www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 10.0°C
Dnes je Neděle, 23. únor 2020, svátek má Svatopluk, zítra Matěj
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Následující > Konec >>
Kamilka1
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 38
Sekání trávy ve městě - 22/05/2013 16:22
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, podle jakého plánu se ve městě seká tráva? Bydlím ve věžákách a už 14 dní tu kýchám a trápím se sennou rýmou - v celém městě je už posekáno a jen u nás nic. V pondělí už se traktůrky blížily, ale skončili v ulici U Stadionu a k nám už se nikdo nedostal. Dost mě to štve. Když trávu sekala firma, tak žádný problém nebyl, vše bylo včas posekané, ale teď už to je celkem problém. Dokonce jsem dnes šla s kočárkem k Labi s tím, že tam snad bude na procházce lépe, ale tam to také není posekané.
Děkuji za odpověď, Kamila

Vránová
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 17
Re:Sekání trávy ve městě - 23/05/2013 07:00
K Vašemu dotazu: tráva ve Stračenské ul. se bude sekat od dnešního dne, Labe se bude sekat a vždy sekalo až když je posekané celé město,což předpokládáme, že bude příští týden, pokud nás počasí nechá. Již v loňském roce došlo k této debatě, ale věřte, že první tráva naroste vždy a všude stejně vysoká a někde se musí začít a někde skončit. Sekání probíhalo podle toho jak a v jakých lokalitách byla tráva vysoká.
Sekat se začalo o týden později než bylo plánováno a to z důvodu deštivého počasí v týdnu od 6. - 10. 5. 2013
S pozdravem a přáním slunečných dnů Vránová

ještěrka
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 19
Re:Sekání trávy ve městě - 02/06/2013 12:43
Dobrý den,

jen by mě zajímalo, proč nepokračovali v sekání i v pátek, kdy bylo hezky. U věžáků sekali po víkendu, kdy pršelo, takže sekali mokrou trávu a ta se neseká pokud vím tak dobře jako když mokrá není

Vránová
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 17
Re:Sekání trávy ve městě - 02/06/2013 19:57
K vašemu dotazu, nevím kde jste přišla k informaci, že ŠKS v pátek nepokračovali v sekání trávy. Až do 12 hod. i když již hodinu pršelo se sekala tráva v ul. 1. máje.
Vránová

ještěrka
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 19
Re:Sekání trávy ve městě - 03/06/2013 09:45
Tak to se omlouvám, jen mě nenapadlo, že když se seká u Školní ulice, nebude se pokračovat dál ke věžákům, ale že se přesunou skoro na druhý konec města. Nejspíš tam byla tráva vyšší.

Gnaver
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 3
Re:Sekání trávy ve městě - 08/07/2013 22:35
Sekání trávy je nyní nějaké pochybné. Když se o to starala firma, vše bylo posekáno rychle a řádně, nyní když je to zcela v rukou města, je tráva neposekaná a myslím, že ještě dlouho bude. Mluvím o ulici Družstevní, kde jsou plevele místy i metr vysoké a po pracovnících není vidu ani slechu. Bude někdy v blízké době pozornost zaměstnanců vedena do této lokality?

Děkuji

andulka
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 9
Re:Sekání trávy ve městě - 16/05/2015 22:07
Tak koukám, že v sekání trávy ve městě nenastala žádná změna. Mám pocit, že se někdo rozhodl nechat věžové domy zarůst trávou.
Jen mi připadá velice vtipné, že když se koná nějaká akce (např. FEDO) je u věžáku touto dobou posekáno minimálně dvakrát i vícekrát .
Opravdu, je to už velice otravné brodit se půlmetrovou trávou pokud jdu venčit psa a těch klíšťátek co se nám již podařilo v trávě nachytat.
Mohu se tedy zeptat, kdy se chystá sekání trávy v ulici Stračenská? děkuji

kamila
Pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 168
Re:Sekání trávy ve městě - 17/05/2015 15:06
Při vší úctě k činnosti ŠKS musím také konstatovat, že každoroční problém se začátkem sekání trávy (asi z důvodu snížení celkového počtu sekání) stále přetrvává. Lokalita u věžáků rozhodně není jediná, kde není posekáno. Stalo se již tradicí, že se seká až když jsou odkvetlé pampelišky – asi aby se lépe rozmožily ? Projděte se po Štětí a uvidíte, že je tráva hodně vysoká na mnoha místech. Ještě v polovině minulého týdne např. bylo tak zarostlé okolí DPS pod nádražím, že paní, která tam bydlí v přízemí a sedává před vchodem do bytu, byla vidět jen hlava. Ale naproti – také na Horově stezce, kde jsou vysázeny nové stromy a maličké keříčky – no ty nejsou vidět vůbec – také ne, snad je neposekají, až se i tam konečně dostanou. A těch míst, kde je dosud neposekáno je ve Štětí pořád hodně, nejen u věžáků, ale např. i v Lidické ul nebo bytovky u hotelu Sport. Kdyby se sekání o měsíc uspíšilo - tráva již byla dostatečně narostlá, bylo by nyní po problému.

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Místostarosta
  Karma: 1  
Příspěvků: 404
Re:Sekání trávy ve městě - 18/05/2015 09:36
Vážené andulko a kamilo,

asi Vás zklamu v tom, že musím konstatovat, že první jarní seč trávy bude pravděpodobně způsobovat problémy každoročně...

Pokud jsou příznivé podmínky (jako zrovna letos) - dostatek vláhy a teplo, pak tráva dokáže vyrůst během týdne včetně odkvetení pampelišek - a má to jednu podstatnou nevýhodu, že vyroste všude stejně.

Jakmile se začne sekat, potom se sekané plochy v další části roku rozloží v čase a takové problémy již nenastávají, ale než se první seč dokončí, budou vždy určité lokality, na které se dostane až naposled - a obávám se, že to ani nevyřeší snaha začít sekat dříve, jelikož v té chvíli je trávník příliš nízký.

Samozřejmě mají přednost místa, kde jsou např. dětská hřiště nebo kde se konají nějaké kulturní aj. akce - to je snad logické a nesouvisí to pouze s festivalem FEDO.

Druhá stránka věci je ekonomika sekání trávy - není kumšt zaměstnat další lidi, proplácet přesčasy nebo práci o víkendu, případně si na výpomoc objednat nějaké firmy, aby se vše stihlo posekat v jednom týdnu (navíc nezapomeňte, že spravujeme ještě devět obcí a těch travnatých ploch jsou hektary...), ovšem pak se jako město nedoplatíme - tedy doplatíme, ale bude méně peněz na jiné záležitosti. My se snažíme hledat nějaký kompromis mezi účelností vynakládaných peněz a zároveň dočasným menším komfortem pro občana, který toto kompromisní řešení přináší.

A poslední poznámka - při sekání trávy čelíme rovněž výpadům typu, aby se nesekalo moc brzo ráno nebo naopak odpoledne, protože jsou lidé po noční, natož aby se sekalo o víkendu, když si lidé chtějí užít zasloužený klid apod. - v takovém prostředí se opravdu velmi těžko hledá řešení, které by vyhovělo všem různorodým představám a přáním zdejších občanů...

Prosím v tomto ohledu o shovívavost - naši pracovníci dělají maximum, aby vše stihli co nejdříve, a já pevně doufám, že i do Vámi zmiňovaných lokalit dorazí během tohoto týdne a neutěšený stav bude napraven!

Aleš
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 17
Re:Sekání trávy ve městě - 18/05/2015 11:17
Nešlo by taky posekat ten trojúhelník při výjezdu ze Štětí na silnici č. 261 na Mělník? Vím, že to patří SÚS, ale z osobáku, který odbočuje směr Mělník, je doleva hodně špatně vidět. Vloni to taky nakonec posekali pracovníci štětských KS, protože silničáři jako obvykle nestíhají. Upozorňuji, že se to tam den ode dne zhoršuje, a je nebezpečí přehlédnutí vozidla jedoucího od Mělníka. Tady je navíc možné nastoupit kdykoli už od rozednění.Děkuji za pochopení.

Kamilka1
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 38
Re:Sekání trávy ve městě - 19/05/2015 10:29
Dobrý den,
já se přidávám k Andulce a Kamile.
A mám těch připomínek více.
1/ sekat tráva se mohla klidně už o 14dní dříve - už v tu dobu byla poměrně vysoká a kdyby se začalo v tu dobu, pak byste nemuseli ztrácet čas těmahle stížnostma!
2/ pokud někdo seká trávu, nemůže u toho ale zabrat veškeré chodníky v okolí tak, aby chodci museli přeskakovat hromady - jsem maminka, co chodí s roční dcerou v jedné ruce (ona už týden konečně chodí), s kočárem v druhé ruce a ještě kolem nás jezdí 3letý syn na odrážedle - řekněte mi, jak mám tyhle hromady obcházet, když je zabrán komplet celý chodník a na trávě, kde by se projít dalo, tak stojí lidi, co by měly sekat, ale čučí, jak jim tráva roste pod nohama... Když jsem šla okolo a ptala se jedné ze sekajících=čučících a zrovna nic nedělajících, proč nemůžou ty hromady dělat jen na půlce chodníku tak, aby mohli lidé procházet, pak jen kývla ramenama... co to je? Nehledě na to, že lidi o berlích už nemají šanci projít vůbec.
3/ proč se travnaté plochy sekají několikrát po sobě? To nemůže traktůrek prostě sekat rovnou níž? Tím ztrácíte tolik času.... tohle mi hlava nebere
4/ včera jsem šla kolem sekajících a napočítala jsem cca 4 pracující a minimálně 8 stojících a koukajících - chápu, že práce je únavná, ale to je i práce v papírně a taky se nevymlouvají na to, že je jim vedro a to jedou 12tky.
Bohužel nejsem jediná, kdo si tohohle všímá a nevidím problém v tom, aby se sekalo dříve (není pravda, že pampelišky jsou za týden odkvetlé!) a hlavně efektivněji, aby lidi,co jsou městem placení dělali svoji práci a nekoukali a nečekali, až ... nevím co...
Moje děti nemůžou běhat po trávě, protože je tráva vysoká, plná klíšťat, psích výkalů a smrdí od psích čůránek.
Město by mělo konečně přiznat, že tohle nezvládá a povolat firmu, která na to má (viz.Knotek - ti byli machři!). Nevím, proč město ukončuje fungující spolupráci - tyhle peníze byly dobře vynaložené!!! A pokud teda šetříte peníze na sekání - kde teda ty peníze mizí? Jsou snad opravené nějaké chodníky?
Koukejte si nasypat popel na hlavu a něco s tím udělat!!!!
Kamila Marešová, bydlící ve věžákách, který zarůstají trávou a plevelem (btw tady je taky školka a dětské hřiště...zarostlé)

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Místostarosta
  Karma: 1  
Příspěvků: 404
Re:Sekání trávy ve městě - 19/05/2015 10:53
Vážený Aleši,

děkujeme za podnět, který jsme vyhodnotili jako oprávněný a řešitelný - dnes ráno byla v tomto inkriminovaném místě zjednána náprava - byť, jak správně uvádíte, je to silnice v péči Správy a údržby silnic Ústeckého kraje.

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Místostarosta
  Karma: 1  
Příspěvků: 404
Re:Sekání trávy ve městě - 19/05/2015 11:40
Vážená paní Marešová,

předně nebudu opakovat argumenty uvedené v mé prvotní reakci na doslova "evergreen" trávy a jejího sečení - proto jen několik telegrafických poznámek:

- rozhodně si nehodláme sypat popel na hlavu za to, že se po letech obnovily Štětské komunální služby, které mají kromě řady dalších úkolů též na starosti údržbu zeleně - spolupráce s externí firmou rozhodně nebyla perfektní a mohl bych zde vyjmenovat drúzu argumentů, proč tato forma outsourcingu nebyla efektivní (myslím, že by se ledasco dalo nalézt i v historii tohoto diskusního fóra) - tím zároveň netvrdím, že způsob činnosti Štětských komunálních služeb a jejich zaměstnanců nelze nadále vylepšovat, zdokonalovat a zefektivňovat;

- přínos Štětských komunálních služeb je rovněž především v tom, že umožňuje zaměstnávat lidi - zdejší občany - kteří jsou dlouhodobě nezaměstnaní nebo hůře zaměstnatelní - pro Vaši představu je ve Štětí více než 400 lidí, kteří jsou bez práce déle než rok - vzhledem k proporci práceschopného obyvatelstva je to alarmující číslo!!! A lidi s narušenými nebo absentujícími pracovními návyky většina firem ve Štětí včetně samotné papírny rozhodně nezaměstná... Prostřednictvím tzv. veřejně prospěšných prací stabilně zaměstnáváme cca 10 pracovníků, navíc se znovu hovoří o uzákonění povinnosti tzv. veřejné služby pro nezaměstnané apod. - pro tyto lidi, kteří aspoň trošku chtějí, je to příležitost, jak se vrátit na trh práce - a že mají někdy poněkud laxní přístup a že nad nimi stále někdo musí stát pomalu "s bičem", to je prostě fakt - zkrátka je mnohem pohodlnější objednat si firmu a platit za to horentní sumy - my jsme se vydali cestou, která má společensky odpovědný rozměr s ohledem na to, v jaké sociální situaci se Město Štětí a jeho občané nachází!!;

- to, že se posekaná tráva dočasně (max. několik hodin) deponuje na zpevněných plochách (např. chodnících) do doby jejího odvozu, je právě výsledkem snahy o co nejefektivnější nakládání s tímto posekaným materiálem - uznávám, že to v té chvíli zhoršuje komfort pro pěší, za což se omlouváme, ale nepovažuji to za tak fatální komplikaci na to, aby chodec tuto dočasnou překážku nemohl obejít nebo si jinak poradit;

- jestli jsou trávníky plné psích výkalů a čůránek, pak to není vizitka našich komunálních služeb, ale našich spoluobčanů, kteří se tohoto dopouštějí - a věřte mi, že sekat takovouto trávu, je opravdu "pocuc";

- je otázkou skoro filosofickou, zda mají být v rámci městské zeleně a na sídlištích spíše anglické trávníky nebo kvetoucí louky - jako dítěti mě nedělalo nikdy problém běhat po rozkvetlé louce i ve vysoké trávě - ano, psí výkaly jsou problém (viz výše), na klíšťata si můžete aplikovat repelent nebo se nechat očkovat - a pochopím i nářky alergiků, ale to opravdu děti v dnešní době už nemají zažít ve městě odkvetlou pampelišku včetně oblíbené činnosti si do ní fouknout??;

- jinak všechna dětská hřišťata byla přednostně posekána - sekala se právě v tom předstihu a pokud je tam znovu tráva vyšší, tak je to díky příznivému počasí vhodnému pro růst trávy;

- na strukturu výdajů se můžete podívat v rozpočtu města a zpětně v závěrečných účtech za minulé roky - uvidíte tam, v jakých objemech se do čeho investuje, v jakém rozsahu se provádí opravy - v každém případě je to také otázka, jaké zadání dají zastupitelé tohoto města - jste-li v tomto ohledu nespokojená, můžete se jednáních zastupitelstva nebo jiných forem zapojování veřejnosti do rozhodování (kulaté stoly, Fórum Zdravého města apod.) účastnit a své náměty tam předkládat a prosazovat, kór pokud máte lepší recept na to, jak spravovat a řídit toto město.

vasekx
Pisatel začátečník
  Karma: 1  
Příspěvků: 3
Re:Sekání trávy ve městě - 19/05/2015 14:46
Važený pane Andrte,

nejsem žádný notorický stěžovatel, který by měl potřebu se rozepisovat po fórech, ale po přečtení Vašich slov mi to nedalo, abych také něco nenapsal.

Uvádíte pozdní termín sečení z důvodu nízké trávy. Jak vysoká tráva podle Vás musí být, aby byla vhodná k sečení? Z procházek po městě s naší dcerkou jsem objevil pár fotografií z 26. dubna, tedy zhruba 3 týdny před začátkem sečení. Tráva na nich opravdu nízká není, odhadem má okolo 15 cm, místy možná i více.

Během těchto 3 týdnů narostla tráva díky příznivému počasí do rozměrů, jaké jsem u nás ve městě snad ještě neviděl, špičky plevele v metrové výši nejsou výjimkou.

Včera ráno jsem chvíli pozoroval sečení okolo našeho domu. Pracovnice ŠKS měly co dělat, aby si s trávou poradily. Musely v ní jezdit velmi pomalu, každou chvíli se jim sekačky v trávě zadusily, proto zkoušely jezdit po zadních kolech, aby si trávu nejdříve alespoň trochu zkrátily. Většinou tak potřebovaly na posečení plochy alespoň 2 přejezdy. Opravdu si myslíte, že je ekonomické sečení trávy tímto zdlouhavým způsobem? A co pracovní stroje, netrpí zvýšeným opotřebením díky přetěžování? Vedlejším efektem časného sečení by byl menší objem odpadu na chodnících, který by nemuseli obyvatelé města složitě obcházet, jak zmiňuje uživatelka Kamilka1.

Uvádět zde děti pobíhající po rozkvetlé louce a foukající do odkvetlých pampelišek, to je spíše takové „hraní na city“. Na Vaši filozofickou otázku je totiž jednoduchá odpověď. Přerostlé plevele nepřipomínají rozkvetlou louku ani náhodou a po posečení nevznikne anglický trávník, protože je tráva „okousaná“ a drnovitá, na anglický trávník je totiž potřeba pravidelné sečení. A jak sám uvádíte, při vhodném počasí pampelišky odkvetou za týden, takže vlastně ani děti o tuto kratochvíli nebudou připravené, protože sečení tak často v našem městě neprobíhá.

Abych jen nekritizoval, jako pozitivum vidím rychlou reakci ŠKS po upozornění na přerostlou trávu na výjezdu směr Mělník. Sám jsem tam včera musel vyjet až do křižovatky, abych se mohl rozhlédnout.

Aleš
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 17
Re:Sekání trávy ve městě - 19/05/2015 15:11
Dobrý den pane Andrte, velice Vám děkuji za rychlou reakci. Vím ještě o jednom problematickém úseku, který je rovněž ve správě SÚS, ale jedná se o silnici 3. nebo ještě nižší kategorie. Na křižovatce od Chcebuze do Štětí není přes vzrostlou trávu vůbec vidět vozidlo přijíždějící od Radouně. Pokud by zde ŠKS mohly také vypomoci, bylo by to super. Děkuji.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotoÚklid bytu
Práce a služby (21.02.2020)
Inzerát neobsahuje fotoGaraž
Pozemky a ostatní (20.02.2020)
Inzerát neobsahuje fotoKoupím byt 3+1 nebo větší
Byty (11.02.2020)
Inzerát neobsahuje fotoVýměna bytu Štětí za Roudnici n/L
Byty (08.02.2020)
Inzerát obsahuje fotoKočárek na chalupu
Dětská vozidla (05.02.2020)
Inzerát neobsahuje fotoKuchyňský stůl
Práce a služby (04.02.2020)
Inzerát neobsahuje fotoAutomatická pračka
Za odvoz (04.02.2020)
Inzerát neobsahuje fotoNájem bytu
Byty (18.01.2020)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem bytu
Práce a služby (17.01.2020)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (12.01.2020)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek