www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 0.5°C
Dnes je Pondělí, 27. leden 2020, svátek má Ingrid, zítra Otýlie
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Následující > Konec >>
Martx
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Štětský most - 10/10/2008 11:03
Jen krátce zareaguji na zelenou variantu a na asi 3x opakovaný názor p. Domorázka ohledně ucpaného mostu v 15:00.
A. Varianta přejezdu přes vlečku je pro město logická a nejschůdnější z více důvodů jak vás většina bude nejspíše souhlasit. Město a papírna vedle sebe koexistují řadu let a jistě si vyšly nejednou vstříc, tudíž se zdá nyní být stanovisko Mondi poněkud příkré.
B. Není mi nic známo o tom, že by vlečka jezdila podle nějakého jízdního řádu nebo např. zrovna v průběhu dopravní špiček. Neřku-li to, že by Mondi nemělo kapacitu, aby se dopravně přizpůsobilo provozu na mostě, tedy dřevo, které přijde po kolejích si nechalo dovážet v noci nebo v čase mimo špičky. V Hněvicích je vícečetné kolejiště a vlečka by s přizpůsobením nemusela mít závažné problémy.
Jeden z diskutujících zmínil v diskuzi o kruhovém objezdu u koupaliště, že Náchod je špatným příkladem těchto objezdů. V našem případě musím naopak náchodské vyzvednout, protože až do nedávna zde řadu let existovala vlečka přes výpadovou komunikaci skoro v samém srdci města. Jsem si jist, že možná intenzita provozu na mostě by se s takovým provozem dala srovnávat skutečně jen obtížně.

Všechno je přece jen na jednání a DŮKLADNÉM zvážení VŠECH variant.

avatar: Diskutující Eva Diskutující Eva
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 572
Re:Štětský most - 10/10/2008 12:16
Martxi, přes tu vlečku to snad mimo jiné nejde z toho důvodu, že je výše nežli silnice na mostě.. to by tam musel být docela vysoký "hup" a to mne pak nenapadá teď řešení, jak na to.. a jak jsem se dívala na obrázky mostu, tak by vlastně musel ten výjezd kopírovat vjezd na most (směr na Roudnici). A tím by se vyřešil i poloměr )dokonce by byl větší). Můj návrh na směr na Mondi, ale pod mostem byl vlastně na námět na veřejném zasedání zastupitelstva, kde jsem si poslechla proč to asi nejde.. (přes tu vlečku). Že s tím Mondi nesouhlasí, nebo že to nejde,.. už upřímně nevím, nejsem si jistá). Takže to shrnu.. vlečka je o nějaký ten decimetr výš než silnice.. Ale jinak máte hodně pravdu.. hlavně ten konec.. také doufám, že město s tou firmou co bude dělat projekt, projedná i tyto možnosti, které tu navrhujeme my... protože třeba to opravdu nějak půjde..nějak jinak než je červená varianta. Krásný víkend

Martx
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Štětský most - 10/10/2008 12:46
Samozřejmě, ale nebylo řečeno, že by sjezd musel zákonitě být v obdobném místě jako nájezd, aby se musel povrch jízdního pruhu zvedat již nad řekou s nároky na zatížení. Zvýšení může být reálné, až v místech stávajícího zapuštění mostu do horniny. Pak už nic nebrání tomu, aby se vozovka zvedmula vzhůru

občan
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Štětský most - 10/10/2008 14:25
Pro diskutujíci: Děláte taky něco jinýho než že jen sedíte u compu a tlacháte??? Závidím váš čas teda. Pane Domorázku - hodně sil )

avatar: Diskutující Eva Diskutující Eva
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 572
Re:Štětský most - 10/10/2008 14:28
Martx no ale on by asi musel být v blízkém sousedství jako je nájezd.. to by se tam zase pak nevešlo.. ale třeba by to tak také šlo.. uvidíme
Občane
Lidé z Litoměřické by Vám jistě rádi poděkovali.. za Vaši snahu

avatar: MATes MATes
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 396
Re:Štětský most - 10/10/2008 20:55
Pro Diskutující:
To jako že by jsme tam bydleli spolu? Fíííha, no podle fotky (jste-li to vy)...

Pro Sir Aztec:
Ač zastánce jakékoli jiné varianty než červené té vaší "žluté" nedávám moc šancí, především z technického hlediska. Nedokážu si představit napojení nového sjezdu na most v místě nad řekou. Stávající pilíře by těžko ustáli další zátěž v podobě zavěšeného sjezdu do mostu. To by se museli vybudovat nové pilíře pro sjezd a v místě spoje by se musel pilíř nějak vyztužit (nevím je-li to tak vůbec možné, nejsem stavař). Navíc sjezd by byl "ve vzduchu", takže jak tu někdo pronesl, námrazy v zimě by byli ještě výraznější. A pokud by se žlutá varianta přeci jen dala realizovat, snažil bych se ji stejně napojit na stávající křižovatku 261xCihelná, a zde udělat kruhák. Vaše varianta se dvěmi křižovatkami za sebou by asi vhodná nebyla. Ještě píšete:
dalo by se říct, že tento výjezd "jakoby z oka vypadl" nájezdu, jeliož je podobně řešený Já bych řekl, že je úplně odlišný. Zatímco nájezd je "na pevné" zemi, váš sjezd by byl "ve vzduchu", a to je ten zásadní rozdíl.

Co se týče zelené varianty (sjezd přes vlečku), nevím, jak moc do toho Mondi může kecat? Vlastní snad most? Nebo má nějakou smlouvu o využívání vlečky, ve které je napsáno, že se nic bez souhlasu Mondi nesmí předělávat? Pokud ne, může Mondi cokoli připomínkovat a přihlížet se k tomu může, ale nemusí. Takže tuto zelenou variantu bych taky bral a rozdíl mezi úrovní silnice a kolejí je u této varianty asi ten nejmenší problém. Jenže se zas ozve Lídl, že mu odvádíme potencionální zákazníky na druhou stranu, takže tu zas bude silný lobbing pro červenou variantu ze strany Lídlu. Samozřejmě se k tomu přidá i Mondi, takže upřímně zde říkám - ať tu plácáme co tu plácáme, stejně už je rozhodnuto pro červenou variantu.
Červené zdar, nazdar.

avatar: MATes MATes
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 396
Re:Štětský most - 10/10/2008 20:57
Tady byl původně duplicitní příspěvek, u kterého si prohlížeč zařádil a vložil ho podruhé, tak pardon za tyto kecy okolo, kterýma jsem jen chtěl zkrátit ten předchozí příspěvek, protože být tu ten příspěvek 2x, někoho by to mohlo naštvat, protože by to musel číst taky 2x a mohlo by ho to pěkně vytočit, co že ho tady zdržuju zařazováním stejného příspěvku, zatímco on si mohl klidně přečíst příspěvky následující po tom mém dlouhém příspěvku a nezdržovat se tím mým duplicitním příspěvkem.
Toť v krátké větě vše, co jsem chtěl říci k tomu původně duplicitnímu příspěvku.

Fipoch
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 748
Re:Štětský most - 11/10/2008 20:06
Je docela možné, že tady "zbytečně tlacháme", ale nikdo nemůže říct, že jsme se o tuto věc nezajímali a MÚ si nemůže stěžovat na nedostatek podmětů od občanů.

Já osobně zde přispívám z důvodu, že mi připadá, že některá technická řešení jsou buď sporadicky realizovatelná nebo že jsou krátkozraká.
Teď by to možná vyřešilo nějaký problém, ale u "červené" varianty si opravdu nejsem jistý, co se bude dělat se sjezdem z mostu za 10, 20, 30 let ???

Na vlastní zahrádce, pokud jí máte, taky neuděláte betonovou cestu a pak hledáte, zda se dá po ní dobře chodit a zda se všude dostanete. Taky si to pořádně rozmyslíte. A teprve potom byste to udělal, abyste to nemusel předělávat (pokud by to vůbec v případě mostu šlo).

avatar: Petr Domorázek Petr Domorázek
Pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 158
Re:Štětský most - 12/10/2008 20:43
Vážený Fipochu,
plně s Vámi souhlasím. Silnice se mají projektovat s výhledem 20-ti let, tak konečně hovoří i norma. Momentálně můžeme fabulovat o jednotlivých nápadech, ale myslím si, že je potřeba počkat na konkrétní projekt. Tam nalezneme konkrétní odpovědi na jednotlivé otázky.
Já osobně nejsem zaujatý proti žádnému návrhu, ale myslím si, že město musí podporovat návrh, který má šanci na realizaci. Jinak je to mrhání lidskými zdroji, časem a penězi. (Tím neříkám, že to nutně musí být sjezd přesně takový jako je v ÚPD.)
Pro Martx: Já bych osobně nesrovnával železniční přejezd na silnici I. třídy a železniční přejezd na mostě. Nenapadá mě, že by něco podobného u nás v ČR bylo. Snad nejblíže se tomu podobá Bechyňská ”DUHA”, která byla projektována ve 20. letech minulého století.

Unown
Mistr mezi pisateli
  Karma: 6  
Příspěvků: 485
Re:Štětský most - 12/10/2008 23:50
Mám dotaz:
v pátek odpoledne sem jel kolem autobusáku a viděl sem na výjezdu z autobusáku zeměměřiče..to už projektovali ten kruhák?

Fipoch
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 748
Re:Štětský most - 13/10/2008 18:19
Taky jsem je viděl .....

Fipoch
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 748
Re:Štětský most - 13/10/2008 18:36
Petr Domorázek napsal:
... momentálně můžeme fabulovat o jednotlivých nápadech, ale myslím si, že je potřeba počkat na konkrétní projekt. Tam nalezneme konkrétní odpovědi na jednotlivé otázky ...

... moc tomuto spojení nerozumím. Proč?
Počkat na konkrétní projekt? Ale někdo, kdo tady nebydlí a vychází maximálně z krátkodobého sledování, nemůže objektivně rozhodnout a navrhnout řešení. Každý projektant se bude chovat jako každý jiný člověk. Bude se mu "líbit" pouze jeho varianta. Podle mne by měl dostat projektant již hotové zadání. Nebo by měl předložit více návrhů, jak to řešit, bez rozdílu, zda je to nyní ta NEJLEVNĚJŠÍ varianta, protože se následně může ukázat, že to není pravda a že je nutné dál investovat do věcí, které se nyní jeví jako nesouvisející. Podle mne by se měla udělat DOBRÁ studie.

avatar: Petr Domorázek Petr Domorázek
Pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 158
Re:Štětský most - 13/10/2008 21:33
Vážený Fipochu,

je to věc, ve které se pravděpodobně rozcházíme. Podle mého názoru je projektování sjezdu z mostu především expertní záležitostí. Právě proto, aby bylo možné objektivně posoudit všechny aspekty stavby a nezapomnělo se na věci související, má takový projekt zpracovat odborná firma. Nad výsledkem už je možné vést věcnou diskusi. Momentálně se nacházíme ve stavu několika křivek na mapě a těžko někdo z nás může posoudit, co se za tím skrývá za technické problémy.

avatar: Diskutující Eva Diskutující Eva
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 572
Re:Štětský most - 14/10/2008 07:34
Pěkný den,
a pane Domorázek, firma vypracuje projekt pouze na červenou (tu první-vaši) variantu o které pak budeme moci znovu věcně diskutovat a nebo má za úkol vypracovat i projekt na zelenou a modrou ( a nebo jaké jsme jim my přiřadili barvy ...)
Protože to opravdu pak absolutně nemá cenu..
Protože já jako laik si myslím, že v rámci omezených financí má firma za úkol vypracovat pouze červenou variantu a na tomto základě se bude pracovat dál.. ta zeleň a já nevím, plastová (proti hluku) okna těm, co budou křižovatkou dotčení atd..
Takže se opravdu obávám, že jsme si tu pouze cintali pentli.. což by byla škoda, ne? Už jen z toho důvodu, že k této diskuzi jsme byli vyzváni panem místostarostou..
Takže jsme sem dali pár návrhů, ale Vy nám vlastně neustále píšete, že to a to nejde z toho a toho důvodu (i když teď píšete, že to musí posoudit experti)..
Takže.. pane Domorázek.. prosím.. ta firma- vypracuje projekty i na ty další varianty? (protože jako experti to oni posoudí..) a ještě jednu věc. Dejte jim přečíst tuto doskuzi prosím! Krásný den a jestli jste se ze mě už osypal, tak doporučuju nějaký dobrý zásyp

avatar: Petr Domorázek Petr Domorázek
Pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 158
Re:Štětský most - 14/10/2008 23:58
Vážená diskutující,

jak správně píšete, tuto diskusi zde rozjel pan místostarosta. Mě to nedalo a snažil jsem se odpovědět na otázky, které zde byly položeny.
Hned na začátek bych se chtěl ohradit, že „červená“ varianta je moje varianta. Já jsem skutečně žádnou variantu nenavrhl (na rozdíl od Vás). Je to návrh, který zapracoval do ÚPD architekt.
K Vaší otázce: Rada města schválila uzavření smlouvy o dílo na vypracování projektové dokumentace akce „Úpravy předmostí ve Štětí“. Jednání s vybranou firmou řeší Odbor výstavby, rozvoje a majetku města. Všechny Vaše připomínky má k dispozici.
Pokud se týká mého názoru, jak bude projektovaný sjezd vypadat, tak se myslím, že podobně jako je v ÚPD. Vím, že lobujete za variantu, kterou jste zde navrhla, ale ta evidentně nesplňuje základní technické parametry. Proto jsem si dovolil tvrdit, že je v podstatě nerealizovatelná. Ono se totiž nakonec může ukázat, že neexistuje žádné technické řešení, které by splnilo všechny normy. Proto si myslím, že hodnocení tohoto projektu je předčasné. Navíc jsou volby a uvidíme jestli nové vedení kraje bude dál podporovat rozšíření a rekonstrukci mostu. Ono to trochu zapadlo, ale není to jen o sjezdu, je to především o oddělení chodníků od vozovky, cyklostezce, osvětlení atd.

Krásný den

PS: Osypky z Vás nemám

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoNájem bytu
Byty (18.01.2020)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem bytu
Práce a služby (17.01.2020)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (12.01.2020)
Inzerát obsahuje fotoPronájem bytu 1+1
Byty (11.01.2020)
Inzerát neobsahuje fotoGaráž
Pozemky a ostatní (07.01.2020)
Inzerát obsahuje fotolyžařské boty zn. HEAD vel. 39
Vybavení ke sportu (07.01.2020)
Inzerát neobsahuje fotopokoj v bytě s podnajemnicí
Byty (02.01.2020)
Inzerát obsahuje fotodětské lyžařské boty Alpina vel. 36 / 230 / 4,5
Vybavení ke sportu (19.12.2019)
Inzerát obsahuje fotoparkourová mikina Freemove vel. cca 136-152
Dětské oblečení a obuv (19.12.2019)
Inzerát obsahuje fotoProdám dětské brusle 33
Vybavení ke sportu (15.12.2019)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek