměry a pohledy a najít nejlepší řešení. Vy ve svém příspěvku akcentujete zájmy přírody a krajiny, což je v pořádku, ovšem musíme mít na zřeteli i zájmy další. Hlavním z nich je bezpečnost - obdrželi jsme v minulosti bezpočet podnětů, že se lidé v tomto úseku necítí bezpečně, protože souvislé křoví může poskytovat úkryt pro různé nekalé živly apod. Ať již to je pravda nebo jen lidská fantazie, pocit bezpečí tam řada lidí neměla. Místo pěšky pak na nádraží volí cestu autem, což zájmům přírody také zrovna neprospívá...

Dále nemohu souhlasit s tím, že tam je nyní mrtvá zóna bez života - řada stromů tam byla ponechána a další tam hodláme vysázet. Věřte mi, že jsem byl se situací velmi podrobně obeznámen a rozhodně bych si do této lokality nechodil sbírat léčivé rostliny, jelikož pod keři a kolem nich bylo plno odpadků a psích exkrementů, neboť je tato oblast oblíbenou také pro pejskaře. V okolí naleznete v docházkové vzdálenosti mnohem zajímavější místa vč. různých remízů a buřeně u lesa, které se naopak stále rozrůstají, jelikož je zemědělci příliš neupravují - troufám si tudíž tvrdit, že útočišť pro drobné ptactvo, zvěř i hmyz v posledních letech významně přibylo - jen vezměte opuštěné stráně kolem železniční trati, remízy podél cest nebo konkrétně třeba kolem Špičáku nad Stračím.

Troufám si tvrdit, že zeleň ve městě by měla být upravená a plnit i další funkce - např. estetickou a hlavně nezhoršovat pocit bezpečí. Co se záměru výsadby ovocné aleje týče, nevidím v tom naprosto nic špatného - aleje kór ty ovocné patří do české kulturní krajiny - např. kolem Štětí jsou relikty původních švestkových alejí. Naše zahradnice vytipovala třešně, což si myslím, že může být vítaný strom, který prakticky nepotřebuje žádnou údržbu a ošetřování (ve starším věku max. prořezy proschlých větví) a určitě se od něj nešíří žádné choroby - max. jsou na něm mšice a mravenci, kteří si je hýčkají. Jinak třešně zpravidla dozrávají v květnu a červnu a spíše než vosy a sršni je žerou špačci a jiní ptáci, pro které to je vítaná potrava.

A že po nich polezou nějací nenechavci a budou je trhat?? Myslím si, že v dnešní době bude úspěch, pokud se vůbec najde nějaké dítě, které odloží počítač a bude se umět vyšplhat na strom a natrhá si pár třešní... Díky Bohu za ně!

Samozřejmě můžeme celý záměr ještě přehodnotit, ale nevidím pro to moc důvodů - beru, že každý to může vidět trochu jinak, proto, prosím, vemte do úvahy také výše zmíněné argumenty.

Děkuji za pochopení!

Nikol
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 31
Re:křoviny na Horově stezce - 04/10/2014 23:24
Dobrý den pane Andrt,

k Vašemu vysvětlení ohledně výsadby zeleně ve Štětí po její radikální "likvidaci" letos na jaře jste nám sdělil, že se ve Štětí počítá s výsadbou zeleně - nejprve to mělo být na jaře, ale po mém dotazu jste 10.7.2014 uvedl následující: "Na druhou stranu uznávám, že jsem Vás možná uvedl v omyl, když jsem se domníval, že náhradní výsadba proběhne již na jaře. Bylo mi našemi pracovníky vysvětleno, že vhodnější doba pro výsadbu je podzim, kdy je vyšší pravděpodobnost, že stromy lépe zakoření a mají i dostatek vláhy než přes letní období. Čili ne že by nebylo možné na jaře vysazovat, ale je to za vyššího rizika úhynu nakoupených dřevin. Za tuto svou nepřesnou informaci se omlouvám." Máme tady tedy podzim a zatím jsem si nevšimla, že by se někde chystalo něco nového vysazovat nebo že by dokonce už se někde něco vysázelo.Příští týden máme volby a ve volebním programu vaší strany jsem taky nenašla, že by ČSSD chystala nějakou výsadbu keřů, stromů nebo květin ve městě či okolí. Můžete mi podat seriózní informaci, jak to s tou náhradní výsadbou zeleně ve Štětí letos vypadá? Likvidovat zeleň umí ve Štětí kdekdo, ale aby něco něco vysadil a taky se o to řádně staral, to bude asi problém, co? Očekávám vaši odpověď a doufám, že vám zase vaši pracovníci neporadí, že nejlépe je vysazovat zeleň na jaře nebo že už letos na to nejsou v rozpočtu města peníze. Děkuji.

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Místostarosta
  Karma: 2  
Příspěvků: 386
Re:křoviny na Horově stezce - 05/10/2014 08:21
Vážená Nikol,

výsadba zeleně se připravuje tak, jak jsem naznačoval ve svém předchozím příspěvku - dokonce se podařilo našim komunálním službám získat mimořádnou dotaci od Nadace ČEZ ve výši Kč 110 tis., která je právě určena na úpravu a zvelební Horovy stezky. Nevím, kdy přesně v tomto ohledu vyrazí naši pracovníci "do terénu" - to by musela zodpovědět paní Vránová nebo naše zahradnice paní Plicková.

Jinak péče a postupná revitalizace městské zeleně je natolik samozřejmé téma, které možná není vypíchnuto ve volebním programu, ale se kterou počítá každoroční rozpočet města, čili věřte, že na tuto oblast se rozhodně nazapomnělo.

Nikol
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 31
Re:křoviny na Horově stezce - 05/10/2014 18:02
Dobrý den pane Andrt,
děkuji za rychlou odpověď. Za celé čtyři roky fungování tohoto zastupitelstva jsem nezaznamenala žádnou novou výsadbu ani keřů ani stromů ani květin ve městě. Jsem toho názoru, že tato položka nebyla za uplynulé čtyři roky vůbec čerpána. Očekávala jsem, že letos alespoň na FEDO budou osázeny truhlíky v areálu věžáků ev. ve městě, ale ani to se nestalo. Takže by mě docela zajímalo, jakou péči a revitalizaci zeleně máte na mysli. Jediné, co město dělá, je sečení trávy v obytných částech a u Labe. To je chváluhodné, ale kolem nájezdu na most ze Štětí ve směru na Roudnici se na to nějak zapomnělo, ty bezy a ostružiny jsou už skoro na chodníku.

Petra Plicková
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 7
Re:křoviny na Horově stezce - 06/10/2014 08:29
Vážená Nikol,

ráda bych doplnila příspěvky pana místostarosty ohledně zeleně ve Štětí.
Je pravda, že jsme letos v září dostali od Nadace ČEZ grant na Revitalizaci doprovodné zeleně na Horově stezce. Příspěvek činí celkem 110 tis. korun. Realizace je nyní v přípravné fázi. V tomto týdnu mám domluveno několik schůzek se síťaři, kteří v místě mají podzemní sítě a proběhne jejich vytýčení. Také čekáme až nám Nadace ČEZ pošle příspěvek, za který budou nakoupeny rostliny a materiál k výsadbě. Pokud bude vše probíhat v pořádku, realizace úpravy Horovy stezky proběhne do konce tohoto roku.

Co se týká výsadby ve městě, tak s Vámi nemohu souhlasit. Letos v pozdním jaru byly nově vysázeny keře na záhony před Tescem a okolo fontány. Před Fedem byly ještě dosázeny také záhony u kina, kde ještě v této době několik keřů kvete. Každoročně jsou na Novém náměstí a v místních částech osazovány betonové a závěsné truhlíky letničkami. Loni na podzim bylo vysázeno několik stromů v rámci náhradní výsadby.

Bohužel se setkáváme ve spojitosti se zelení i s vandalismem. Z letničkových truhlíků v létě mizely pelargónie až tam nezbyla ani jedna. Minulý pátek byl osázen okrasnými keři kruhový objezd. Bohužel se našel nějaký nenechavec, který si tři největší keře z neděle na pondělí přivlastnil. Potom je dost složité vymýšlet výsadby, které budou plnit účel, budou krásné, ale nebudou dost atraktivní pro nenechavce.

Pokud Vás správně chápu s pozemkem u nájezdu na most a jedná se o pozemek v zatáčce za autoservisem, tak tento pozemek je v majetku Mondi a.s.

avatar: MATes MATes
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 394
Re:křoviny na Horově stezce - 06/10/2014 20:40
V tomto jsme např. za Německem moc pozadu a podle mě ho ani nikdy nedohoníme. Kousek za hranicemi, např. v Bad Schandau, jsou kytky, keře, stromky apod. veřejně vysázeny kam se podíváte. V záhonech, v květináčích, v truhlících, vše volně a nikdo si toho ani nevšimne (myšleno, že to nikdo neukradne). V ČR stačí něco vysadit a přes noc je to fuč. Za tohle bych sekal ruce jako ve středověku, proč ne, že? Smutné...

Nikol
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 31
Re:křoviny na Horově stezce - 09/04/2015 14:25
Jaro máme v plném proudu, ale slibovaná výsadba a obnova zeleně ve Štětí nějak pokulhává. Těch pár nově vysazených stromků podél Horovy stezky, které mimochodem zaplatil ČEZ, a několik solitérů na „studené straně“ je hodně slabá náplast na to, kolik zeleně bylo za poslední roky a také již i v letošním roce ve městě zlikvidováno. Plochy ve městě se pomalu ale jistě mění na beton a asfalt – vždyť parkovišť stále není dost a taky ani nebude. Podle toho, jakým tempem přibývají auta, není ani možné stíhat výstavbu nových parkovacích stání ve městě. V každém případě bych velice uvítala zintenzivnění výsadby zeleně ve městě. Bylo by hezké, kdyby se nevysazovaly pouze listnaté stromy, ale také nějaké jehličnany, keře a květinové záhony. Když je pak v létě horko, tak stín ze stromů a keřů velice příjemný proti horku sálajícímu z domů či vybetonovaných nebo vyasfaltovaných ploch. Argumentovat tím, že nemá cenu ve Štětí něco vysazovat, protože to přes noc někdo ukradne, je naprosto scestné. To bychom nemohli ani vůbec nic nového stavět, aby to přes noc někdo neodcizil. Vždyť máme ve Štětí rozšířený a zrekonstruovaný kamerový systém a zdatnou Městskou policii,jejíž příslušníci dokonce občas už chodí i pěšky po městě. A když budou mít navíc komplexní informace o nově vysázené zeleni, mohou na ni také průběžně dohlížet.Určitě by nebylo na škodu, kdyby nám paní zahradnice mohla poskytnout informaci o plánované výsadbě zeleně ve Štětí (pokud tedy vůbec nějaké plány má) vč. časového horizontu.

Petra Plicková
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 7
Re:křoviny na Horově stezce - 20/05/2015 09:30
Vážená Nikol a ostatní diskutující,

musím Vám dát za pravdu, že letošní jaro na výsadbu nedošlo. Ještě o velikonoce sněžilo a během několika dní se počasí změnilo na téměř letní. Na jaře se výsadby sice běžně provádí, však podzim je pro ně lepší období a pro stromy je ujmutí jednodušší. Vzhledem ke klimatickým podmínkám jsem výsadby odsunula na podzim tohoto roku, abychom se vyvarovali velkého úhynu nově vysazených stromů.

V loňském roce byla vysazena alej na Horově stezce, kde to bylo celkem 33 stromů a 100 podsadbových keřů. Všechny stromy zde obrážejí a kvetou. Solitér v Ostrovní ulici bylo vysazeno celkem 6 plus 4 stromy na nádvoří u základní školy. Mimo těchto 10ti jedinců byly vysazeny ještě další tři (dva v sídlištním bloku Alšova-Mánesova a jeden před základní uměleckou školou. V Lidické ulici byly vysazeny do skupiny tři větší keře.

V letošním roce bude výsadba pokračovat, však jak jsem již psala výše, až na podzim, tedy od října do listopadu, podle nabídky okrasných školek. Doplníme výsadbu v sídlištním bloku Alšova-Mánesova, budou vyměněny uhynulé nové výsadby z dřívějších let a v některých lokalitách budou doplněny živé ploty o vyhynulé jedince. V dřívějším období (pokud počasí dovolí) bude provedena výsadba živého plotu u dětského hřiště ve Veselí.

Nyní jsem také v jednání s arboristy, kteří by se měli během zbytku roku věnovat vybraným vzrostlým stromů ve městě a místních částech. Péče o zeleň totiž není pouze v kacení a výsadbě, ale také v péči o straší stromy a keře, které mají před sebou ještě spoustu let života.

Pokud budete mít další dotazy k zeleni, výsadbám apod. neváhejte mne kontaktovat na e-mail, kde Vám ráda odpovím. Doporučuji také sledovat zpravodaj města, kam píši články o výsadbách, káceních a ostatních záležitostech ohledně zeleně ve městě a místních částech.

Přeji hezký den.

La Fleur
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 4  
Příspěvků: 42
Re:křoviny na Horově stezce - 31/05/2015 19:21
Dobrý večer,
mým laickým okem jsem si všimla několik poznatků k tomuto příspěvku...


1) Každý, kdo jede do RCE po obchvatu, tak si musel všimnout, krásné řady nově vysazených stromů (bez výmluv jaro/podzim).

2) V RCI i v předchozích letech sázeli běžně na jaře.
Viz. odkaz http://www.roudnicenl.cz/samosprava/aktuality/105-vysadba-lip.html

3) Každý rok se v LTM na výstavišti koná jarní výstava pro dům a zahradu, kde se právě na jaře prodávají hlavně nové okrasné i ovocné stromky (samozřejmě obdobná se koná i na podzim, ale ta už zdaleka nemá takovou úspěšnot prodeje stromků, jako ta na jaře).

4) Letos o Velikonoce nám sice nečekaně sněžilo, ale dejme tomu po ,,zmrzlých mužích" bylo počasí stabilní a vhodné pro výsadbu.

5) Je mi jasné, že mladé stromky se musejí častěji zalévat (hlavně pokud je delší období bez dešťů), ale jak bylo již zmíněno v jiné diskusi, tak tu máme přece skvělé, výkonné MS (kde by jistě jeden řidič cisterny zvládnul zalít v období suchá pár nových stromků). V čas. horizontu cca 4 hod/den, ještě když tu máme řeku, která se dá využít že?

6) Na podzim může už nečekaně mrznout třeba od půlky října a v diskusi se bude opět psát, ,,jelikož nám klimatické podmínky nedovolují,.. bude se s výstavbou pokračovat v příštím roce na jaře...".

Petra Plicková
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 7
Re:křoviny na Horově stezce - 22/06/2015 07:27
Vážená La Fleur,

dovolte mi reagovat na Váš příspěvek.

Máte pravdu, že v Rci na obchvatu vyrostli nádherné duby. Jezdím tudy docela často, takže jsem byla svědkem jejich výsadby, ale také budování závlahy. Při mém posledním projíždějí minulý týden jsem si všimla, že i přes závlahu jsou stromy v horkých dnech povadlé.

Nikdy jsem neřekla, že výsadba na jaře je nemožná. Záleží pouze na rozhodnutí onoho zahradníka zda si troufne na výsadbu na jaře či počká na podzim, který je opravdu vhodnější. Vězte, že pokud je realizace zadána firmě, která si na ni vyčlení dostatek času je to o něčem jiném než když výsadbu musejí začlenit do každodenních aktivit komunální služby. Nerada bych, aby docházelo k rychlým výsadbám za cenu úhynu nových jedinců, které nejsou nejlevnější záležitostí.

Brzkých mrazíků bych se na podzim neobávala. K promrznutí země dochází až při dlouhodobém poklesu pod bod mrazu, ranní či noční mrazy a přes den teploty nad nulou výsadby neomezí.
Musím Vám dát za pravdu, že počasí po "zmrzlých mužích" bylo stabilní (letos ani nebyli). V této době už však komunální služby čelili jiné výzvě a to sekání trávy, kdy první seč je opravdu náročná a je potřeba každého zaměstnance.

Zalévání výsadeb není jednoduchou záležitostí. Bohužel nemáme techniku pro využití vody z řeky, ani velkou cisternu, která by tuto činnost usnadnila.

Ráda bych Vám však oznámila, že v těchto dnech budou ve městě probíhat arboristické práce, při kterých certifikovaný arborista ošetří několik vytipovaných vzrostlých stromů. Jeden strom bude ořezán také ve Chcebuzi.

Děkuji za Vaše připomínky a pochopení.
Hezký den.

Nikol
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 31
Re:křoviny na Horově stezce - 08/07/2015 09:43
K tomuto tématu jsem objevila velice výstižný článek a myslím, že by se MěÚ společně s paní zahradnicí měli nad těmito skutečnostmi vážně zamyslet a hlavně si z toho vzít ponaučení:

Každé jaro se ve městech (i na vesnicích a jinde) zuřivě kácí, mizí „nebezpečné“ aleje podél silnic. To je bohužel sebevražedná realita, na kterou jsme si zvykli a málo se jí bráníme. Teď máme za sebou jednu vlnu veder. I čeští vědci ve svých studiích potvrzují, že se klima mění, a my všichni bychom měli s vyššími letními ale i zimními teplotami do budoucna počítat. Podle nedávno zveřejněné studie vědců z Katedry fyziky atmosféry Matematicko-fyzikální fakulty Karlovy univerzity se do roku 2060 oteplí v průměru o 2,5 stupně. Přibude tropických dnů v roce, ubude sněhu.
Náš organismus přitom vedro nesnáší zrovna lehce, když je hic, mnoho lidí čelí srdečním potížím, stoupá počet úmrtí. Když se rtuť teploměru vyšplhá nad třicet, život ve vyasfaltovaném a vybetonovaném městě se stává nesnesitelným. Najednou vidíte, jak se město změnilo a jak je na klimatické změny nepřipravené.
Když jdete po městské ulici bez stromů, vedro se násobí. Slunce rozpaluje stěny domů, ale taky asfalt, beton, dlažbu. Tyto plochy pak sálají teplo zpátky. Postříkáte hadicí chodník, voda se během pár minut vypaří, nestačí ovzduší ochladit.
Jakmile však zajdete pod stromy, pokud možno pod více stromů, je vám najednou skoro zima. Stromy, ale i tráva, keře snižují teplotu a pomáhají vedra snášet. Stejně tak vodní hladiny, kde se voda odpařuje a ochlazuje vzduch.
Odtud s až stupidní jasností plyne, jak se vedru účinně bránit: vysazovat stromy, neničit, nezakrývat vodní plochy, potoky, jezírka, rybníčky. Sázet trávu, keře, květiny, bránit se betonu a asfaltu.
Realita Štětí? Nevím o tom, že by zde vznikl nějaký nový park, že by se masově vysazovaly stromy, že by projektanti chránili trávu, že by přibývaly zelené pásy, které se sice musí sekat, slouží jako psí klozety, ale v horku nesmírně usnadňují život.

avatar: MATes MATes
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 394
Re:křoviny na Horově stezce - 08/07/2015 23:41
Nikol, v tomhle vám musím oponovat. Navštívil jsem plno měst v ČR a ve Štětí je zeleně podstatně víc než jinde. Víc k tomu nemám co dodat, prostě je to tak...
How

<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoDruždtevni byt v ul.Litoměřická - 2kk
Práce a služby (17.12.2018)
Inzerát neobsahuje fotoprodám zahradu s chatou
Zahrada (16.12.2018)
Inzerát neobsahuje fotousb hub
Komponenty (15.12.2018)
Inzerát obsahuje fotoVíkendové Zednické práce
Práce a služby (12.12.2018)
Inzerát obsahuje fotoTulipytlik a boudicka
Práce a služby (11.12.2018)
Inzerát obsahuje fotoKentoya DARKNESS 125
Moto (07.12.2018)
Inzerát neobsahuje fotoLevné bydlení Mělník - Praha 30 km
Byty (07.12.2018)
Inzerát obsahuje fotoZakrslé králíčky a morčátka
Zvířata (06.12.2018)
Inzerát neobsahuje fotoDružstevní byt
Byty (02.12.2018)
Inzerát obsahuje fotoProdám lyžařské boty
Vybavení ke sportu (29.11.2018)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek